Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Změny sekcí na fóru
#61
BTW otázkou je, jestli vypnutí počítání příspěvků ve fan clubech pomůže nějakou významnější měrou snížit množství spamu. Zatím bych se v to troufal poněkud nedůvěřovat.

Sem tu nějakejch 8 měsíců a fórum se strašně změnilo. Mám pocit, že se touhle změnou spíš přiblížilo stavu před osmi měsíci.

Northern Cross: Tak jak sem popsal by PP mohla fungovat. Vždyť přece měla nějaký výsledky, ne? Jen se utopily v moři balastu, kterej přestal bejt snesitelnej. Tohle je způsob, jak ten balast naprosto eliminovat.

Byly zrušeny dvě sekce, který by ještě před nedávnem nikdo nepostrádal, protože tu prostě nebyly. Neosvědčily se, tak byly smazány. Možná přijdem na to jak se sem vrátit líp implementovaný, aby splnily svůj účel. Jak by mohla fungovat PP už sem popsal. V seznamce by třeba mohla být zakázána diskuze. Člověk by si tam hodil inzerát, vlákno by se zamklo a případní nápadníci by se ozývali přes SZ.

Nebude mi vadit, když se tu ani jedna z těch sekcí neobjeví, ale myslím, že by to mohla být oproti součanýmu stavu změna k lepšímu. Stejně jako jejich nedávný smazání.

Mondrogar, Hotsteppa: Byl to špatně implementovanej experiment. To byl nejspíš hlavní důvod toho proč nevyšel.

U nás není normální chodit k psychiatrovi jako třeba ve Státech. Lidi to často nenapadne a asi to ani nebude zadarmo. Navíc se u nás lidi koukaj na ty co navštěvujou psychiatra řekněme... nepěkně? Potencionální pacienti maj problém s tím tam jít. Nebo si dokonce ani nepřipouští, že maj problém, se kterým by měli k psychiatrovi zajít (jednoho takovýho hodně psychicky narušenýho člověka bohužel znám líp než bych chtěl).

Teď nevím která, ale nějaká z našich pegasisters se v PP představovala a psala, že psychologii studovala. Klidně by mohla být moderátorkou fóra a posuzovat kdo se k ní může přidat, jestli tam bude ještě někoho chtít. Pokud se jí tenhle nápad nebude líbit, tak každopádně celej můj nápad stahuju.

[spoiler: Trust me, I'm an engineer. Ne, vážně. S administrací obrovskýho fóra a optimalizací pro méně nadaný a problematický návštěvníky mám několik let zkušeností. Tohle prostě nemohlo fungovat. To co popisuju fungovat může, protože sem nad implementací přemýšlel. Vemte si třeba, jak vznikla PP. A co bylo očekáváno od seznamky? Opravdu někdo doufal, že se přes ni v současnosti dá seriózně seznámit?]
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
#62
Některé reálné psychologické poradny mají smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Linky důvěry jsou často bezplatné. Velká část škol má psychologa nebo výchovného poradce.
Mimoto, Mondy to napsal docela srozumitelně. Já chápu, že teď máte všichni spoustu geniálních nápadů, ale nechte to aspoň vychladnout pár týdnů... pochybuju, že bezprostředně po uzavření poradny si to polovina fóra z deprese hodí. Spíš se to tu pozvolna uklidní.
Making the world softer, one plushie at the time.

DeviantArt
Twitter
#63
(24.03.2013, 16:55)Xeelee Napsal(a): U nás není normální chodit k psychiatrovi jako třeba ve Státech. Lidi to často nenapadne a asi to ani nebude zadarmo. Navíc se u nás lidi koukaj na ty co navštěvujou psychiatra řekněme... nepěkně? Potencionální pacienti maj problém s tím tam jít. Nebo si dokonce ani nepřipouští, že maj problém, se kterým by měli k psychiatrovi zajít (jednoho takovýho hodně psychicky narušenýho člověka bohužel znám líp než bych chtěl).

Teď nevím která, ale nějaká z našich pegasisters se v PP představovala a psala, že psychologii studovala. Klidně by mohla být moderátorkou fóra a posuzovat kdo se k ní může přidat, jestli tam bude ještě někoho chtít. Pokud se jí tenhle nápad nebude líbit, tak každopádně celej můj nápad stahuju.

