Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 18: Yakity-Sax (S08E18)
#3
Možná to bylo poselství epizody, těžko říct (alespoň pokud mluvím za sebe)..

Jenže pokud nám epizoda říká, CO máme dělat, ale už neříká JAK, zkolabuje to na 99 % lidstva Pinkiesmile

Vlastně se dozvídáme, že pro blaho jedince by se měli ostatní nějak omezit. Takto svět nefunguje. Kdyby ano, nebyli bychom tam, kde jsme. Prakticky je to stejné jako "miluj svého nepřítele", což je příkaz od západního náboženství. A snaží se ho uvést do praxe už 2000 let. Marně. A říkám to jako přirovnání proto, že v tuto chvíli se Pinkie Pie stává pro většinu reálného světa nepřítelem, protože.. kdo by se obtěžoval zjišťováním příčin jejího chování, že?

Ruku na srdce, ale opravdu, komu se při slovech "musíš šetřit, omez se, měj ohledy, musíš pochopit, mysli na druhé, rozděl se.." neotevírá kudla v kapse?*
[spoiler: *) Protože jestli ne, tak to je chyba Ajsmug = My to nebudeme řešit, ale omezíme tebe]

Jasně, říkat každému nejen co musí udělat, ale nabízet mu i jak by to měl udělat, nemusí každý přijmout. Ostatně, i já jsem radši, když si každý najde svou vlastní cestičku. Ale pokud mi neunikl nějaký detail, tato epizoda to neřeší (jak si napsal "true horror"). Možná jsem jen detailista, ale 10 vteřin navíc, kde by Pinkie řekla "a nebude vám to vadit v Poníkově?", a Twilight by odpověděla "něco už vymyslíme" by nejspíš stačilo (nechává to prostor na příště a možnost, že se problém ještě bude opravdu řešit a zkoumat).

Ale je to jen můj názor, že by se to mohlo řešit jinak. A pokud předpokládám, že FIM odráží, jak by problém řešila (nebo měla řešit) společnost, asi se budu rozcházet i s ní..


Ale jinak souhlasím. Ke každému je třeba přistupovat jinak. Což ovšem neznamená na úkor ostatních. To ale neznamená, že to nejde..

Zvlášť mi nedává moc smysl ten opatrný přístup: Chápal bych to vůči Fluttershy (když už existuje), ale vůči Pinkie Pie? Ajsmug Jasně, ne každý extrovert je extrémně necitlivý na kritiku svých zálib, ale to není případ zrovna Pinkie.. jak už víme (a Mane6 nejspíš taky).


Na druhou stranu rozhodně oceňuji snahu Mane6 nenechat v tom Pinkie Pie samotnou.. možná jen náhoda, že její deprese vedla až k pití? Takže pro nezúčastněného člověka by to byl jen další ochlasta..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Epizoda 18: Yakity-Sax (S08E18) - od Martin - 31.08.2018, 10:47
RE: Epizoda 18: Yakity-Sax (S08E18) - od Martin - 31.08.2018, 13:37

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)