Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zkusenost - Cinsky NoName tablet Win 8.1 Intel
#18
Kolikrát jsi to už asi nabíjel? Stačí odhad...
Méně kvalitní Li-Ion články mají výdrž asi kolem 1500 cyklů nabití; Li-Pol ještě méně - 500.

Pokud se ti podaří provést kalibraci, tak ti to zas nějakou dobu vydrží.

Jinak rada, jak se nejlépe chovat k Li-Ion článkům: Zařízení nabít úplně do plna (100% ) a pak vybíjet na cca 10%, kde se to pak dá do nabíječky. Častá chyba u notebooků je ta, že pokud se odpojí notebook od nabíječky, tak by se nabíječka měla připojit až někde mezi 10-20% - pokud se připojí třeba na 50-80%, tak i to se považuje za plnohodnotný cyklus. Pokud je to možné (třeba pokud je notebook permanentně připojen k nabíječce), tak vyjmout baterku z notebooku a používat notebook jen s nabíječkou.
Měl jsem 2 notebooky - jeden jsem měl v nabíječce vždy poblíž zásuvky (tedy dal do nabíječky i při těch 80% ) a baterka vydržela asi rok a půl a notebook pak vydržel na baterku ani ne 10 minut (už to byla skoro mrtvola). Druhý notebook jsem používal k baterce mnohem šetrněji (tedy vybil baterku před připojením do nabíječky) a baterka mi vydržela 4 a půl roku, než odešel samotnej notebook, to mi ještě hlásil Everest opotřebení baterky pouhých 20% (tedy plná kapacita činila 80% z kapacity z výroby).
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Zkusenost - Cinsky NoName tablet Win 8.1 Intel - od Bouri - 27.11.2014, 00:31

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)