Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 2.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výroba Kytary a jiné šílenosti
#3
Citace:Nepoužívá se mahagon spíš na akustiky? Na tvojem místě bych osobně na elektriku volil hodně tvrdá a těžká dřeva jako jasan či palisandr i za vyšší cenu. Hraju metal, kde potřebuju fakt jasný zvuk a hoooodně dlouhý sustain; masivní dřeva tohle zvládají na výbornou. [Obrázek: pinkiesmile.png] I když teda hraju na basu a ne kejtru… ale fyzikální principy jsou tam stejné. 
 
Máš pravdu je to tak že mahagon se používá převážně u akustik. Přemýšlel jsem nad tím opravdu dlouho. 
Mahagon je u kytary docela výhodný už jen z důvodu že zvýrazní nižšší středy.
Například el. kytary Gibsoun jsou vyráběný právě z mahagonu. 

Citace:Jo a kytary nemusí mít nutně dva poťáky (tzn. gain a tónovou clonu), ale klidně tři, čtyři či víc. A to ani nemusí záležet na počtu snímačů. Na svojí base mám např. pět poťáků, ale vypadá to jak čtyři na první pohled – gain, clonu, EQ basy, EQ středy a EQ výšky.

OK to jsi mi objasnil jednu záhadu, kterou jsem nedokázal moc pochopit. Pinkiesmile.
Ta varianta HH kterou mám v plánu je hlavně z důvodu že vím jak to zapojit. Čím víc poťáků tím složitější zapojení to bude :Pinkiesmile bohužel nejsem elektrikář.
Citace:Máš v plánu se někdy v průběhu výroby zastavit u nějakého kytaráře? Myslím si, že by to pomohlo, protože kytaráři mají neskutečné zkušenosti s nástrojema a mohli by ti pomoct.

To určitě nebude na škodu, měl jsem v plánu se to tom ještě s někým pobavit než začnu se samotným zpracováním. Pinkiesmile

PS: neumím používat citace tak se omlouvám  Ajbemused
Život je jako tetris, pokud zapadneš, zmizíš.  Twilightsmile
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Výroba Kytary a jiné šílenosti - od EuropeL - 29.03.2018, 14:18

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)