Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blue Storm aneb zkouška pravačky
#71
Dobrá kritika je hrozně cenná věc. Žes jí dostal zrovna ty by tě mělo spíš motitovat ke zlepšení, né že to budeš hned balit. Nikdo s ní obvykle neplejtvá na ztracený případy.
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#72
Nikde jsem nepsala, že by si to měl zabalit. Promiň, jestli jsem se tě dotkla, ale nechtěla jsem ti v žádném případě nijak ublížit. Tvé obrázky se mi líbí, je vidět, že na to máš a tak chtěla jsem ti pomoci se zlepšit, ale když nebudeš o svých chybách vědět nebo si je nepřipustíš nebo se budeš jako teď litovat, tak je neopravíš a zlepšení se nedočkáš.
Prosímtě, přečti si to ještě jednou a pořádně a uvidíš, že jsem ti i pár věcí pochválila, že fakt nejedu jen proti tvé osobě... já kritiky vždy beru jsem za ně ráda, spíš by si mi měl poděkovat, ale to je asi věc názoru, nebo moje chyba, že se špatně vyjadřuju v tom, co chci sdělit a vyzní to útočně.. ale věř, že jsem ti chtěla pomoc a ne opak..

Jen čmárej a snaž se dál. Tu Celestii chci vidět vystínovanou! Rainbowlaugh
Joker: Yes, Pinkie... Let's put some SMILES on their faces!
Pinkiecrazy
Odpovědět
#73
Martin: A- Na druhém srazu,jsem ukázal Terokovi jednu kresbu a on sám mi v klidu řekl,kde mám svá hluchá místa a kde by to potřebovalo opravit.
Poslechl jsem ho a opravdu jsem mu za to byl hodně vděčný..Měl prostě jiný přístup,který jsem ocenil.
B-Ono je taky potřeba často kreslit a takového času se mi jaksi už nedostává a je to čím dál obtížnější,udělat si chvilku na nějaké to kreslení..Když člověk pracuje na plný úvazek a po práci má k tomu ještě další věci,které v realitě miluje a chce s nimi být co nejvíc,tak pak je pro něj kreslení opravdu jen okrajová záležitost na pár hodin v týdnu a je rád za každou byť né po všech stránkách perfektní kresbu,kterou chtěl ukázat ostatním né za cenu chlubení,ale dobrého pocitu ze sebe samotného.
Byly to jenom obrázky pracujícího člověka,který má daleko k nějakým super kresbám...Nic víc jsem od toho nečekal.

Asi jsem to přehnal s tím pověšením kreslení na hřebík,ale budu si teď malovat už jen pro sebe.

Ariashi: Z toho příspěvku pro Martina vidíš,proč jsem nechtěl reagovat.
Ano..Věřím tomu,že dobrá kritika se může projevit v lepším kreslení,ale ne u mě,když si mohu k tužce a papíru sednout na dvě tři hodiny za týden.
Ba co víc.Já tě opravdu nepochopil a jsi na mě moc složitá osoba.
Každý jsme prostě někde jinde a vidí to jinak..
Litovat se?...K vůli kreslení?...V životě jsou důležitější věciPinkiesmile

No čmárat budu asi dál,ale jen pro sebe.
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
#74
Udělal jsi mi radost, alespoň tím, že budeš kreslit dál.. Ajsmug

Bohužel, mám ve zvyku být k lidem upřímný, neobalovat nic do žádných laciných frází, a prostě to řeknu na rovinu.. Také mi bylo řečeno, že jako učitel stojím za houby.. Terok (a Zmok) jsou co se týče kreslení borci, a zřejmě na tom budou lépe i co se týče v sociální komunikaci než já.. Pinkiesmile

A propo, sám jsem pracující, který tráví od osmi ráno do pěti až devíti odpoledne v kanceláři, o víkendech maká u prarodičů, a doma na stavbě.. když už mi zbyde čas, a nečumím na National Geographic, tak programuji.. takže jestli mi na kreslení zbývá zprůměrováno ročně tak hodina týdně, je to hodně Ajsmug