Xeelee, s psychiatrom máš pravdu. Akonáhle sa niekto dozvie, že tam človek chodí, už ho stigmatizujú, ohovárajú ho za jeho chrbtom a robia všetko ostatné, čo ho v ich očiach robí - ak mám byť slušný - "podivínom". Preto radšej zostane doma a vyplače sa do vankúša; nepripustí si, že nejaký problém má alebo namiesto za odborníkom zájde za známym (mám kamarátku, ktorá nemala odvahu ísť za psychológom, lebo poznala mnoho ľudí a "čo by si o nej pomysleli", tak radšej po zisťovaní zašla za mnou). Je ale rozdiel medzi pokecom pri čajíčku a keksíkoch s niekým, kto o psychológii / psychiatrii vie ho*no alebo ju pozná z brakových ženských magazínov a niekým, kto ju študuje alebo odborne vykonáva.

Médiá taktiež prispievajú k stigmatizácii klientov a budovaniu pochybného obrazu o týchto profesiách. Na Slovensku mám dokonca pocit, že nám v tomto národ osprostieva.

Terapie ti (aspoň u nás) nemocnica prepláca do určitého počtu sedení, chcú to mať rýchlo z krku. Niektoré veci sa však nedajú vyriešiť lusknutím prsta.
Hospitalizácia na psychiatrii trvá max. 3 týždne, potom je tam isté obdobie pauzy (zlaté slovenské zákony) a ak ti tam príde nejaký schizofrenik alebo narkoman, za ten čas ho môžeš maximálne napchať liekmi a zmierniť stav, nie ho vyliečiť alebo na ňom systematicky pracovať.

K tej pegasis - nebola to Nessie?
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
#64
(24.03.2013, 14:51)Mondrogar Napsal(a): //ps: Pokud uslysim jeste jednou "ze se forum hrozne zmenilo" od nekoho, kdo neni registrovany aspon rok, tak uz budu davat warningy nebo bany.

Jo, fórum se strašně změnilo ! Přibylo tisíce uživatelů a jeden admin ! Rainbowlaugh

PS: Nebrečte. Já přišel skoro o dvojku v prvním čísle, tudíž o skoro 1000 postů, a nijak mě to nerozčiluje.

Teď se ale bojím, aby ostatní nezačali spamovat i do těch "normálních" threadů. Novej Kuba se bude muset hold snažit %p
Spoluzakladatel a druhý člen ANfWF
Pravda, bronies nebudou kompletní bez Dumbasse. Jako blázen a nepředvídatelné jako on, nikdy podceňovat dovednosti "Dumbass"! Nikdy nevíte, co se může stát ...
#65
Nope, mě vychoval "ten zlý". OT, spam=warn, warny=ban. No excuses Rainbowlaugh
#66
Ale ta Seznamka mě mrzí. Kolikrát jsem se u toho nasmál Twilightoops
TheKubajs: Právě proto říkám, že se budeš muset hold snažit Ajsmug
Ale přecijen mě trošku štve, že již nejsem královnou. Budu se asi muset rozumně a inteligentně snažit Rainbowlaugh
Král je mrtev, ať žije ... damn it. Teď tam je Free Raritycry
Ale stejně mi nevezmete, že jsem byl první, kdo dosáhl 1000 i 2000 balastů Rainbowlaugh :p
Spoluzakladatel a druhý člen ANfWF
Pravda, bronies nebudou kompletní bez Dumbasse. Jako blázen a nepředvídatelné jako on, nikdy podceňovat dovednosti "Dumbass"! Nikdy nevíte, co se může stát ...
#67
Ok... jsem jeden z těch, který svého času psal Reflymu, že by stálo za to udělat separátní off-sekci, jelikož z vlákna Psychologická poradna se stala nepřehledná mnohostránková příšera kde se řešilo X věcí najednou a nemělo to smysl...

