Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S5- Finální Verdikt
#12
1/2: The Cutie Map: Spočiatku som si ku koncu vravela: "To je všetko?" Prišla mi unáhlená s nedostatkom akcie, obzvlášť ma naštval útek Starlight (to som ešte netušila, že sa ešte neskôr objaví). No po niekoľko početnom zhliadnutí sa vyšplhala medzi moje najobľúbenejšie -Starlight som si od začiatku obľúbila i celú myšlienku epizódy. BGM boli úžasné a dali hromadu feels. Taktiež potešilo, že tentokrát Mane 6 samotné nezachránili svet. Príjemná zmena. Rozhodne skvelá epizóda. 10/10
3: Castle Sweet Castle: Taktiež spočiatku sklamala, ešte pred season 5 sa spomínalo, že bude epizóda, kde Twilight bude chýbať Golden Oak Library. Je jasné, že to bolo myslené na túto epizódu. Ale ja som to čakala doslova -zápletka celá o Twilightinom smútku za starým domovom, nie o "zdobení" zámku. Dosť ma sklamalo, že tam toho smútku nebolo viac, i keď potom by to bolo traumatizujúce. No po možno druhom zhliadnutí som sa do toho úplne dostala -Song a FEELS na konci! Ďalšia z naj epizód. 10/10
4: Bloom and Gloom: Ďalšia z tých, čo ma chytili po častejšom sledovaní. Za mňa už asi 2. naj z trilógie "CMC + Luna" po Sleepless in Ponyville. Páčilo sa mi, ako to uzavreli a vyvolalo to ten pocit, že sú už blízko k získaniu cm. Taktiež zmena u Apple Bloom, tentokrát miesto honu za cm, začala mať z neho obavy -dokonalé! 9/10
5: Tanks for the memories: Tak táto je v season 5 prvá, čo ma chytila od začiatku. Feels od začiatku do konca. To najlepšie a najzaujímavejšie tu bolo to znázornenie 5 štádií smútku, dokonalý a chytľavý nápad, obzvlášť u najtvrdšieho poníka -Dashie! Jej psychické zrútenie na konci ma dostalo. Zvlášť keď si spomeniem, že to všetko robila kvôli niekomu, koho kedysi tak nenávidela a odkopávala.  Pinkiesad2 No a prvé sólo Dashie bolo i jej najlepšie a jedna z mojich TOP 5 songov v seriáli. 10/10
6: Appleloosa's Most Wanted: U mňa 2. najhoršia epka série a jedna z najhorších všeobecne. Troubleshoes bol však sympatický a prvá polovica bola obstojná. Celé mi to však zničil záver a predvedenie lekcie. Jeho osud je zabávať svojou nešikovnosťou, "ohromné" a i tak ponižujúce a smutné. Koniec je pre mňa u väčšiny epizód najdôležitejší, pokiaľ ide o lekciu a tu sa nepodarila. 4/10
7: Make New Friends but Keep Discord: V tomto sa očividne so mnou nikto nezhodne, ale za mňa najhoršia epizóda. Humor tu u mňa nefungoval. Discordovo správanie som úplne chápala a skôr som súcitila s ním, než s ostatnými. Nemá ho kto učiť lekcie priateľstva a potom je vždy len on ten zlý a nikto si to neuvedomuje. Chudák. 2/10
8: The Lost Treasure of Griffonstone: Rozhodne naj z "Map" epizód. Návrat Gildy ma potešil a ešte viac jej reforma -moja najobľúbenejšia vec u záporákov a príbehu. No a znovuzískanie priateľstva Dashie a teraz i Pinkie. 10/10
