Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poníci tvoření umělou inteligencí
#17
(05.01.2023, 10:18)Martin Napsal(a): "A kreslíři nebudou mít co žrát" Rainbowlaugh

Ne vážně, je to fakt pěkné. Už se těším, až mi bude zase někdo zarputile vysvětlovat, že stroje nikdy člověka nepřekonají Pinkiesmile Minimálně v kreslení a v mém případě totálně..

(jak vidno, na tvůrčí činnost vlastně ani nepotřebujete mozek či být nějaká vyšší inteligentní bytost - ostatně, i eroze v jistém smyslu tvoří - a netřeba se ani bavit o "kreativitě" Pinkiesmile )

Noooo ano i ne Twilightblush ono by to byla debata na trochu déle protože tam je toho více k zamyšlení, ono kreativa bude potřeba vždy, protože umělá inteligence dokáže pouze spojit věci které jsou již vytvořené a jsou zveřejněné.
Pak je to maximálně o tom, že se AI bude učit z vlastních prací a tvořit tím další.

Každopádně člověk je nakonec ten co rozhoduje co je hezké a co ne.
Další point tohoto je uvědomění toho, že AI tu není aby mě nahradila, ale aby mě posunula, stále musíš vědět jak ji použít jinak ti je ten nástroj k ničemu Twilightblush

Takže těžko říct, ale docela dost bych to přirovnal k situaci kdy byly vytvořeny fotoaparáty a realističtí umělci začali uvažovat, co vlastně budou dělat když teď stačí někoho jen vyfotit.
Umřela ale nakonec malba a malíři samotní? Ne tak docela Pinkiehappy
Takže je to prostě další vývojový stupeň pro lidi a rychlejší tvoření jejich nápadů a ideí, za mě umělá inteligence mnohem více urychlí kreativní procesy a mnohem mnohem více urychlí vývoj lidstva.
A kdo ví, třeba nám konečně rozluští to, jak Egypťani postavili pyramidy nebo další záhady lidstva Pinkiehappy
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Poníci tvoření umělou inteligencí - od xsmajlik - 05.01.2023, 19:28

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)