Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sborník bronies autorů a ilustrátorů 2014
Slíbené hodnocení sborníku od osoby mimo brony fandom, průměrného čtenáře (většího než jsem já). Může obsahovat spoilery. Nečekejte ale žádnou profesionální kritiku. + je tam zápis jak hodnotila osoba povídku v reálném čase.


Celestia a Regina Noctis

Povídku jsem nepochopila (nebo spíše zápletku).
Prostě vykládají princezna Celestia s Lunou, že se kvůli nějakému kouzlu vyměnily, takže nebyla studentkou její ale Luny.. Je to prostě takový.. divný. Nechápu, kdo byl Star Swirl.


Kopýtka od mydlinek

Poutavá od začátku do konce.
Co tam dělá? Jako že jen fouká bublinky a vystupuje s tím? .. takže asi někde spadla. Pak byla v nemocnici. Nepoznávala se. *předčítá huhlavým tónem* "Jste v pořádku?" "n*e*j*s*e*m" Ona jí asi přebrala mládenc.. hřebce, a přitom jí přinesla dárek bublifuk. Psychiatrie. Přišla o řeč, atd. ale zůstal jí její talent. Bublinky.


Má nejdražší lekce

Průměrná. Nesnáším samolibé osoby (=hřebec).
Takovej ten hřebec, prdlej. Všude samá modrá! Nesnáším modrou! Pinkiesmile Takže klisna na něj omylem schodila koláč.. modré oči. Stala se služkou. Večeře. Nabídka šatů. Taková divná.. bez znaménka, nenašla svůj osud. Políbení. Nejdřív z ní udělal služku, myslel si, kdo ví co je.. já to nechápu.. taková divná..


Zebří píseň

Příběh se mi líbil. Byl poučný.
Applejack poučovala svou mladší sestru, ta se naprdla, že jí pořád komandovala, a utekla do lesa, tam jí přpeadli vlci, tak Zecora jí zachránila.. pak si stěžovala u ní doma na sestru, kde si vyslechla příběh. Tam se jí vlastně svěřila, že jí její kmen vyhnal. Přestali věřit v píseň. Ona našla štěstí a klid ve Svobodném lese. Pak poslala posla pro Applejack. Applebloom si uvědomila, že jí její sestra má ráda a má o ní strach.


Motýlku, mám tě rád

Překvapivé vyústění příběhu. To jsem tedy nečekala, ale super.
Ježiši.. to je to, jak si vzala toho draka, ne? Ta dlouhá povídka. Byli na zámku. Jo, byl tam i Discord, takže si s ním taky hráli. Pak Fluttershy slyšela flétnu, ale myslela si, že se jí to zdálo. Pak Twilight našla Discorda na podstavci. Že prý má problém. Discord řekl, že nechce, aby ponice odjížděli, že by mu bylo smutno. Že myslí jen na ní. Každou noc se FS ozývala flétna, pak zpěv.. pak se objevil Discord vedle ní a měl na sobě sako, a oblek, a řekl, že jí má rád, že jo... a.. prostě se spolu vzali, no Pinkiesmile požádal jí o ruku. Prostě se jí začal dvořit a pak si jí vzal.


Chodit v jejích podkovách

Pěkná povídka. Zajímavé téma s tím převtělením.
Jo, to se ňáko proměnil. To znamená, že tohle to byl.. kluk nebo? Nějaký nadšenec poníků.. ráno se prostě probudil a zjistil, že se z něj stala klisna.. Daring Doo. A nevěděl proč. Přitom to byl jeho nejoblíbější poník. Svět, kde není žádný hmyz a kočky. Co by udělala.. musí neumřít a najít způsob, jak se dostat pryč. Když je v Univerzu MLP, tak ta kočka byla přisluhovač a půjde mu po krku. Tak si udělal seznam. Přečíst si poznámky oblíbené kobylky... Pak padali.. zachránil Ocelota. A.. prostě se zkamarádili. Tak šli teda spolu hledat artefakt, který ho dostane domů. V kobkách.. překousal mu pouta.. Ocelot.. *smích* pak mu vyzvracel kafe, díky kofejnu vykopl dveře.. běželi někam.. k oltáři. Hodil si na krk malý křížek. Takže jestli ty hlasy chápu dobře, tak se dostali oba do těla Daring Doo.. on a ona? Když se probudil, byl zpátky ve svém světě.. svázaný ve vestě, jaká se dává šílencům. Asi se ona převtělila do jeho těla a dělala bordel.. takže to bylo jeho nejhorší ráno.