9. Slice of Life: U mňa priemer. Niesom fanúšik populárnych BG poníkov, teda hlavných hviezd tejto epizódy. Páčil sa mi nápad o čisto BG ponies epizóde, kde Mane 6 sú len v pozadí a čakala som od nej viac (obzvlášť trochu nahliadnutie do životov BG poníkov, nie prípravu na svadbu), ale pre mňa sa nepodarilo. Feels mi dal jedine prejav starostky na svadbe a záver s Mane 6. Niesom na tieto "crazy" typy epizód. 5/10
10. Princess Spike: Ďalšia z tých, čo mali obrovský potenciál, ale nepodarili sa. Tu zdieľam názor s ostatnými. Už je na čase, aby Spike dostal lepšiu epizódu a rolu. 5/10
11. Party Pooped: Nebyť tých prehnaných scén s jakmi a spôsobom návratu Pinkie z jej výletu, mohlo to dopadnúť lepšie. Myšlienka však zaujímavá. 6/10
12: Amending Fences: Zdieľa 1. miesto v MLP spolu s ďalšími dvomi, ku ktorým ešte prídem. Epizóda, po ktorej som neskutočne dlho čakala, hoci som si to ani neuvedomila. Všetky moje NAJ BG poníky, Návrat k 1. epizóde, následky zlého rozhodnutia, pripomenutie, ako zlá priateľka Twilight bývala a znovu hromada feels. Niet čo dodať. 10/10
13: Do Princesses Dream of Magic Sheep?: Moja naj epizóda o Lune. Je to síce dosť neskoro a nedáva to veľa logiky v porovnaní s predchádzajúcimi epizódami, kde sa Luna vyskytla, keďže tam nebol najmenší náznak, že trpí výčitkami a nočnými morami, ale čo na tom. Je to úžasné! Čo najviac obdivujem na reformovaných záporákoch sú ich výčitky a schopnosť prijať trest, no a pokiaľ ide o seba trestanie, je to ešte epickejšie a naozaj to núti súcitiť s touto postavou a milovať ju. Zdieľaný sen bol perfektný, príliš veľa epickosti (taktiež chválim BGM na začiatku a počas zdieľaného sna -goosebumps). A ten koniec...  Pinkiesad2 10/10
14. Canterlot Boutique: Ani táto ma spočiatku neoslovila, ale tiež som si ju neskôr obľúbila. Song krásny a význam ešte krajší. Súcitila som s Rarity. 9/10
15. Rarity Investigates: Mne sa páčila. Obzvlášť rola Rarity. Páčilo sa mi, ako oddaná bola k Rainbow napriek tomu, že tá o nej pochybovala, veľmi pekne sa prejavila. A na konci i Rainbow, keď sa vzdala vystúpenia kvôli Spitfire. Samotná zápletka o odhalení vinníka tak u mňa zostala v pozadí a bolo mi fuk, či je to predvídateľné. 9/10
16. Made in Manehattan: U mňa jedna z tých slabších, resp. nudnejších. Iste, malo to krásnu myšlienku, ale tiahlo sa to zvláštnym štýlom. Proste ma to nejak nezaujalo a nezanechalo žiadny dojem. A to som fan of RariJack a Coco Pommel. 5/10
17. Brotherhooves Social: Teraz naopak jedna z tých, na ktoré som sa vôbec netešila a bola si istá, že bude neskutočne nudná, keďže niesom fan Big Maca ani Apple Bloom, ale téma ma neskutočne zaujala. Konečne poukázanie na to, ako hrdinstvo a obdiv Mane 6 môže ovplyvniť pocity ich blízkeho. Ten koniec bol neskutočne nádherný. 10/10
18. Crusaders of the lost mark: Tak toto je tá "ďalšia", ktorá zdieľa 1. miesto s Amending Fences. Treba snáď dodať dôvod? 10/10
19. The One Where Pinkie Pie Knows: Úprimne som dúfala, že už tu sa zoznámime so žriebätkom SA a Cadence, ale trochu ma sklamalo, že ho eštelen čakajú. To však bola tá najlepšia vec na epizóde. To hlavné, čo sa točilo okolo Pinkie, mi k srdcu neprirástlo. Proste išlo celú dobu len o udržanie tajomstva. Humor ma tu nechytil (som divák na emócie, než humor). Celkovo to však nebolo tak zlé a nadpriemer si zaslúži. 7/10