Jde jen o to, že když mne někdo upozorní na chyby, tak si neříct.. "chjo, stojí to za dred, nemám na to, jdu od toho" ale spíš.. "Tak Dumbassovi se nelíbí můj styl kreslení, jo? To teda ani omylem.. mám na to, abych se mu zavděčil!" Rainbowlaugh (trochu blbý příklad, ale snad víš, co jsem tím chtěl říct) Ajsmug A neboj se, i já se dívám denně na své výtvory a říkám si "který prase...?" Malovat jsem začal někdy chvíli po té, co začalo FIMko, a přesto je vidět zlepšení..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#75
Je možné Martine,že jsem si ukousl až moc veliké sousto a hnal jsem to kreslení do čím dál tím složitějších věcí,na které zatím nemám.
Začnu tedy od nejjednodušších věcí a klidně i s předlohou před sebouPinkiesmile
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
#76
(19.06.2012, 19:18)Blue Storm Napsal(a): Začnu tedy od nejjednodušších věcí a klidně i s předlohou před sebouPinkiesmile

Začal jsem před nedávnem úplně stejně a jak tak čtu o tvém času kreslení věnovanému, jsem na tom dost podobně (do začátku pomohlo i tohle). Pořád tu mám rozpracovanou tu první kresbu a sem tam si to prohlížím, vygumuju pár čar a dokreslím nové a říkám si: "Zas o epsilon lepší" Pinkiesmile než se dostanu (čti odvážím) k poníkům uplyne ještě spousta vody.

No ale plánuju se toho dožít Rainbowlaugh na kytaru jsem napoprvé zanevřel na pět let a po návratutrvalo rok než mě někdo mohl poslouchat a dneska... už se to dá Twilightsmile

(19.06.2012, 19:18)Blue Storm Napsal(a): Je možné Martine,že jsem si ukousl až moc veliké sousto a hnal jsem to kreslení do čím dál tím složitějších věcí,na které zatím nemám.

Na druhou stranu... je skvělé si občas zkusit nasadit vyšší laťku než zvládneš - vrátit se dá vždycky. Pak se jenom podivíš, že si tohle pamatuješ složitější, než je to teď Ajsmug

Edit: Tak tohle je můj příspěvek č.100 Pinkiesmile
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#77
Jamis:Jo..To znám...Na základce jsem zahořel touhou hrát na piano.Poctivě jsem cvičil a piloval menší etudy...Pak přišla krize a zanevřel jsem na něj.
Dostal mě pak fotbal a s klukama jsem trénoval dvakrát týdně a nevynechal jsem ani jeden trénink...Pak přišel konečně můj první ostrý zápas...Po prohře 13:0 jsem byl hooodně na tom špatně.Rainbowlaugh
No a pak v osmé třídě přišel osudový zvrat v mém životě a zvolil jsem si tu nejkrásnější cestu,která mě drží do dnes a bude držet až do konce života.Pinkiesmile

Nicméně:Když od začátku,tak od začátku.
Zkusil jsem teď pastelkama svůj avatar.Rainbowhuh
   

Dal jsem jí hřebčí protáhlejší výrazRainbowlaugh
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
#78
(19.06.2012, 22:09)Blue Storm Napsal(a): No a pak v osmé třídě přišel osudový zvrat v mém životě a zvolil jsem si tu nejkrásnější cestu,která mě drží do dnes a bude držet až do konce života.Pinkiesmile

Z té doby si vzpomínám i na svoji první velkou změnu kurzu, tak mi to nedá a zeptám se: kterým směrem tě od té doby cesty vedou?

