Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Der Schmetterling I. - diskuze
#3
Nekonstruktivní, subjektivní kritika:


Filmeček je myslím tak úzce zaměřený, že zvolený způsob distribuce je docela logický krok. Je to asi zatím nejvíc takto zaměřené dílo, co jsem v MLP/Brony fandomu viděl.

Nejen, že člověk musí znát spoustu věcí z fandomu, ale i způsob humoru bude hodně lidem cizí. I když, pokud jde o ty znalosti, neměl jsem pocit, že bych se na něco nechytal. Spíš mi prostě úplně ušlo, že tam nějaká další reference byla.

Zpracování mi přišlo ve stylu Kung Fury. Přehnaně ***, zjednodušené, někdy zveličené, přehrávané. Něco na způsob starého TeleTele. Jen nevím, zda to bylo záměrně. To nemyslím ve zlém. Spíš jsem nevěděl, zda mám v danou chvíli nasadit výraz WTH nebo se pokusit o blažený úsměv Pinkiesmile (věřte mi, ani jedno vidět nechcete). Vysloveně extra vtipného tam pro mne nebylo nic. Ale neměl jsem pocit, že bych se díval na nějakou blbost. Spíš takový ten pocit "co mi, sakra, uniká?".

Největší úspěch z celého snímku měla hláška o (ne)smrti poníka, a na hlášku z vystřižených scén [spoiler: "nekoukej se mi pod sukni"] jsem zaslech glosu "to vidím, zato jí čumíš jinam" Pinkiesmile

Pokud jde o kvalitu snímku, je-li to točené na mobilní telefon, tak tomu není co vytknout. Se svou ruční kamerou kolikrát vytvořím horší záznamy. Občas se nepovedl střih a stmívačky, které působily rušivě. Vysoká rychlost natočení a sestříhání filmu není moc dobrá omluva pro nízkou kvalitu. Ale zase - je naopak úžasné, co se za tak krátkou dobu dá stihnout. [spoiler: Takové ty "fofr" akce jsou někdy fajn. Vzpomněl jsem si na naše blbnutí s kamerou a se starou škodovkou, byť jsme ty záběry nikdy na nic nepoužili. Ale vymyslet "něco" a pak to udělat byla legrace. Většinou to jsou úplné nesmysly k ničemu, ale semtam se to uchytí i u zbytku lidstva.]

Na němčinu jsem se nechytal já ani spolusledující, takže mi zbyly ostatní tři jazyky. [spoiler: Jen jsem měl dost často pocit, že jeden z nás se japonštinu učí špatně Twilightoops (možná slang? Taihen <vynechané 'desu'> né). ]

Příběh? Trvalo mi chvíli, než jsem začal chápat, o co tam vůbec jde. [spoiler: Seriál Návštěvníci?] U těch pokusů o změnu budoucnosti (je to tak?) jsem se nechytal skoro vůbec. A propo, co ty [spoiler: kalhotky s (doufám) G1 poníky]? Vzpomínám, že Jamis při představení zmínil, že k nim má jistý vztah, a nebo je v tom něco víc?

"Zkuste to taky"? Komplexností jsem ještě nic takového nedělal, ale pokud jde o tu srandu, tak jsme si jednou s kamarády užili při několika audio pokusech "o něco". V tom ti musím sekundovat. Je to p***l ještě po letech. Ale nejspíš ji pochopí zase jen přímí účastníci a nebo nejbližší příbuzenstvo, a ne globální publikum.

Ze zpětného pohledu je zvláštní, že se to někteří lidé domáhají tak vehementně vidět.

Z traileru jsem si nebyl jistý, o co vlastně jde. Nebyl jsem si jistý ani při sledování filmečku. No, a po skončení si už vůbec nejsem jistý, kam bych to zařadil. Zkrátka nepatřím do cílové kategorie.

Zhodnotil bych to jako dílo, které jsem zatím v televizi neviděl ani vzdáleně, a nejspíš ani neuvidím. Co "v televizi", doposud nikde. Za to nejspíš může i můj ne moc velký rozhled, který si obohatím jen občas (např. nedávno omylem shlédnutý film Ďábel). Kritizovat to nelze, protože bych to musel srovnávat s ostatní TV tvorbou, a to je úplně mimo mísu. Je fajn věc, že to vzniklo, ale to i spousta dalších fan věcí, které mi jsou přeci jen bližší, a vím, jak se k nim mám postavit.

Xsoft zkrátka opět přinesl do "mého" světa něco, co neleží v oblasti, kterou jsem schopen chápat. Máme zkrátka v mnoha oblastech rozdílné znalosti, přístup, myšlení, vnímání humoru, a spoustu dalších věcí. Někdy si myslím, že až moc. Prostě jiná (nekompatibilní) krevní skupina. [spoiler: Třeba jeho rádio: decentní, funkci splňuje, sem tam si ho náhodou na pár hodin pustím, ale jinak ten výběr písniček.. to už je mi bližší nějaké české normální rádio. Remixy stále těch samých písniček se časem oposlouchají. Což není chyba rádia jako takového. Ale je to jen příčina, proč o to třeba z mé strany není tak velký zájem. ]

Kdybych se nezajímal o brony tématiku, tak by mě to vůbec neoslovilo. Ale to nejspíš ani nebyl účel. Kdybych vyhledával jen epické či zajímavé brony projekty, ani to by mne nejspíš neoslovilo. Ale zřejmě ani to nebyl účel. Ten pravý mi teda úplně uniká (připomíná to mi vědecké vtipy z univerzit).

Na film nejspíš do týdne zapomenu. Nelze říct ani, že byl super, ani že byl špatný. Obsahem byl zkrátka jen dost "nepochopitelný". Své publikum si najde, ale nejspíš nebude moc velké. Tudíž asi těžko očekávat nějaké záplavy reakcí na samotný film jako takový.

Samotná myšlenka mít víc jazyků je taky hodně zajímavá, a celkem unikátní.

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Der Schmetterling I. - diskuze - od xsoft - 25.06.2015, 18:01
RE: Der Schmetterling I. - diskuze - od Martin - 26.06.2015, 09:42
RE: Der Schmetterling I. - diskuze - od Jamis - 26.06.2015, 10:32
RE: Der Schmetterling I. - diskuze - od xsoft - 26.06.2015, 11:04
RE: Der Schmetterling I. - diskuze - od xsoft - 28.06.2015, 23:57

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)