Nicméně teď zkrátka bylo rozhodnuto, že se tato sekce ruší... Rád bych poznamenal, že doplnění pravidel zní:

"Výhružky sebevraždou nebo sebeubližováním nejsou povoleny. Pokud potřebujete pomoc, obraťte se raději na linku pro sebevrahy na čísle 116 111 nebo na linky důvěry: CZ, SK"

Nikdo neřekl, že se v OT sekci nedá založit vlákno, ve kterém vlastně nejde o nic víc, než se "vypsat" o tom, jak měl člověk špatný den a případně si poslechnout nějakou tu reakci (pokud tohle chce vedení zakázat, mělo by adekvátně doplnit pravidla), pakliže nepůjde o výslovné či konkludentní (mlčky učiněné, leč z okolností zřejmé) vyhrožování sebevraždou nebo sebeubližováním.

Co rozhodně neprospěje, je pokračování sporu, který se na X stránkách řešil již v příslušném tématu "Proč zrušit psychologickou poradnu"... za sebe si tudíž rozhodně dovoluji doporučit klid zbraní...

Jak se tu někdo bál, že dojde k rozštěpení fóra... no stát se může teoreticky cokoliv, i když tenhle národ má spíše tendenci k tomu, aby nepokoje probíhali "někde u piva" a nakonec skloní hlavu a hezky šlape (jak svého času říkal protektor)... Trollestia
All we have to decide is what to do with the time that is given to us...
#68
Northern Cross: Hned? To by nedopadlo dobře. Jen nastiňuju, kudy by v budoucnu mohla vést cesta. Teď to IMHO vyvolá jen další zbytečnej shitstorm. Po měsíci se o tom můžem začít v klidu věcně bavit. Možný řešení sem popsal. Kdybych to neudělal, tak za měsíc už bych to asi takhle nesepsal. Teď se to dost řešilo a bojím se, že nápady by vyprchaly a dával bych je dohromady mnohem hůř.

PP ani seznamka není špatnej nápad by design. Jako volná diskuze pro všechny ale fungovat nemůže ani jedno. Vždycky a všude se to zvrhne do rádoby vtipnejch neseriózních diskuzí (seznamka) nebo do ukňouranýho balastu jako v PP. Dřív nebo pozdějc. Stačí se podívat, jak všechny seznamky fungujou. Nikdy tam není víc než informace o zájemci, o tom co hledá a osobní komunikace iniciovaná čitatelem inzerátu. U psychiatra jde taky jen o komunikaci pacienta s doktorem.

I kdybysme většinu lidí jen nasměrovali k psychiatrovi nebo ke školnímu psychologovi, tak podle mě PP bude mít smysl. Když bude fórum věřejně přístupný ke čtení a najdou se tam lidi, kterým psychiatr nebo psycholog pomoh, tak se někteří možná rovnou obrátí na odborníky. na druhou stranu by to mělo proběhnout diskrétně kvůli ochraně soukromí. Člověk nesmí bejt dohledatelnej podle přezdívky a musí to být přezdívka, kterou neznají lidé z jeho okolí. Stigmatizace, kterou tu popsal Hotsteppa, je opravdu nepěkná věc. Proto bych dal přednost neveřejnýmu fóru. Zájemci by si mohli zažádat o přístup pro čtení, kterej by jim v případě nevhodnýho reagování přes SZ apod. byl odebrán.

Hotsteppa: Vážně netuším kdo to byl. (Přišlo by mi rozumnější oznámit trvalý smazání čehokoliv pár dnů předem a jen to přesunout do archivu.)

#ENTP
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
#69
Pokud vím, Nessie studuje sestřičku, nikoliv psychiatra.

PS: A jen tak s těmi příspěvky ... asi budu jediný, kdo pokoří hranici 2000 postů 3x za sebou Pinkiecrazy Komu se to jen tak podaří Rainbowlaugh I když už to šlo na 3000
Spoluzakladatel a druhý člen ANfWF
Pravda, bronies nebudou kompletní bez Dumbasse. Jako blázen a nepředvídatelné jako on, nikdy podceňovat dovednosti "Dumbass"! Nikdy nevíte, co se může stát ...
#70
Ok, stačilo Pinkiesmile Už se tu stejně nic smysluplného neřeší.

LOCK


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)