Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze
#8
@Twingo: OT:
Protože to nedělám pro zvýšení návštěvnosti, ale pro své vlastní uspokojení - když mám "náladu", tak prostě píšu (a vedlejším produktem je občas prospěch i pro ostatní). Kromě toho, proč by lidé měli chodit ke mě, když můžou chodit sem (k nám)? Jiná věc by byla, kdyby měli ostatní pocit, že to sem nepatří a dali mi najevo, ať se odstěhuji jinam.

Zpět k dokumentům:

Tentokrát už nás nečeká žádný BronyDoc (myslím), tudíž snad ani nic 'osobního' proti známým členům komunity. Nicméně stále budu subjektivně hodnotit, co ve mne dokument vyvolal. Nemusí to být obecně platné, na každého to může působit jinak, a to, že jsem si z toho něco odnesl já tak a tak nemusí znamenat, že si z toho někdo neodnese něco jiného (lepšího/horšího). Každopádně takové dokumenty jsou kontraproduktivní, když budete muset po jeho puštění ještě sáhodlouze vysvětlovat danému člověku, že to pochopil špatně. Průměrný člověk, kterého se budete snažit předsvědčit, NEBUDE shánět doplňující informace. Kdyby ano, už by to udělal dávno sám a neměl by takový názor, který by vám vadil (jiná věc, pokud to udělal, má dost informací a stejně říká něco, co vám vadí, ale pak je fajn se zase zamyslet nad tím, jestli nemá v určité podobě pravdu). Pokud si nejste jistí, doporučuji je nepouštět. Budu mít jistě jiný názor než vy. A? Mě se také otevírá někdy kudla v kapse, když si čtu recenze (oficiální v časopisech), které haní můj oblíbený film (naposledy Medvědí bratři - šlo o "vhodnost" slangové mluvy inuitů). Nu což, toto není totalita, každý můžeme vyjádřit svůj názor (máme nárok se i mýlit) Ajsmug


Almost converted at Bronycon Why grown men dress up as magical horses

Reportáž z BronyConu. Pro určitou sortu lidí ty záběry mohou občas ekovovat obyčejnou diskotéku. Jinak jde o takový sestřih momentek z conu, jako je tancování, zpívání, cosplaye a semtam se mihne rozhovor s bronies (jak s muži, tak s dívkami). Trochu se zde vysmívají oněm klišé, jako že bronies žijí ve sklepě, což by možná některé lidičky, kteří si myslí, jak jsou ve svých urážkách originální rozhodilo ("víme o tom, a je nám to buřt nebo spíš k smíchu"). Ale do 3 minut se toho moc vmáčkout nedá. Některé záběry cosplayů PP byly roztomilé, ale moc info v tom nebylo. Autor to shrnul slovy "bylo to divný, ale ne až tak moc". Na konci si ale trochu spletl broníka s furíkem.

Are Bronies Changing the Definition of Masculinity _ Idea Channel _ PBS Digital Studios

Proč se chlapi dívají na seriál? ... Protože je to skvělý seriál. Hm. A pak následuje krátká přehlídka. Ale jde o to, proč zrovna chlapi. Autor videa to jednoduše stručně schoval za to, že bronies rozbíjí společnosti představu o tom, kde je místo muže a kde místo ženy (ano, jako kdyby už dávno ve spoustě domácností muži nevařili a neuklízeli, a ženy nebyly úspěšné právničky - říká se tomu rovnost). Lze souhlasit s tím, že bronies jsou kontroverzní, protože nejsou normální, tedy většinoví. A je pravda, že část společnosti proti nim brojí z tohoto důvodu. Našlo by se ale několik dalších důvodů (ať už jde o chování členů na netu nebo v reálu, což ale není jen v brony fandomu, a našli byste ho snad všude). Autor videa ale zmiňuje, že se mužské i ženské role vyvíjejí, a podobně jako ženy začaly nosit kalhoty a volit, muži se začali starat o rodinu (vezměte si příklad z mořských koníků). Ale "Long hibernated franchise?" Eh? Nepouštějte to nikomu, kdo nemá rád spojení "neočekávatelné" v souvislosti s věkem, rasou nebo pohlavím. Bude se velice dobře bavit (na váš účet). Nicméně dokument je podaný stylem agresivní mládeže, takže se výborně hodí jako argumentační video proti vašim spolužákům. Jede to takovou rychlostí, že je ani nepustí ke slovu. Prakticky neukazuje nic závadného, a všechny kontroverze potírá příklady z minulosti, které jsme už akceptovali. ale odpovědět na otázku z názvu videa? To opravdu nedovedu. Asi jako kdybyste se zeptali v roce 1940, zda narůstající vliv komunismu a fašimu má vliv na mírumilovnost lidstva, nebo v době hippies zda se mění přístup společnosti ke drogám. Nejspíš ano. Společnost je docela tvárná, a některé kladné věci si zkrátka nechá (ráda) přerůst přes hlavu (počítače a hry na nich jsou celkem dobrý příklad).

