Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fyzikální zákony v Equestrii
#91
[Obrázek: 3obyhj.jpg]

Rainbowlaugh
What fun is there in making sense ? Pinkiecrazy
YouTube kanál | KAŽDÁ NOVÁ STRÁNKA JE MÁÁÁÁÁ !
Odpovědět
#92
Nedávno mě napadla zajímavá teorie ohledně vzniku CM:
CM je jakožto součást poníka zakomponovaná v jeho genech.
Když poník začne dělat něco, co je součástí jeho talentu, mozek vypouští trochu hormonu. Až se nahromadí dostatečný počet tohoto hormonu, způsobí změnu barvy pigmentu srsti na bocích, který vnímáme jakožto CM.
Když poník sní Heart's Desire (S02E06), zapříčiní to velmi vysokou tvorbu výše zmíněného hormonu, který nejenže zapříčiní objevení dalších CM na různých jiných místech, ale také to zjednodušeně řečeno "pomotá v kebuli", takže poníka to nutí věci týkající se těchto CM dělat.
Odpovědět
#93
(30.04.2013, 15:43)Ivo Napsal(a): Nedávno mě napadla zajímavá teorie ohledně vzniku CM:
CM je jakožto součást poníka zakomponovaná v jeho genech.
Když poník začne dělat něco, co je součástí jeho talentu, mozek vypouští trochu hormonu. Až se nahromadí dostatečný počet tohoto hormonu, způsobí změnu barvy pigmentu srsti na bocích, který vnímáme jakožto CM.
Když poník sní Heart's Desire (S02E06), zapříčiní to velmi vysokou tvorbu výše zmíněného hormonu, který nejenže zapříčiní objevení dalších CM na různých jiných místech, ale také to zjednodušeně řečeno "pomotá v kebuli", takže poníka to nutí věci týkající se těchto CM dělat.

Příjde mi to, jako nadpřirozeně komplikovaná genetika. Obzvláště mi nesedí jak geny mohou sami vytvářet symbolické piktogramy.
Ale dejme tomu, že se na poníkovi objeví nějakým "kouzlem".
To kouzlo bych definoval stejně, jako se dá filosoficky definovat kouzla v biblických příbězích.

Tedy můj názor je, že to je druh kmenového (tribal?) tetování (nebo pálení jak když se značilo stádo?), jehož explicitní vznik je pro mladistvé tabu, protože je to znak dospělosti a zároveň společenské/hierarchické ID.
Zrovna tak tuto teorii podporuje i ono přirovnání CM ke panictví (A jak mladé holky jsou posedlé tím, aby o přišla o věneček, aby byly COOL) Stejně jako se před dětmi tají sex, tak o CM se prostě mluví jako o kouzlu, které jednou samo příjde.

A jak to tedy, že jsou už filly ve třídě s CM? Mno není uvedeno, jaká je věková skupina ve tříde a nevíme, jak je v MLP uzákoněn věk dospělosti. Mohou na to být také vyjímky ke udělení CM, když už se o procesu "obřadu" nějak dozvěděli a rovnež by to podtrhlo jak povrchní CM dostali.

(23.04.2013, 10:35)Nasut Napsal(a): O ekologiii v equestrii se moc mluvit nedá. Vzhledem k tomu, že nevíme, jestli funguje na principu normálních chemickejch prvků, nebo úplně jakýsi magický substance, tak toho o znečišťování moc říct nemůžem. Navíc tam neexistuje přirizenej koloběh vody - neodpařuje se - pegasové ji musej dostat do Cloudsdale, kde se z nich teprve udělaj mraky, vyráběj tam duhu (mmm četl jste někdo Rainbow Factory? Rainbowlaugh), tudíž tam nefunguje ani lom paprsků přes mlhu. Roční období se měněj ručně a podle toho, co poníci potřebujou (3 měsíce zimy - dožrání zásob, regenerace půdy, zábava). Celkově to vychází, že si poníci ten svět prostě "udělali" tak, aby fungoval v závislosti na nich a některý místa jim zdivočely (Everfree).

