Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 22: What Lies Beneath
#1
[Obrázek: 800?cb=20180924162828]

Tahle epizoda mi opět připomenula ducha předchozích sérií - objevování neznámého, překonávání sebe sama, pohled do zrcadla. Vše namixováno s kontrastem generací, připomínkou školních let a taky toho, kdo patrně bude hlavním záporákem pro finále S8.

young6 se dává více dohromady, jen více takových epizod Pinkiesmile skepticismus a nečekané události smíchané s očekávaným přesně v tom poměru, který mám rád. Schopnost pohlédnout na ty stránky sebe sama, které člověk ne vždycky ukazuje se, je k nezaplacení. A mít kolem sebe kruh blízkých/přátel/kamarádů, kteří tohle dokáží přijmout, aniž byste se dočkali zesměšnění či opovržení je patrně ten nejcennější vztah, který kdo může získat.

Společné studium a škádlení spící Yony byla moc pěkná ukázka, jak to mezi young6 chodí. Fandím jim.

Strom Harmonie na sebe poprvé vzal podobu a ukázalo se, že jde o myslící bytost - wow. Ne nečekal jsem, že zajdou až tak daleko, ale skvěle. "I wanna be a tree" dostalo další rozměr Rainbowlaugh

Bludiště v podzemí si dávalo s odhalením pointy na čas - pro některé to bylo jasné (strach Yony z pavouků, Silverstream a vzpomínka na StormKinga), u Galluse a Smoldera jsem delší dobu tápal, co vlastně mají ty scény znamenat (a rozuzlení bylo vcelku překvapení). Sandbar mě překvapil tím, že dlouho odkládal své rozhodnutí, ale přikládám to spíš tomu, že to sedělo do následného děje.

Největší pecka byl Ocellus, kde to ze začátku nebylo jasné, ale když mluvil s changelingy a pak se podíval na své přední nohy... ufff, to byl moment, kdy mi vstaly všechny chlupy na těle. Epizodu jsem viděl včera před spaním a díky téhle scéně se mi většinu noci zdálo, že jsem s young6 a snažíme se přesvědčit Chrysalis, ať se přestane stranit kolektivu (to je téma spíš do jiného vlákna, ale taky tam nebylo nouze o momenty s husí kůží) a ten zbytek noci jsem strávil v pony podobě v podobném bludišti zase se svými strachy (o tom už veřejně radši psát nebudu).

Ocellus jako Chrysalis byl silný moment i z jiného důvodu: bojuju totiž dost často s tímtéž. A jak mi chyběly nové charaktery, se kterými se můžu v seriálu ztotožnit, vypadá to, že se postupně objevují Twilightsmile za což jsem nesmírně rád.

Konec dává nápovědu k pravděpodobnému finále sezóny - podle mě se rozhodně máme nač těšit!
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Epizoda 22: What Lies Beneath - od Jamis - 02.10.2018, 13:20
RE: Epizoda 22: What Lies Beneath - od Martin - 04.10.2018, 11:44
RE: Epizoda 22: What Lies Beneath - od Martin - 04.10.2018, 12:25

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)