Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elfmanovy pohupující se pixely + dovolené aneb Výprava pidiautem po Evropě
#24
Protože mi nestačilo se v Evropě ztrapnit jednou, vydali jsme se hned další rok do Francie. Lépe řečeno do Disneylandu.

Kamera stále ta původní analogová (ta ještě neměla myslím LCD display, resp. místo něj se stačilo dívat do hledáčku, což byla miniaturní obrazovka), mé schopnosti s ní byly už o něco lepší (většinou).

Tentokrát jsme tam nejeli autem, ale (poprvé a naposledy zatím, v mém případě) letadlem. Tudíž to nebylo nějak moc spontánní, protože letenky se platily půl roku předem (asi 3300 Kč pro dva lidi tam i zpět vč. letištních tax).

Do Prahy jsme se dostali vlakem, a do Chocně nás vzal tehdejší přítel mé sestry, můj jmenovec, matčiným (mým bývalým) autem Škoda 125L.

Toto vyžadovalo cestování na lehko, takže každý jsme měli s sebou jeden batůžek (do toho mého se ještě musela vejít kamera a náhradní kazeta, takže moc místa nezbylo (5 kg/osobu). No co, byli jsme tam stejně jen asi 70 hodin.

Ubytování jsme neřešili, původní plán bylo lehnout si někam pod most nebo přespat na letišti. Nechtěli jsme se něčím moc vázat a tak i plánování nestálo moc za nic.

Copak o to, co Francie jsme se ještě dostali. Horší bylo pochopit systém MHD včetně příměstkých vlaků, které jezdí oběma směry po jedné koleji, na což buran z Čech není vůbec zvyklý. Ona ani neomezená jízdenka nebyla zrovna levná.

Takže jsme využili nabídku jedné místní paní, která nám vše názorně vysvětlila. A stejně jsme pak další den do Disneylandu jeli na 3x, než jsme nastoupili do správného vlaku (ta potvora pořád někde odbočovala "špatně" Pinkiesmile ).

Kameru jsem hned druhý den ráno dobíjel na WC v nějaké stanici. Ale trvalo dost dlouho, než jsme paní na informacích vysvětlili, co bychom vlastně potřebovali Pinkiesmile To byl jeden z důvodů, proč jsme do Disneylandu přišli pozdě na otevíračku. Dneska bych to řešil nějakým solárním panýlkem na záda.


Zde tedy zatím první dvě části:



První noc jsme spali před Notredamem (za takový výhled byste v hotelu dali majlant, my ho měli zadara a ještě nás hlídala policejní pěší jednotka z nedaleké ambasády - spali jsme mezi místními bezdomovci), druhou před metrem někde na periferii. Pak jsme přišli na to, že jeden příměstský vlak jezdí na letiště Charlese de Gaula asi něco přes 30 minut, tak jsme nasedli, zakápli, tam vystoupili, obešli terminál, zase nastoupili a šli spát dál Pinkiesmile



Ještě budou asi tři nebo čtyři..


Video jsem nechal schválně prokládané, podle mne takto vypadá o něco lépe. Obraz je širokoúhlý s černým místem, protože pro 4:3 to Windows Movie Matlák zmenšil a všude okolo doplnil černou plochou (na 4 stranách).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Elfmanovy pohupující se pixely + dovolené aneb Výprava pidiautem po Evropě - od Martin - 15.06.2017, 16:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)