Sunlight

Líbilo se mi, jak poník bez ohledu na svůj život zachránil hříbě.
To jsou teda ty hasiči. Sunlight čekala Sunny.. ne.. ta klisna.. karotka.. Vrátili se z klání.. na velitele. Neměli na postavení domku kvůli cenám pozemků, tak zatím žili každý sám. Učitelka s žáky šla do lesa tábořit. Něco je přepadlo. Přepadly je ještěrky. Upustili misky a začalo hořet. Vyrazil tam kompletní hasičský sbor z Ponyvillu. Když už dostali celou školu ven, tak zjistili, že tam zůstala jedna malá klisnička. Velitel se rozhodl jít ji zachránit. Nějakou Diamond "taru".. vydal se pro ní do ohně. Zachránil ji, akorád, že skončil v nemocnici (noha a otrava kouřem). Přišla za ním Carotka, a on si uvědomil, že nemohou pořád čekat a vezmou se hned. A teď se tam objevil nějakej ten Filtch Rich a nabídl mu jako poděkování za záchrany dcery šekovou knížku. Oni vlastně nechtěli šekovou.. řekli, že nemají dost peněz na domek. Tam ať si ho postaví a on jim všechny výdaje zaplatí. To je vlastně to samý.


Když se usměje slunce

Pěkná povídka. Překvapivé rozzuzlení příběhu.
Celestie, rada. Vyslanci. Rohan. A nějaký další velvyslanec. Rohan chtěl, aby mu postavili železnici. Aby měli přímé spojení. Ostatním se to nelíbilo. Zjistili, že on vlastně.. kde to je?... Prostě Rohan se začal chodit.. chovat neurvale, pořád se někde opíjel, ten, jak chtěl tu železnici. Vůbec nevěděl.. jo.. To mám ještě něco o té slunečnici.. to je úplně na prd, jak Celestii pořád trhovec posílal slunečnici, a jednoho dne přestal. A když ta ravencová.. hele, když ten prodavač zmizel, jak umřel, tak našla zase toho co chtěl stavět tu železnici, a když ho tahala do postele, tak zjistila, že ho každý den opíjeli ti ostatní. Když to Raven řekla Celestii, tak ta řekla, že prostě železnice bude!


Ach, ty klisen problémy

Nic moc. Toto téma mi k pohádkovým poníkům moc nesedí.
Jó.. to je takový.. Applejack šla k doktorovi, sexuologovi, aby se zeptala na antikoncepci.. že to její sestra probírala ve škole.. ten jí ukázal prezervativ, ta nevěděla, co s tím, tak ho nafoukl. Prý takové balónky má Pinkí Pí na oslavě, a který jsou hodně pevný. Že k němu jedna chodí. Tak odtud je má.. Jsou i na volejbal. Tak mi jich dejte víc. Bude si hrát s balónky a nebude myslet na hřebce Pinkiesmile A odešla.


Souznění osamělých duší

Nepochopila jsem konec.
Já to nechápu.. prostě se Starl.. Pinki zestárla, měla kulaté narozeniny, nechtěla si hrát, nebavily jí oslavy. Tohle prostě ani nemá konec.. nevím. Ostatní uspořádaly oslavu, dostali dort. Najednou v dortu viděla otvor a v něm oko. "Co sis přála?". To se neříká.. "Chyběla jsi mi, Česi". A na její tváři se rozzářil úsměv. To jsem teda vůbec nepochopila.


Cukr

Povídka mne zaujala. Takové rozzuzlení zápletky jsem (opět) nečekala.
Rarity se.. přišla k ní zákaznice Absurdita. A zjistily, že se ztratil všechen cukr. Cena cukru vylétla do.. no, prostě hodně vysoko. Absurdita přijela za AJ. Oni jsou asi to.. závislí na cukru? Poníci? Proč není cukr.. Spike řekl, že v dovozní země proběhla revoluce a všechen cukr dali revolucionáři stádu. Takže není. Twilight se šla poradit za Celestií, co má dělat. Teď zjistili, že jim chybí někde Luna. A jednoduše jí našli v sále, kde byla oblokopena spoustou bombónů, oplatek, cukru a cpala se tím. Prostě měla asi závislost na cukru, že jo. Takže to znamená, že ty zprávy ze zahraničí si vymyslela Luna, a cukr si vzala a jedla a jedla.. prostě musela pak držet dietu, aby vůbec mohla na oblohu. A to je asi všechno.

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Sborník bronies autorů a ilustrátorů 2014 - od Martin - 21.11.2015, 20:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)