BRONIES - The Documentary (HQ) (EARLY LEAK!!!)

Nepleťte si s to oficiálním BronyDoc. Tohle, vážení, rozhodně nepouštějte nikomu z venku. Je to animovaná parodie. Dokument si vzal všechno, co o sobě bronies tvrdí, že je výjimečné, a dělá si z toho ironicky srandu (tý jo, a já se bál, že moje přednáška zašla moc daleko). Film je NSFW, jsou zde ne moc vhodná slovíčka, ale pokud jste viděli dokument o prvním Alienovi, kde Giger vysvětlil, kolik sexuálních věcí tam nacpal, tak jestli jste to přežili při dalším sledování, toto můžete taky. Co bych pro vás neudělal. Rozhodně se tam nedozvíte nic nového. Ale doporučil bych to každému bronymu. Buď pro zasmání, pro sebereflexi a nebo pro možnost se naštvat, a jít se někam vyřvat, pokud si věci berete moc osobně. Nazval bych to "jak vidí svět bronies kvůli rabid bronies". Je to jeden z mála dokumentů o bronies, kde jsem se opravdu bavil. Nemám sice rád lidi, kterým říkáte "hateři", ale tady jsem si prostě nemohl pomoct. Jsem hrozná svině Rainbowlaugh Svým přístupem se to podobá PonyPokey a jejich komentování třetí generace (tam jsem se zase moc nezasmál já, a to mám některé komediální komentáře/parodie G3 a G1 hodně rád, ale lidem z Pokey nebylo přes "chrchlání" a OT dost čast rozumět, ale jinak jsou PP mezi bronies obecně oblíbení).

Bronies Explained

Animovaný dokument, kde autorka formou písma/kreslení vysvětluje, co/kdo to jsou bronies. Začínáme dělením rolí muž/žena/děti ve společnosti. Pokračujeme přes definici, kdo to je brony (technicky - bohužel už nejsem průměrný brony ani věkem). Mihne se tu slovo charita, ale tak rychle, že si ani nemůžete namlouvat, že by z toho dělal někdo haló. Pak je zde krátce představený seriál a Lauren se spolupracovníky (bez jediného záběru). Je to mimochodem zatím první brony dokument, který nedělal muž. Není vůbec špatný, ale spíš jsme se dozvěděli víc o seriálu (byť to je součástí představení) než o bronies. V druhé části se věnujeme tomu, proč se seriál líbí i jinému publiku než cílovému. A je fajn, že je zde zmíněna animace jako "styl animace" a ne "nejlepší animace". To zavře hubu rýpalům, jako jsem já. Líbí se vám flash? Jasné, to beru. Považujete ho za nejlepší animace? Ani náhodou, čéče. Končíme shrnutím zájmů (některých) bronies a IRL záběry. Mé hodnocení dokumentu? Nejlepší, co jsem zatím viděl, pokud jde o to představit bronies někomu. Je neutrální, až to hezké není, takže žádné informace, které neznáte. Ale víte co? Vůbec to nevadí. A je opravdu zábavné a milé, že jsem ho našel přes něžnější pohlaví v komunitě, která ráda vychvaluje své mužské zastoupení.

