Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
No, plastová brčka.. ano i ne.

Takhle: kdybychom dokázali všechny plasty vyrábět uměle, například za pomocí sluneční energie (abychom nespotřebovávali nic z naší planety), pak by zase nebyl problém je za vysokých teplot (přes 1500C) ekologicky zlikvidovat. Vedlejší problém by bylo postupné oteplování, pokud bychom se nedokázali zbavit toho tepla. Protože co se týče recyklace, tam to u plastů nevidím až tak růžově, alespoň v nejbližší době v potřebném množství.

Naproti tomu využívání dřeva nabízí mnoho výhod. Je v podstatě jedno, jestli na výrobu něčeho spotřebuješ 1 km2 lesa nebo 100 km2 lesa, pokud ty lesy dokážeš dostatečně rychle obnovovat. Představ si teoreticky svět, kde bychom namísto zemědělství měli invitro potraviny (nebo alespoň vertikální farmy), takže bychom mohli všechno, co není industriální krajina (města, silnice, továrny) osázet lesy. Nejen, že by jsi měl rázem prakticky nekonečně paliva do kamen nebo elektráren, které by bylo navíc ekologické (protože co vypustíš při spalování nově rostoucí stromy zase pohltí), ale značně by jsi tím ochladil povrch planety nehledě na stabilizaci světového klima a zadržování vody v krajině.

Já bych se ke dřevu neotáčel moc zády - může to být naše budoucnost. Mohli bychom dřevem snadno nahradit spoustu plastů v domácnostech (např. dřevěný nábytek vs. plastovo-dřevotřískový, ze kterého se uvolňují výpary).



Pokud jde o veganství, asi jako všechno, bude to individuální. A určitě do toho budou vstupovat i další faktory, jako je životní styl (stres, námaha), stavba těla (svalová hmota), aktivity během dne/týdne a jejich náročnost, složení a doba trvání, mixování s jinou potravou například (třeba množství cukru), hygiena (moc či málo), poškozené trávení (chybějící bakterie).

A to se ještě můžeme pustit do spekulací ve stylu: Co když se tělo adaptuje na stravu podobně jako imunitní systém na okolní prostředí? Pokud budete žít v čistotě, vaše tělo si nevytvoří protilátky, takže onemocníte možná hned při prvním setkání s okolní "špínou". Údajně, pokud vezmete zdravé dítě, a necháte ho žít ve tmě a nebo mimo společnost lidí, bude slepé a nebude mluvit (možná se naučí mluvit později, ale s velkými obtížemi), protože mozek si pro danou činnost prostě nevytvoří centrum. Je to jako se svaly nebo mozkem? If you don't use it, you will lose it.. Může být problém se stravitelností zeleniny u některých lidí daný tím, že se jí jako děti vyhýbaly? A možná tisíc dalších věcí, které mě ani nenapadly..

Asi bych neobviňoval šéfkuchařku z neznalosti (třeba špatný poměr vlákniny, tuků, vitamínů a sacharidů), ale třeba smažené hranolky v rostlinném oleji jsou v podstatě taky veganské a vím z vlastní zkušenosti, že když se jich najím, tak mám kolikrát chuť si jít hned lehnout, zatímco po malinách přímo z keře mám zase pocit, že jsem na stimulantech...

Já říkám: zeptejte se gorily (nebo medvěda), jestlí ji nechybí živočišné bílkoviny nebo se cítí slabá a unavená Rainbowlaugh Nejsme tak moc odlišní (byť jsou i bližší druhy, ale konkrétně gorily nepatří mezi něco, s čím bych si chtěl poměřovat síly Pinkiesmile ), tak asi něco děláme blbě.. otázka je co.

https://www.gymberoun.cz/uploads/web_fil...ml#potrava
https://hobby.idnes.cz/co-zerou-gorily-0...-v-zoo_mce

Může být na vině také naše nesezónnost a přílišná chudost jídelníčku?

Je ale pravda, že já nejsem vegan. Jen za to neplatím. Kupuji si jen vegetariánské věci (jako mléko nebo vejce od sousedů). Kolikrát ale nemám maso třeba půl měsíce i déle (když nikdo nedá) a taky žiju.

Neviděl jsem zatím moc koleraci mezi únavou a tím, co jím. Spíš jsem často večer unavený, když nemám v práci co dělat a nudím se (pak je třeba víkend, kdy sedím od 18:00 do 6:00 u počítače a programuji, aniž bych jedl a únavu necítím, ale to může být vliv podobný povbuzujícím drogám, které si tělo umí sami vyrábět - dopamin, adrenalin, alkohol, endorfin).

Takže můžeš mít třeba syndrom vyhoření nebo nějakou formu deprese, a pak bude v podstatě jedno, co jíš, protože ti bude všechno připadat na nic..

Musíme si každý najít svou cestu, protože třeba já rozhodně nejsem ani šéfkuchař, ani mistr světa v jiu-jitsu Pinkiesmile

https://www.magazinzdravi.cz/konzumace-s...-mam-delat

Ono to ale má něco do sebe: ač je s veganstvím často spojována "tráva" (hlavně zelenina), podívejte se na naší evoluci a zjistíte, že se zeleninou (zvlášť v dnešním slova smyslu) jsme zase až tak často do styku nepřišli Ajsmug Ani ruce nemáme zrovna uzpůsobené k rytí v zemi.


Co se týče té zeleniny, je to možné. Mnoho druhů je totiž prakticky vyšlechtěno z jedné a té samé rostliny, např. https://www.plantura.garden/how-we-modif...ld-cabbage



No, já mám se skoro veganstvím jeden velký problém (či řekněme obecně se zdravou stravou, o kterou jsem se začal zajímat mimo jiné v souvislosti s veganstvím):

Přibral jsem během předposledního roku tolik, že nezapnu už většinu kalhot a musím si teď kupovat nové Rainbowlaugh
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Martin - 04.10.2018, 13:44

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)