Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky
#16
Nyní zde máme dalšího zástupce z výtvarníků, kteří se primárně vyskytují na DeviantArtu. Tímto bych vám rád představil AdriaXwolf.

Tak ze všeho nejdříve bych ti chtěl moc poděkovat, že sis udělala čas a souhlasila s tímto rozhovorem. Na úvod přijde tradiční otázka. Jak vznikla tvoje přezdívka?
Ďakujem za privítanie.
Moja prezývka. Ono nie je moc čo o tom povedať. Adria je skratka môjho krstného mena Adriana. "X" som pridala iba preto lebo to znie viac... sexy? Neviem. No a "wolf", keď som ešte len začínala tak jediné čo som kreslila boli vlci takže preto wolf. A takto vznikla AdriaXwolf.
A proč sis zvolila zrovna vlky? Má to nějaký hlubší význam?
No, ako mladšia som rada sledovala známu umelkyňu pod menom Skailla. Ona ma inšpirovala aj v kreslení komixu, ktorý na nešťastie nemal moc veľký úspech. Ale predovšetkým mám hrozne rada psov a všetky psovité šelmy.
Mohla by ses více rozepsat o tom komixu?
Komix sa volal, alebo volá, "Way of Light". Dlho som zbierala OCčká z rôznych adopcií len aby som mala dosť charakterov pre obe svorky vlkov. No príbeh prebiehal asi tak, že ako som to kreslila tak sa aj vyvíjal príbeh. Aj keď som sa chcela uberať iným smerom vždy mi napadli rôzne iné nápady. Ako názov už prezradil bolo to viac menej o boji dobra so zlom, svetla s tieňom. 2 svorky vlkov bojujúce za svoju pravdu. Neviem koľko môžem prezradiť pretože som nedokázala vytvoriť príliš veľa strán, no dovoľujem si povedať, že to malo celkom dobrú zápletku. No ak by som v komixe mala pokračovať, asi by som ho celý prerobila a zmenila, no takmer všetko.
Co ty a MLP. Jak ses k němu dostala, respektive k Bronies komunitě?
No to je celkom vtipná historka, ktorú moji priatelia počuli už asi tisíci krát.
Jedného dňa som otvorila Youtube, že si pozriem nejaké nové video od Pewdiepie. A opäť, už asi 3x po sebe mi na domovskej stránke YT vyskočilo video s MLP. Tentokrát to bola epizóda "Too many Pinkie Pies". Samozrejme som pohŕdala týmto seriálom a klikla som na video, ktoré som plánovala vidieť. No osud to chcel inak a otvorilo sa mi video s (vtedy) najnovšou epizodou "Too many Pinkie Pies". No, nebudem klamať, mala som fakt nervy. Ale povedala som si že keď už mi to tam 3x vyhodilo, tak si to pozriem, chvíľka ma nezabije. Asi po druhej minúte som to vypla a povedala si, že je to kravina. Na druhý deň... som si povedala, že to začnem pozerať od 1. epizódy aby som sa neunáhlila v rozhodnutiach. Jedno viedlo k ďalšiemu a za pár dní som bola na 2. sérií. Čo mám povedať je to nákazlivé. Čo sa fandomu týka... no najprv to bolo iba o sledovaní show. Neskôr ako som začala kresliť sa začali objavovať rôzne názory, shipy a fanfikcie. Zaujímalo ma to a tak som to začala rozoberať do hĺbky. Nakoniec som bola prekvapené koľko a aký rozličný ľudia zdielajú moju drogu, MLP.
Tak to znám. Začne to nevině jednou epizodou a pak se ani nenaděješ a si v tom až po uši.  Rainbowlaugh Čím si tě seriál tak získal? A změnil se po té nějak tvůj pohled na okolní svět?
Ako všetci vieme rada kreslím no a nemohla som sa ubrániť pocitu, že kresliť poníky je asi 100x ľahšie ako ľudí napríklad. Asi v polovici môjho sledovania MLP som skúšala kresliť tieto milé stvorenia a hoci to najprv nevypadalo moc okúzlujúco, nevzdala som sa. Je to skutočne jednoduchšie ako vlci alebo ľudia a poníky sa dajú kresliť v rôznych polohách, s rôznymy výrazmi a interakciami. Môj pohľad na svet... no musím priznať, že som začala byť milšia k svojim priateľom a okoliu ako takému. Vždy som pomáhala spolužiakom v núdzi a tak podobne. Neviem povedať, či prišlo aj k nejakým iným zmenám.