Bronies 'Friendship is Magic' (The Feed)

Takový průměrný dokumentíček, který se věnuje tomu, co pro lidi znamená být brony, atd. Není to nějak extrémně záživné, ale relativně vyrovnané, neškodné pro širokou veřejnost a není tam myslím nic, čeho by se škodolibí lidé mohli chytit. Lidé zde zobrazení vypadají navíc velice normálně. Nebojte se, já jsem velmi tolerantní, co se týče vzhledu (do určité úrovně, i tak to ale není o tom, že bych posuzoval charakter člověka podle vzhledu), ale považuji se za člověka, který tak trochu ví, jaké typy lidí působí na ostatní podivínsky (chlap v růžovém pyžamu v očích začínajícího puberťáka? Nope!). Takže lze doporučit jako takový krátký (asi 4 minuty) dokument pro širokou veřejnost (což je dobré, protože v případě potřeby netrvá tak dlouho to otitulkovat, když byste to chtěli pustit třeba rodičům). A padlo zde číslo, které odhaduje počet bronies (na základě nějakých údajů) a podle EqD jsou na světě tři miliony. Inu, tomuto číslu dá se věřit. Pokud jde o nové informace, ten rap jsem slyšel prvně, takže něco přeci.


Rants - BRONY! MY LITTLE PONY FRIENDSHIP IS MAGIC

Bylo to zařazené mezi běžnými dokumenty, a je to takový rozbor od Black Nerda (já jsem se s ním prvně sektal přes "dokument" jménem TOP 5 GIRLS 80's CARTOONS BOYS SECRETLY WATCHED - počkejte si na konec tohoto videa). Jako mladý se díval na staré poníky (což asi spousta z nás starších, zvláště dívek). Pozor, nebere si zrovna servítky. Ostatně, je to takový komediální styl, a dělá si z bronies spíš srandu (ovšem ne ve zlém). Hodnotí seriál FIM celkem kladně, ale nepovažuje se za bronyho. Je to taková menší srandička spíše pro bronies samotné nebo pro lidi, kterým chcete ukázat, že existují jaksi určité úrovně (ale neukážete jim ty lepší stránky bronies). Zvlášť ta jeho zpověď od 1:45, kde vysvětluje, že rozhodně není brony, protože není, ale určitě není něčím tak posedlý (a na pozadí za ním police plné Šmloulů) Pinkiesmile. Jeho videa se dají považovat za určitou formu LetsWatch/Commentary, takže pokud vás jeho styl zaujal, vyjadřoval se například i k EqG, nicméně dělá spíš neMLP tvorbu (něco jako Nostalgia Critic): https://www.youtube.com/user/BlackNerdComedy/playlists (Jo, a nemá rád termín "Pegasister")


We Are The Bronies! _ YouTube Nation _ SPECIAL

Začíná to jako muzikál, ale je škoda, že to tak i nepokračuje. Ale je to dost vystižná definice, která obsahuje i nepopulární chování bronies (flooding). Obsahuje ukázky z jiných dokumentů (Are Bronies Changing the Definition of Masculinity?). Dále krátce zmíněné ukázky tvorby, a je to takový obecný popis. Je zde ale zahrnutá i animace FRIENDSHIP IS MANLY a z tohoto důvodu bych dokument nedoporučoval pouštět nikomu, koho chcete přesvědčit o tom, že nejste ... (dosaďte vybranou sexuální úchylku). Je ten dokument vhodný? Nedovedu říct. Podle mne ne (vyhlíží až moc kontroverzně - připomíná mi Promo na Gay Pride 2014), ale třeba váš názor bude jiný a budete znát ideální cíl, na který jej zamíříte. Babičky, (někteří) rodiče, a buzerující spolužáci to asi nebudou. V dokumentu je i rozhovor s chlapcem, kterého kvůli poníkům šikanovali ve škole. Vzápětí kontruje radami některých osobností (buďte prostě sami sebou). Já v tom vidím vhodné inspirační video pro closet bronies, kteří se stále ještě bojí.



Tale of the Brony - NomNom nakonec není žádný dokument, ale spíš taková snaha o dlouho (více či méně epickou) písničku se statickým pozadím...



Na závěr ještě jeden OT:

Doma jsem náhodou narazil na video z roku 2006, které se týká Care Bears. Je to rozhovor se známými osobnostmi, které se vyjadřují o těchto medvídcích. Vůbec netuším, za jakým účelem to video bylo tenkrát natočeno, ale hrozně mi to připomnělo současné brony "hnutí", kde se známé osobnosti vyjadřují k My Little Pony.



Možná šlo jen o prachsprostou reklamu, ale nesedí mi tam ta část od 0:48 Chrise Wyideho(Wyida).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze - od Martin - 12.01.2015, 18:29

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)