Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Úvaha: Jaká je definice Bronies?
#15
Je to dlouhé, tak si připravte kafe a popcorn...

Vezmu to ze svého pohledu... takže bude silně subjektivní, ale zase podložený zkušenostmi, protože to samé by se dalo podat i jako Jaká je definice ringera/tolkienisty, potterheada, avatarda, trekkiho, atd.

Protože Bronies nebyli, nejsou a nebudou první fandom s velkou fanouškovskou základnou (někdy mi příjde, že si to ale lidi myslí). Jsou jen rychleji se rozšiřující, víc viditelní a s lehkým nádechem kontroverze.

Vezmu si na pomoc Potterheady, protože to je jeden z mých srdečních alter eg, takže ho mám propátrané skrz na skrz. A odmyslím si zatím morální motta.

Pokud se člověk mrkne na film nebo si přečte knížku a už se k tomu nevrátí, je konzument.
Pokud se člověk kouká na film opakovaně a vrací se ke knize, pamatuje si nástřel děje a jména některých postav, ale nic víc, tak by mohl být fanoušek.
Něco jiného je, když mu to začne nějakým způsobem zasahovat do života. Koupí si merch. Začne číst fanfiction. Pamatuje si jména background postav a zhruba jejich bio. Pořídí si cosplay. A tak...
Ale hlavně, sám se za Potterheada prohlásí.

Takže tak za mě...

Morální stránka. Mno... Hlavní heslo seriálu je Friendship is magic, ne Love and Tolerate, to je macro na uzemňování trollů...
Jenže. Tohle není náboženství. Je to pořád jen fandování kresleného seriálu, který má prodávat hračky. Není to ortodoxní islám, katolické dogma (omlouvám se zúčastněných, máte mé plné svolení vynadat mi do židů)...
Bohužel to tak někteří berou...

Friendship is Magic funguje perfektně, tam nevidím jediný problém.
Problematické je Love and Tolerate, kterým se všichni tak ohání... spousta lidí to používá jako univerzální omluvu na všechno. Dělám binec na foru? Love and Tolerate. Jsem pošahaný magor, kterého nemůže nikdo vystát? Love and Tolerate... a tak dále a tak dále.
A spousta lidí má problém s tím Tolerate... nemáš rád MLP:FiM, jsi hater!!! klasický názor v debatách. WTF? To, že mě seriál nechává chladným jak škaredá němka nebo je mi šuma putna, neznamená, že jsem hater. Kam se nám tady podělo to proklamované Tolerate?

Lidé jsou různí, mají různé zájmy, různé názory. Bronies můžeme definovat jako typ sociální skupiny s různými, někdy i výraznými výkyvy od základní premisy. Ale nemůžeme ji definovat striktně, není to fyzikální útvar nebo kus šutru...

Takže tak... jasná odpověď není.
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 01.05.2013, 22:25
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Azuliana - 02.05.2013, 11:09
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 02.05.2013, 17:25
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 02.05.2013, 18:01
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 02.05.2013, 18:12
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Sójový lecitin - 03.05.2013, 14:33
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 03.05.2013, 23:24
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 06.05.2013, 21:12
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 07.05.2013, 19:32
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 20.05.2013, 18:38
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 25.05.2013, 22:33

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)