Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies a ekologie - zachraňujete planetu?
#1
Question 
Dobrý den, ahoj, čau!.. atd.,

zajímalo by mě, jak se komunita zajímá o ekologii a ochranu životního prostředí planety. Jaké máte povědomí o této problematice? Je to v posledních několika letech (už bych možná mohl použít i desetiletích) dost diskutované téma. Co přesně mám na mysli rozvedu níže a bude velice rád za Vaše případné reakce.

To, že člověk a civilizace, kterou vytvořil má a, pravděpodobně i do budoucna, bude mít negativní vliv na prostředí ve kterém žijeme my a především kde budou žít další generace po nás, je všeobecně známý fakt. A pro ty, které to okamžitě napadlo, ne, nemám na mysli globální oteplování.

Globální oteplování je něco, co považuju za bublinu. Nesmysl, který se prostě svým nadužíváním dostal do povědomí, tak silně, že se na něj dnes svádí úplně všechno. Víte, co může za Fukušimskou katastrofu v Japonsku? No jistě, je to globální oteplování Pinkiesmile Ale já tu nejsem, proto abych o tom někoho přesvědčoval. Naopak, ptám se já Vás, jak ho vnímáte? Pravda, lež, reklama, nesmysl, nějaké jiné postřehy?

To, ale není jediný problém. Ohrožují nás i jiné, výše lehce naznačené ekologické katastrofy. Nehody reaktorů, úniky radioaktivního odpadu (a bohužel ne vždy neúmyslné), jedovaté látky, každodenní kontakt s chemií, (možná i elektronikou), znečišťování vodních zdrojů, život přímo i nepřímo ohrožující zhoršující se smogová situace největších měst planety.. mohl bych pokračovat dál, ale opět nechávám prostor Vám. Máte pocit, že je něco špatně? Nebo to nevnímáte jako problém? Jaký máte názor?

Tak a co tu máme dál? Nejenom znečištění je problém. Ohrožují nás i problémy, které souvisejí pouze s naší přirozeností. Musíme něco jíst. Věděli jste, že vylovujeme oceány? Víte, jakou rychlostí? Dle jednoduché rovnice, čím více ryb vylovíme, tím méně jedinců bude čítat následná generace, máme problém. Rybami a plody oceánu se momentálně živí zatraceně velké procento světové populace. Co budou dělat, až nebude co lovit? Bude probíhat nějaká regulace lidské populace? Nebo už možná probíhá? - Konspirační teorie stranou. Co si myslíte Vy?
Pak bysme mohli ještě něco dýchat. Existence deštných pralesů, je pro rozrůstající se lidskou populaci klíčová. Co o tom víte?

A nakonec nezapomeňme sami na sebe. Pomáháte? Třídíte odpad? Nevyhazujete obaly od kyseliny sírové a plutoniových tyčí z oken (trochu života do toho umírání Pinkiehappy )? Jste aktivisti? Jste radikální aktivisti? Nebo tvrdě zastáváte kapitalismus? Odpovídejte. Budu číst a diskutovat. Rád se podělím o názory.

Santa (tady na pólu je fakt krásně.. vzdoušek, toto, tamto.. akorát mi to tu taje pod zadkem Twilightangry2 Rainbowlaugh)



A nakonec si dovolím malý spoiler pro náhodného moda, který mě přišel zkontrolovat:

[spoiler: Zadek je ve slovníku, stačí hledat.] Pinkiehappy
Partition, recognition, emotion, intuition, action.
Kód:
default;
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Bronies a ekologie - zachraňujete planetu? - od Santhiras - 31.12.2013, 13:37

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)