Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 21: A Rockhoof and a Hard Place
#1
[Obrázek: 800?cb=20180916170735]

Po shlédnutí poslední epizody sedmé série jsem čekal, že se objeví epizody o Pillars of Equestria, jak se starý svět prolne s novým, jak budou vypadat někdejší legendy v novém... jenže začátek osmé sezóny udělal všem těm očekáváním konec. Nechápejte mě špatně, young6 je skvělá parta, jejich epizody mám rád, jen mi odsunutí "pilířů" v seriálu na vedlejší kolej přišlo jako obrovská škoda. Takže komixy, fanfikce... a čekat na epizody, zda se objeví.

Nevím jak ostatní, na podobnou epizodu jsem čekal dlouho. Nestává se v poslední době tak často, že bych mohl s nějakou postavou (nejen) v seriálu solně rezonovat - zatímco dřív byly příběhy plné toho, co jsem sám zažil, dnes se tyhle epizody objevují podstatně méně často. Až doteď...

Asi se ze mě stává taky taková archiválie, jako z Rockhoofa Rainbowlaugh takže tahle epizoda mě docela vzala. "Po čase nezapadá" bych si mohl dát jako cutiemark, no ale k věci. Dokážu si živě představit, jak mu asi bylo - po takové době není pro každého jednoduché zapadnout v nové době. V našem světě si nedovedu pořádně představit sto let podobný rozdíl, natož tisíc. Ve "Star Trek TNG 06x04 - Relics" byla velmi podobná situace a upřímně... chudák Scotty. Taky jsem ho moc dobře chápal.

Tím chci říct: odejít z jednoho světa a přijít do jiného není ani trochu jednoduché, obzvláště pokud jste měli v tom předchozím něco, co neradi opouštíte. Jak asi muselo Rockhoofovi být, když viděl svoji vesnici jako archeologické naleziště "to be preserverd, in museum, untouched" - zdálo se, že ho to moc nežere, ale když zapadnout bylo těžší, než čekal, no asi to bylo dost hrrrr. Zkoušel všechno možné - možná by mu dokázali CMC poradit, leč nestalo se.

Výuka ve škole - jo, taky bych takového učitele ocenil Twilightsmile i když jako ředitelka Twi bych byl šoknutý asi ještě víc.

Návštěva starých kamarádů fungovala podobně jako to funguje v realitě (osobní zkušenost, mnohanásobná) - přesně opačně, než by měla.

Na moři už už to vypadalo, že to klapne.... a zase nic. Když rezignovaně odešel, byl jsem vážně zvědavý, jak s tím naloží. Nechat se proměnit v kámen jako Discord... ufff, to bylo docela silné kafe. Připomnělo mi to místní "Ban na vlastní žádost" a zamrznout v čase. Twilight a její dilema jsem jí v tu chvíli vážně nezáviděl.

Ten konec... no řeknu to takhle: docela dlouho jsem v době po skončení 4. sezóny (když se směřování seriálu z mého pohledu rapidně proměnilo) hledal v seriálu novou postavu, se kterou bych se dokázal ztotožnit. Tak jsem se tedy dočkal Twilightsmile patrně jsem Rockhoofovi podobný víc, než se zdá.

Ostatně... i to vyprávění příběhů docela sedí, ne? Ajsmug

Pro mě osobně jedna z nejsrdcehřejivějších epizod za velmi dlouhou dobu Flutterryay

(MLP Wiki: http://mlp.wikia.com/wiki/A_Rockhoof_and_a_Hard_Place )
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Epizoda 21: A Rockhoof and a Hard Place - od Jamis - 01.10.2018, 20:26

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)