Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje "odborná" práce ohledně brony
#1
BRONY

Takže co je to vlastně brony? Osoba? Zvíře? Věc? Náboženství?
 Je to vše až na to zvíře. Brony je pojmenování fanouška televizního seriálu „My little pony: Friendship is magic“. Brony je v podstatě název pro mužské fanoušky. Pro dívky/ženy se používá pojem pegasister. Pojem pegasister  se ale příliš nepoužívá a ani já osobně jej nepoužívám a ani jsem nikoho moc neslyšel tento pojem používat. Slovo brony ani pegasister zatím nemá žádný oficiální český překlad, ale slovo se počeštilo a říká se česky broník (brouník). Pegasister je tořád pegasister. Tito fanoušci se poté dělí do různých kategorií. Zde je dělím od nejhoršího k nejhoršímu. Podrobné vysvětlení připíši na konec. A to jsou: Anti-bronies, hateři, neutrální, semi-broníci, normální broníci, komunitní tvůrci, fanatici a anglicky cloppers. Pro slovo clop není český výraz, ale najděte si, co to znamená. Toto sem fakt psát já nebudu. Já se už řadím mezi fanatiky.

Odkdy je tu tato skupina/fanouškovská komunita?
 Tato komunita je tu zhruba od doby první epizody. Čiže 10. října 2010, kdy se vydala 1. epizoda 1. série nově oživlého starého animáku. Komunita nejspíše započala na internetovém serveru s obrovskou zásobou „meme“ obrázků (4chan.org). Existují i různé statistiky, které ukazují, kolik fanoušků se kdy připojilo ke komunitě, ale tyto čísla jsou velmi nepřesná. Jsou nepřesná, protože zbírají fanoušky pouze z oficiálních webů, na kterých je přihlášeno pouze malý počet broníků. Je nás od 200 000 po 10 000 000. Já si osobně myslím, že kolem 5 000 000.

Co taková komunita dělá?
Pořádá srazy, vytváří písničky/remixy/parodie, obrázky, fanfikce, zakládá fóra na internetu. Takové typické české bronies fórum je www.Bronies.cz, které je asi největší na české scéně. Myslím si, že někde na internetu jste se už museli setkat s takovýmto typem tvorby. Tato tvorba je dokonce populárni nejen mezi broníky. Znám mnoho lidí, kteří už viděli brony tvorbu a mají ji rádi, ale nepatří ke komunitě. Ale asi největší komunitní výtvor je pořád fanfikce (teď už i kniha) Fallout: Equestria. Je to vlastně svět dobře známé hry Fallout, ale ve světě poníků nebo-li Equestrie. Je na to dokonce i hra. Další známé výtvory jsou třeba Derpy Hooves, Rainbow Factory,  a mnoho dalších.

Jak komunita vypadá pro lidi mimo ni?
Osobně jsem měl šanci tyto reakce slyšet a jednotlivě porovnat. Většina lidí si pod pojmem brony nic moc nevybaví. Ale když jim řeknu fanoušek My little pony, tak okamžitě mají názor. Pro hodně lidí vypadá tato skupina jako skupina plná lidí, co to nemají v hlavě v pořádku. To je ale nezařazuje do skupiny haterů nebo anti-brony. Toto jsou pouze špatně informovaní lidé, kteří možná ani MLP:FiM nikdy neviděli. Možná si někdo dokonce představuje, že si kupujeme ty figurky a češeme jim hřívy a milujeme růžovou barvu. ŠPATNĚ! Toto nedělá nikdo z komunity a růžová je jenom jedna z mnoha barev, které mohou být jedny z populárních.
Dokonce některé firmy vyrábějící oblečení, plyšáky a ta dále si komunity všimli a začali s produkcí věcí pro tuto komunitu. Nejedná se o nic příšerně drahého, ale nikde nenajdete kvalitní výrobky pod 500 korun českých.

Jak je vůbec možné, že vůbec broníci existují a proč seriál sledují?
Tuto otázku se pokusili vyřešit už mnozí, ale žádná jednoznačná odpověd neexistuje. Některým se líbí, jakým stylem je seriál designovaný. Některým zase charaktery. Některým příběh. Jíní ani neví, proč to sledují či co je na seriálu zaujalo. Seriál dokonce aktivně sledují i váleční veteráni a vojáci, kterým je klidně přes 60 let. Ohledně toho věku není určená hranice, odkdy můžete být oficiálně brony, ale podle mě ta hranice je někdy kolem 11 let.

Jak je to s dabingem a dostupností MLP:FiM?
Většina broníků sleduje MLP pouze v angličtině a dabing ve svém jazyce moc nemají rádi. Pro českou komunitu je jednoznačná angličtina. Zkuste si porovnat český a anglický dabing a mohu vám říct, že je to velký rozdíl. Ohledně dostupnosti není MLP v žádné zemi světa zakázáno, až na vyjímku jménem Severní Korea. Potom jsou zde státy, které zabanovali pouze některé epizody. Například ve Velké Británii zakázali epizodu "The Super Speedy Cider Squeezy 6000", protože je v epizodě nápoj jménem Cider. Tento nápoj je v Británii alkoholický a proto neukázali celou jednu epizodu.

Anti-brony-člověk, který na konunitě a seriálu nesnáší úplně všechno. Nejraději se hádá s ostatními broníky nebo svými druhy.
Hater-je osoba, která nemá ráda komunitu, ale ne až tak moc jako anti-brony. Většinou je to ale osoba, která nemá MLP ráda a ani neví proč.
Neutrál-tomuto člověku je MLP a komunita úplně ukradená. Možná o tom někdy slyšel, ale nehlásí se ani k jedné straně.
Semi-broníci-toto jsou lidé, kteří se na MLP dívají, ale ne tak často. Přiznávají, že patří ke komunitě, ale nejsou moc aktivní.
Brony-je průměrný fanoušek seriálu a je aktivní v komunitě.
Komunitní tvůrci-vytváří obrázky/hudbu/animace a tak dále.
Fanatici-neopustí skupina ani za milion. Jsou stejně někdy více aktivní než tvůrci.Většina těchto fanatiků se dá přirovnat svou věrností k japonské armádě za 2. světové války.
Cloppers-toto si najděte sami.

Co si o mé práci myslíte? Je dostatečně přesná a jednoduchá, nebo tam je něco špatně a jsou tam nevysvětlené pojmy? Napište.
"Tak znáte to, srandou to začíná-- A Xenomorfem to končí." Olomoucký bronies sraz Trollestia

Poezie, próza a dalšie blbiny ode mne a taky Wattpad  Ajsmug  
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Moje "odborná" práce ohledně brony - od Xenomorf - 21.06.2016, 22:18

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)