(19.06.2012, 22:09)Blue Storm Napsal(a): Nicméně:Když od začátku,tak od začátku.
Zkusil jsem teď pastelkama svůj avatar.Rainbowhuh

Dal jsem jí hřebčí protáhlejší výrazRainbowlaugh

Pěkně Pinkiesmile sakryš asi si brzo dojdu pro pastelky... nedržel jsem je v ruce přes dvacet let (no letí to, no...).
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#79
(19.06.2012, 17:06)Martin Napsal(a): A neboj se, i já se dívám denně na své výtvory a říkám si "který prase...?"
Tak tohle mě schodilo ze židle Rainbowlaugh Naneštěstí si říkám kolikrát to samé.

K věci. Jsem rád že ti moje "kritika".. nebo můj názor ze srazu pomohl. Moje poučovací schopnosti jsou totiž většinou hodně špatné.

Každopádně Celestia je velice pěkná, má ale pár chybiček. Jak už se tu psalo, to křídlo na první pohled nevypadá zle, horší je když se pečlivě podívám, kde jí vyrostlo. Nic co by se nedalo lehce zpravit. No a pak ještě ta jedna zadní noha se zdá kratší při větším zkoumání, nic vážného ale (původně jsem si toho ani nevšiml). Všechno ostatní se mi zdá v pohodě, hlava, hříva i ocas tak nějak, musíte brát v potaz, že tu zadní nohu má nataženou, takže to vypadá jako když jí vyrůstá docela nízko, no dalo by se o tom spekulovat Twilightsmile. Mimochodem, strašně se mi líbí, jak ty obrázky máš takové pečlivé, dokonalé. Chyby v anatomii se doladí časem, tréningem, ale máš dost suprovej základ na kvalitní kresby.

Ten Luna avatar vypadá dobře, zase taková hodně čistá kresba. Hlavně se mi líbí jak si jí protáhl ten čumáček Pinkiehappy

ps. byla by vážně škoda, aby někdo jako ty přestal kreslit Pinkiesmile
Odpovědět
#80
Jamis:Z té doby si vzpomínám i na svoji první velkou změnu kurzu, tak mi to nedá a zeptám se: kterým směrem tě od té doby cesty vedou?

Jamisi..Byl to den,kdy se mě obrátil život vzhůru nohama a poprvé v životě jsem naživo spatřil koně...Možná se budeš smát,ale jakmile jsem procházel jednou vesnicí a uviděl za statkem koně ve výběhu a doslova pár metrů ode mě,naprosto mě to fascinovalo.
Jezdil jsem tam pak každý den,kde jsem si potají sedl na zídku vedle výběhu a pozoroval je třeba i tři hodiny!!.
Po pár dnech jsem nabyl odvahy a konečně přišel blíž k ohradě a se zatajeným dechem sledoval,jak jeden koník si mě zvědavě prohlížel a pak se rozhodl jít ke mě,aby zjistil kdo jsem.
Trochu jsem byl vyklepaný,ale změnilo se to,když jsem mu s nataženou rukou,podával kousek suchého chleba.
Okamžitě jsem v sobě cítil tu energii,kterou ten kůň v sobě měl a musel jsem tam prostě být každý den.
Byl to moment,který určil směr mé budoucnosti.
Vystudoval jsem pak školu se zaměřením jen na koně(nechci se chlubit,ale s vyznamenánímTwilightsmile ). A pak jsem si dal dlouholetou praxi v jedné stáji,kde jsem prohluboval etologii koní a kterou vlastně dělám až do teď..Fascinuje mě totiž různorodost osobností koní a jejich individuální projevyPinkiesmile


Terok: Děkuji......Ale je zvláštní,že druhý den po zkouknutí mojí kresby Luny,začínám vidět ty nedostatky,co má Rainbowhuh
Ta kštice vypadá jak paruka a společně s korunkou se mi zdá,že je nasazena blíž,než by měla.Taky jsem zapoměl dát špičku pravého ucha,ale zvětšení té korunky,abych ji opticky dal dozadu,by to mohlo spravitPinkiesmile

PS:Velmi se těším na další shledáníPinkiesmile

Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: