Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Der Schmetterling I. - diskuze
#8
Dlouhá verze:

@Xsoft: jj, právě, že můj rozhled v této TV oblasti je téměř nulový. Když nepočítám ty "zaručené" kasovní trháky, které dost často běží odpoledne nebo od osmi hodin, a které jsem viděl někdy i 10x, tak má zkušenost s z určitého pohledu "Béčkovou" nebo spíše "alternativní" tvorbou je spíš omylem, kdy jdu pozdě spát a pustím si k tomu náhodně něco v televizi. Takže jsem nenašel nic bližšího, s čím bych to porovnal
(ono jak KF tak TT nejsou zrovna mí oblíbenci jakožto celek, podoboně jako v Partičce chlapci možná tak 1x za půl roku předvedou něco vtipného ale jinak mě moc neosloví;

OT: ve Fury je až moc násilí, byť to je právě ta parodie starších filmů (znám, sledovali jsme je, taky kung-fu a podobné, ještě z VHS a dabované jedním člověkem), ale přesně to byl důvod, proč jsem od hraných filmů kdysi dávno zdrhnul k těm animovaným, kde ukopnutá hlava nehrozila (ještě jsem totiž neznal "japonce").

Kolikrát ani není obří rozpočet potřeba.
Není na škodu vyhledávat filmy tvůrců, kteří jsou nezávislí nebo alespoň nejsou z Hollywoodu, a zvlášť takové, kterým lidi na ČSFD dají 2 hvězdičky a zkritizují 3D animaci, která nedosahuje dnešních standardů.
Jamisova přednáška kdysi na PGF2013 pobavila víc a za tu hodinu jsem dal v přepočtu méně než za nějaký film v půjčovně. A to měla zanedbatelný rozpočet proti tomu filmu. Jenom tvoje tvorba (co jsem zatím zkusil) mi moc nesedí. Co je ale vlastně názor jednoho maníka, že jo? Pinkiesmile I tak ale ocením, když něco takového vznikne (jen to nedávám najevo).

Ono je to vidět, že jsi prakticky s nulou udělal stylově totéž, o co se snaží páni GS s celým štábem, a výsledek je více méně ten samý.

Z těch českých neznám ani jeden, a z těch zahraničních tak max. něco z Pána prstenů, možná ždibec ze Sonica nebo Star Wars, a samozřejmě MLP + pár dalších, které se mi vykouřily z hlavy (mimochodem díky za ten odkaz a seznam). Der Schmetterling je prakticky první česká amatérská tvorba, kterou měl měl tu čest vidět.

OT:
tl;dr; kecy


Protože je mi bližší z těch jmenovaných jen Star Trek, tak jsem zkusil Metrénský incident. Ministr školství Pinkiesmile Odvolávám, co jsem odvolal Pinkiesmile Je tam vidět příprava. Efekty jsou některé bezvadné, jiné umělé. Hlavní problém je spíš v audio (chtělo by to lepší mikrofony). Na fandovský počin je to relativně slušné, navíc český. Nabízí se srovnání třeba s fan filem Lov na Gluma, kde bych byl ale ovliněn větším rozpočtem a hlavně je mi PP bližší.

Frodova noha se mi zase nepodařilo najít Twilightoops Ale Stargate Time Raider je docela blízko celkovým dojem k tvému filmu (Star Gate v TV občas zastihnu). Stejně tak Metr-X (tady zkusili voiceover, ale zase to kazí horší mikrofon, ale docela pobavil - připomíná to stylem Smusovy parodie: všichni to známe, kvalita nelvalná, ale "zabijou" to z ničeho nic se vynovřivší hlášky "debil", BSOD, "máš babu" nebo "tak kam?", na které člověk nepotřebuje ani žádné znalosti - podobně jako "to čumíš, co, Honzdire" Pinkiesmile ).


Celkově to odpovídá trendu, ať už jde o gamesy, fan filmy nebo profi filmy (třeba ty animované). Technicky to většinou za ušáky nebo východem zaostává, ale většinou dovedou přinést zcela jiný úhel pohledu. Něco, jako když člověk po Disneyovkách uvidí Shreka, a myslí si, že už viděl všechno. No a pak přijde Kozí příběh. Pohádka pro děti Pinkiesmile Nebo po americké produkci nahodí tu japonskou. Americký fan film většinou bude odpovídat zpracováním filmové předloze (ať už je to LOTR nebo SnowDrop). Ale Češi k tomu mají svůj osobitý přístup Pinkiesmile Nabízí se mi film Trhala Fialky dynamitem. Ne přímo ten film, ale ti lidi v něm: vezmu křáp autobus, pomaluju ho jako debil, a jedu do ciziny. Podnikat! A "don't give buck about anything" Pinkiesmile


Ale to nevadí, alespoň jsem měl možnost ty filmy vidět, i když mě nějak extra nezaujaly. Sám bych je totiž nikdy ani nezačal hledat (popravdě se teď vyžívám ve věcech, které bych nevěřil, že budu dělat Pinkiesmile teď momentálně zahradničení, takže filmová tvorba šla hodně bokem. [spoiler: člověk se hrabe v h****ch a ještě z toho má radost] ale to sem nepatří).

Krátká verze: Ber to jako uznání, byť to není poznat, a navíc od člověka, na jehož názoru nesejde. Sám vím moc dobře, že když už tě nezabije nedostatek talentu, tak přebytek lenosti.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Der Schmetterling I. - diskuze - od xsoft - 25.06.2015, 18:01
RE: Der Schmetterling I. - diskuze - od Jamis - 26.06.2015, 10:32
RE: Der Schmetterling I. - diskuze - od xsoft - 26.06.2015, 11:04
RE: Der Schmetterling I. - diskuze - od Martin - 26.06.2015, 16:48
RE: Der Schmetterling I. - diskuze - od xsoft - 28.06.2015, 23:57

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)