Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 10: The Break Up Break Down
#1
Další epizoda je venku. Jestli jsem měl někdy pochyby, že MLP:FiM po "Fame and Misfortune" vyčerpalo veledůležité lekce o přátelství a blízkých mezilidských vztazích obecně, tak tahle epizoda mé obavy rozptýlila a opřela se do jednoho z jejich nejdůležitějších a zároveň nejvíce opomíjených aspektů.

Nedorozumění může vzniknout snadno - tomu prostě nikdo nezabrání. I když v tomhle případě se mi na tom něco nezdálo, protože rozhovor mezi Sugar Bell a Ms. Cake byl příliš odlehčený na to, aby si to někdo mohl přebrat stejně jako si to přebral Big Mac - no prostě zamilovaný poník nemyslí úplně racionálně... ostatně ani člověk ne, že Raritywink

Discord nezklamal ve své úloze, zmatkující CMC a jejich konečné rozuzlení přidalo na fajn atmosféře. Líbilo se mi to moc. Ještě jednou si asi projdu celý díl po scénách a budu koukat, které shippingy jsou teď canon Rainbowlaugh ale možná s tím ještě počkám na pipu.

Není to tak dlouho, co jsem čelil podobné situaci (byť nešlo o rozchod, ale 'jen' o "We need to talk"), takže vzpomínka je stále velmi živá. Nejspíš proto mě překvapila ta věrnost zpracování v dílu: kde podobné situace prošly v podstatě stejnými fázemi. Co se Big Maca týče, jen mě to utvrdilo v přesvědčení, že je podobná povaha jako Fluttershy, jen v mužském hávu (možná proto ty dřívější shippingy těch dvou), která už dřív ukázala podobné reakce: nejdřív se chce toho špatného pocitu co nejrychleji zbavit a pak teprve přemýšlí, co se vlastně stalo, co udělal. Pak si uvědomí co je potřeba, jde a koná.

Big Mac se ukázal jako chlap na správném místě se vším všudy Twilightsmile smekám. Svoji milou si právem zaslouží.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Epizoda 10: The Break Up Break Down - od Jamis - 31.05.2018, 18:09

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)