Anketa: Chcete Twillight jako Alicorna?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
ANO
30.77%
56 30.77%
NE
50.55%
92 50.55%
MOŽNÁ
18.68%
34 18.68%
Celkem 182 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twilight Sparkle je alicorn v Season 3
#65
(04.11.2012, 16:26)Tuxik Napsal(a): Co se týče tý podmínky, tak já bych celou tu teorii rozšířil o A (alicorn) gen, který se přenáší pouze z matky na dceru, čímž by se i vysvětlilo, proč se v show neukázali žádní alicorni mužského pohlaví. Navíc by to znamenalo, že pokud matka není alicorn, tak ani potomek nemůže být alicorn. Řekněme, že A gen by způsoboval současný projev U a P genu, bez ohledu na to, že jsou v rovnováze.

Takže aby poník mohl být alicornem musel by mít tyto geny:
UU PP ee Aa
Uu Pp ee Aa
* Navíc Aa je jedinná možná kombinace, tzn. že pokud je matka alicorn, tak existuje maximálně 50% šance, že i dcera bude alicorn, což to by vysvětlilo, proč je alicornů tak málo.

Navíc by se to oddělilo od earth ponies, kteří moho nést stejné UU a PP geny, ale už nemohou nést A gen:
UU PP ee aa
Uu Pp ee aa

Taky jsem nad tím včera přemejšlel a došel jsem k tomu, že by měl existovat i nějakej alicorn gen, protože když jsou 4 rasy, tak by taky měly bejt 4 geny. Počítal jsem s tím, že alicorn může mít jakýkoliv pohlaví a vymyslel jsem to tak, že by alicorni byli:
UU PP ee AA
UU PP ee Aa
Jenže mi tam pořád vycházelo, že tahle kombinace by se dala dostat, i kdyby žádnej z rodičů nebyl alicorn. Ono je to vůbec takový záhadný, pořád nevíme, jestli existujou alicorni obojího pohlaví (což by bylo logický, ale nemáme důkaz), a nebo, jestli alicorn může bejt jenom klisna.
A stejně ta genetika v EQ může fungovat jak chce, tohle jsou jenom teorie. Sice dobře propracovaný, ale ten výskyt alicornů je pořád záhada. Trixieshiftright


(05.11.2012, 11:14)Tuxik Napsal(a):
(05.11.2012, 10:35)MidnightShadow Napsal(a): Taky se mi zda podivne, jak Twilight vsichni zavidi.

Závidět? Tady není co závidět, tohle je spíše politovánihodné. Pokud se Twilight stane alicornem, tak se na ni přenese strašné břímě. Bude sice v nitru stále tou starou dobrou Twilight, jak všichni máme rádi, ale budou se k ní i ostatní tak stavět? Vždyť povýší do nejvyšších pater společenského žebříčku. Budou ji všichni stále oslovovat jen Twilight, nebo budou dodávat titul princess, na což zřejmě bude mít nárok (všichni známý alicorni mají šlechtický titul).

Podobný příklad lze najít i v realném životě. Máme skupinku přátel, kteří pracují ve stejném oddělení a náhle je jeden z nich povýšen na vedoucího. Budou stále stejní kamarádi, nebo se něco změní? Vždyť přeci ten co povýšil, je pořád v jádru stejný člověk, jen je teď něco více než býval. Budou se společně scházet a pomlouvat práci tak jako předtím? Budou si stále tykat a oslovovat se "Čau vole, jak se vede?" To určitě ne. A jestli to u někoho takto funguje, tak má sakra štěstí.

Myslím, že tohle je ten důvod proč se většina z nás staví ke změně Twilight s odporem. Twilight zůstane Twilight, ale bude se stále chovat stejně? Bude stejně vystupovat? Budou ji i ostatní vidět tak, jak doposud, či nebudou mít problém ji oslovit a mluvit s ní tak jako vždycky?

Tady nejde o závist, tady jde o konflikt "kamarád - autorita".

Hezky napsáno. Myslím, že to srovnávání seriálu a reality sem patří, protože ten seriál je především o přátelství, a to funguje v EQ stejně jako u nás. Twilightsmile

(05.11.2012, 20:03)MBite Napsal(a): V obrázku čo dal BorderKeeper sú tri chyby.
1) Lyra na oblaku nieje vďaka genetike ale skôr chyby pri tvorbe. Na oblakoch môžu stáť len a len pegasus.

Taky jsem si toho všimnul. Ale co třeba to kouzlo, díky kterýmu můžou jakýkoliv poníci chodit po oblacích? Twilightsmile
If you depend on others, you'll never find your place
DeviantArt
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: [SPOILER] Twilight Sparkle (...) v Season 3? - od Tails - 05.11.2012, 21:00
RE: [SPOILER] Twilight Sparkle (...) v Season 3? - od Návštěvník - 07.02.2013, 01:43

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)