Tak trochu si mi neodpověděla na první část otázky. Myslel sem to spíše tak, jestli tě ten seriál zaujal příběhem, charaktery a nebo prostě celkovým pojetím.
Hmm, pravdupovediac charaktery sa mi zo začiatku moc nepáčili pretože mi prišli moc detinské. No rýchlo som zmenila názor. No čo ma asi najviac zaujalo bol príbeh. Bol tak prostý až to bolo úžastné. Nič podobné som nikdy nevidela. Pri každej novej epizóde som si hovorila: "No a teraz im už určite museli dojsť nápady." Ale vždy som sa mylíla. Lauren a jej tým vždy prišli s novými nápadmi, ktorými ma pripútavali k seriálu viac a viac. Obdivujem všetkých tvorcov tjeto show.
Když už si zmínila ty charaktery. Jakého poníka máš nejvíce v oblibě a proč?
Tak to je naťažko odpovedať  Rainbowlaugh  . Z Mane 6 to je Rarity. Prečo: Páči sa mi jej dizajn, hlas, spev, jej prístup k životu a k Spike/ovi. Neviem si predstaviť MLP bez nej. A z background by som povedala Celestia. Prečo: Tvári sa, že je princezná no mne viac príde ako... neviem to popísať, taká kamarátka na vysokom mieste. Ona akoby už mala dosť toho hrania sa na dôležitú a radšej tak "blbne". Viem, že viacerím sa to nepáči ale ja to doslova žeriem. Rainbowlaugh
Jak si se vlastně dostala ke kreslení a jak dlouho už se tomu věnuješ?
Na úplnom začiatku som našla náš známy MLP OC generator, myslím že to všetci poznáme. Vytvorila som si poníka a pokúšala sa ho nakresliť. Ak sa nemýlim tak môj úplne prvý obrázok poníka je ešte na mojom starom účte no tom som ešte nesledovala MLP. Môj skutočne prvý obrázok je z Decembra 2012. Od toho roku ma to ešte nepustilo a myslím že ani nepustí.
Vím, že se kromě toho digitálního malování věnuješ i tomu klasickému. Čemu dáváš větší přednost? A z jakého důvodů?
Ak som v škole tak ceruzka a akýkoľvek kus bieleho papiera to istí. No tieto takzvané sketche iba málokedy dokončujem v digitálnom prevedení. Ak by som si mala vybrať preferujem viac digitálne kreslenie. Hoci to zaberie viac času no výsledok (takmer) vždy stojí za námahu. Ale kresliť s ceruzkou nikdy neprestanem, je to príjemné zabíjanie času. Rainbowlaugh
Hledáš pro své obrázky inspiraci pouze v seriálu, nebo např i mezi ostatními výtvarníky?
Inšpirácia ide cez všetko Rainbowlaugh
Od originálneho seriálu až po obyčajný rozhovor s kamarátmi. Ale najviac asi hudba a v poslednej dobe aj ostatní výtvarníci. Vžfy mám pocit, že kradnem nápady Rainbowlaugh
Máš nějakého oblíbeného výtvarníka, kterého by si doporučila i ostatním? A co se ti na jeho stylu líbí nejvíce? Čím tě tak zaujal?
Fu tých je viac. Najviac asi obdivujem Mn27. No teraz som najviac nalepená na Kilala97 a Lopoddity.
Na Mn27 mám rada ako sa dokáže hrať s farbami a ako línie krásne sedia na každom obrázku, ktorý vydá. Ak si pozriete galériu, pochopíte Rainbowlaugh Kilala97 kreslí najmä Second generation MLP, čiže potomkov mane 6. Väčšinu času nevyfarbuje no ona farby ani nepotrebuje aby vytvorila obrázok na ktorý sa dokážete pozerať aj hodiny. Má unikátny štýl čo sa týka očí a hrivy. Často mi to pripomíňa anime, možno aj preto, lebo kreslieva svoje charaktery aj ako ľudí. Na záver Lopoddity. Taktiež autor Second generation. Možno poznáte meno Pandora, dcára Discorda. Čo sa mi na jej štýle páči... Ona má taktiež unikátny štýl kreslenia poníkov. Na prvý pohľad jednoduchý no nepoznám nikoho kto to dokáže dokonale skopírovať. Najviac sa mi páči ako kreslí postavy a výrazy tvárí. Odporúčam všetkých 3 umelcov.