20. Hearthbreakers: Rodina Pinkie, Vianočná epizóda, rodinné vzťahy, už len z toho vyplývajú feels. 10/10
21. Scare Master: Taký ľahký nadpriemer, znovu trošku zameranie na Mane 6, zvlášť Fluttershy. Sem-tam pobavilo. Ale podstatné bolo rozuzlenie, keď sa Fluttershy priznala, že vidieť svoje priateľky vystrašené pre ňu nieje zábavné, takže sa Nightmare Night účastniť nebude, namiesto toho, že sa bojí. To bol brilantný a dojímavý krok. 7/10
22. What About Discord? Pre väčšinu najhoršia epizóda, ale u mňa jedna z lepších. Iste, zmyslu to veľa nedávalo a i mňa to trápi, ale čo už. U mňa dobrá kvôli faktu, že konečne dostal lekciu aj niekto iný, Twilight a myšlienke, že sa Mane 5 s Discordom skamarátili (len mi strašne chýba rozumné vysvetlenie) a koncu, kde sa zdalo, že priateľmi ostali. Prevedenie však bolo vážne slabé a pripísanie viny i Discordovi to len zhoršilo. 6/10
23. Hooffields and MacColts: Ďalší nie celkom využitý potenciál. Myšlienka pekná a záver tiež. Som rada, že na misiu boli povolané Twi a Flutters, tie dve spolu vidím rada. Rodiny mi však sympatické neprišli. Mohlo to byť lepšie. 7/10
24. The Mane Attraction: Nádherná epizóda! Tiež som si ju po animaticu predstavovala epickejšie, ale tak nejak som čakala, že to bude slabšie, ako som si predstavovala, takže som s tým bola dopredu zmierená. Veľký podiel na tejto úžasnosti majú obzvlášť pesničky, ktoré sú všetky parádne a plné feels (u mňa i Razzle Dazzle). Rozhodne 10/10
25,26. The Cutie Re-Mark: Tak a tu je tretia, čo zdieľa 1. miesto s Amending Fences a Crusaders of the lost mark. Cestovanie v čase, čo by sa stalo, keby sa Dashien rainboom nikdy nestal, epické svety z budúcnosti (obzvlášť Wasteland), Starlight a jej backstory a reforma a možné členstvo v Mane 6. Uvidíme. 10/10

Uf, asi taký je môj prehľad season 5. Kým v season 4 bolo oveľa viac úžasných epizód, v season 5 ich síce bolo menej, ale zato boli ešte epickejšie, čo z nej spravilo moju zatiaľ naj sériu. Teraz už len ďalší rok čakania na season 6... Ajsleepy
LINKIN PARK + MY LITTLE PONY = The two things I live for Heart
" 'Cause I'm only a crack in this castle of glass "
Odpovědět


Příspěvků v tématu
S5- Finální Verdikt - od BatygameCZ - 28.11.2015, 22:43
RE: S5- Finální Verdikt - od Dragonalicorn - 28.11.2015, 23:23
RE: S5- Finální Verdikt - od Black - 29.11.2015, 00:54
RE: S5- Finální Verdikt - od Edwwi - 29.11.2015, 01:58
RE: S5- Finální Verdikt - od Aldar - 29.11.2015, 15:16
RE: S5- Finální Verdikt - od RayCode - 29.11.2015, 16:19
RE: S5- Finální Verdikt - od Blue Storm - 29.11.2015, 17:36
RE: S5- Finální Verdikt - od kotja - 01.12.2015, 11:40
RE: S5- Finální Verdikt - od Minetex - 02.12.2015, 18:15
RE: S5- Finální Verdikt - od Mr. Secret - 03.12.2015, 00:47
RE: S5- Finální Verdikt - od Elchar - 03.12.2015, 11:27
RE: S5- Finální Verdikt - od Annabell - 03.12.2015, 20:39

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)