Kdyby si měla vybrat jeden tvůj obrázek, který se ti povedl a jeden o kterém si myslíš, že se ti, ale vůbec nevydařil, tak jaké by to byly a proč zrovna tyto?
Hmmm... no začnem u toho ktorý sa mi nepodaril lebo tých je viac Rainbowlaugh
"Arttrade - Touchdown" Jeden z novších obrázkov no osobne si myslím, že som ho mala celý prekresliť. Je to sice z mojich začiatok v Paint Tool SAI no aj tak som to mohla nakresliť aj lepšie. Prečo som ho vubrala? Jednoducho povedané na tomto obrázku sa mi nič nepáči, iba farby.
A podarený: "Valentine's day (Almost)"
Taktiež jeden z novších. Zaujimavé je, že som pri tomto nestrávila až tak veľa času no výsledok ma nadmieru prekvapil. Farby, oči, línie, pozadie, všetko dokopy vytvára niečo úžastné a ako veľký narcis môžem prehlásiť, že je to jedno z najlepších diel, ktoré som kedy vytvorila.
Za mě musím říct, že se mi líbí oba a to myslím opravdu upřímně. Jinak ovlivnil tvou tvorbu nějak začátek 5. sezóny a jaký máš zatím na ni názor?
Heh, ďakujem, moc si to cením.
5. sezóna. Ak mám byť úprimná zdá sa mi že sa autori viac zameriavajú na Fandom a jeho požiadavky a zabúdajú na to, že je to (hoci to nerada priznávam) rozprávka pre deti. Ale ako fanúšik som spokojná a moc si nesťažujem. Objavila sa tam Celestia a aj Rarity viac krát a každá epizóda ma niečim pobaví.
A či ma ovplivnil, ani moc nie. Ja moc canon nekreslím takže ma už asi 2. série neovplyvňuje, teda aspoň nie tvorbu.
Tak jde vidět, že se MLP od svého začátku změnilo a začlo se i více zaměřovat na starší diváky. Z některých dílů to je opravdu dost patrné. Jak se ti líbil ten jubilejní 100. díl, který byl primárně zaměřený na fandom?
100. epizóda bola skutočne šok Rainbowlaugh
Ako videla som upútavky no jej celý obsah ma aj tak zaskočil. Posunúť celú Mane 6 do pozadia? Kto by to bol čakal. Ako našlo sa i pár nezrovnalostí, ktoré ma mažno trošku pohoršili ako napríklad premenovanie Derpy na Muffins. To fakt bolelo. Ale inak, to bola fakt zábavná epizóda a toľko som sa už dlho nezasmiala.
Tak s tím musím s tebou jenom souhlasit. Opravdu ta epizoda neměla chybu a jde vidět, že se na ni tvůrci dost vyřádily. A jaké další epizody patří mezi tvé oblíbené?
Tak to áno Rainbowlaugh
Ja nie som moc veľký zástanca obľúbených epizód pretože na túto otázku neviem nikdy odpovedať. Je ich veľa dobrých niektoré sú lepšie ako ostatné ale nemám nejaké preferencie. Maximálne by som mohla posadiť na pilier 1 epizódu: Magical mystery cure. Posledná v S3.
Co se ti všeobecně líbí na kreslení nejvíce? To, že se dá u toho dobře relaxovat, nebo něco jiného?
Najviac asi to že cez kresby dokážem vyjadriť aspoň 45% toho čo mám v hlave. Je to môj spôsob vyjadrovania, či už nálad alebo nápadov, s ktorými sa chcem podeliť. Nehovoriac o tom, že sa tým líšim od ostatných smrteľníkov Rainbowlaugh Ale máš pravdu, je to aj relax a útek z reality.
Jaké máš kromě kreslení další koníčky?
Spev, trošku píšem, PC hry a anime. Nedávno som začala čítať knihy.
A máme zde poslední otázku. Co by si ráda vzkázala svým fanouškům?
Hmmm... mojim fanúšikom...?
Držte sa toho čo vás baví, nevzdávajte sa a Friendship is Magic ;3
Tak to je krasné zakončení našeho rozhovoru. Ještě jednou ti děkují, že sis udělala čas.
Aj ja ďakujem Twilightsmile
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky - od sc@lix - 24.05.2015, 18:58
RE: Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky - od sc@lix - 24.06.2015, 12:14

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)