Co když si ten ekosystém nevytvářejí, ale jenom ho trocha popohánějí/poupravují?
Čili voda se odpařuje i přirozeně sama (jak jinak by se tam vařilo atd.) existuje tam lom paprsků, existujou roční období, ale pro své potřeby můžou vytvořit větší masu. Známe jak se rozšiřuje obchod s čím větší poptávkou(na počet ponies na určitý prostor) musí růst i nabídka. Potřebuje víc vody, víc páry, víc mraků, víc duhy...

Stejnak s tím ročním obdobím. By se Vám nelíbilo zrovna v dubnu, kdy to počasí nejvíc trolluje ho trocha neupravit, nebo nepopohnat do ustálené jarní podoby?

Pravda prostě může být někde mezi. Mezi creationismem a realismem.
moustache Bend Over

Drakova kovárna: http://bronies.cz/Vlakno-Kovarna-u-Draka
Zeptej se Spika: http://ask.fm/JoeWere
Odpovědět
#94
(02.05.2013, 14:58)Weredragon Napsal(a): Příjde mi to, jako nadpřirozeně komplikovaná genetika. Obzvláště mi nesedí jak geny mohou sami vytvářet symbolické piktogramy.
Ale dejme tomu, že se na poníkovi objeví nějakým "kouzlem".
To kouzlo bych definoval stejně, jako se dá filosoficky definovat kouzla v biblických příbězích.

Nevím proč by to nemohlo být. Přece jenom není to náš svět a i v našem jsou v genech zakódované informace o našem vzhledu. Teoreticky by to šlo genetickým inženýrstvím vpravit i do nás.
Je to více můj názor než vědecký fakt, vycházím z toho co vím.
Odpovědět
#95
(02.05.2013, 14:58)Weredragon Napsal(a): Příjde mi to, jako nadpřirozeně komplikovaná genetika. Obzvláště mi nesedí jak geny mohou sami vytvářet symbolické piktogramy.
1.)Právě geny zapřičiňují, že vypadáme, jak vypadáme + i v našem světě existují geny, které zapřičiňují rádoby náhlý objev nemoci, znaménka, apod., tak proč by to nešlo s poníky.
2.) A mluvící, kouzlící a létající koně nejsou nadpřirození?
Odpovědět
#96
(02.05.2013, 19:33)Ivo Napsal(a): 2.) A mluvící, kouzlící a létající koně nejsou nadpřirození?

Asi tak nadpřirození, jako je mluvící opice, která doletěla až na Měsíc Rainbowlaugh

Jinak řečeno, možné je všechno Twilightsmile
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#97
- Mluvení neřeším, můžou mít na to uzpůsobené hlasivky.
// - A co chytání věcí do kopýtek; Je někdo fanoušek Gullliverových cest? :-D
- O kouzlení jsem se už zmiňoval: Universální slovo.
- Létání je na další debatu. :-D

- Genetické inženýrství: to už zní pravděpodobněji. Nazývám to "nadpřirozeně komplikovaná genetikou", jelikož i z evolučního hlediska to je podstatě zbytečná věc. Jak by se v evoluci vyvíjela cutie marky? Už i z toho důvodu že to není věc evoluční, ale zcela sociálně-kulturní. Je to něco jak čárový kód, nebo malá bitmapa/rastová ikona zapsaná do genu.
Jenom říkám, že to nemůže být biologicky přirozená věc, tedy něco umělého jako třebas to genetické inženýrství.

Jenže zase, geneticá manipulace v masovém měřítku (CM for everypony!!!) musí bý těžce nákladné a nepraktické. To už by to tetování by bylo ekonomičtější. :-D
moustache Bend Over

Drakova kovárna: http://bronies.cz/Vlakno-Kovarna-u-Draka
Zeptej se Spika: http://ask.fm/JoeWere
Odpovědět
#98
(02.05.2013, 19:47)Weredragon Napsal(a): Jenže zase, geneticá manipulace v masovém měřítku (CM for everypony!!!) musí bý těžce nákladné a nepraktické. To už by to tetování by bylo ekonomičtější. :-D

Leda že by bylo geneticky dědičné a tudíž to aplikovali jen na 1 generaci. A nějak tam dali aby se vytvořila podle talentu jedince. Hmm to už by bylo docela složité Rainbowlaugh Magie?
Odpovědět
#99
Ano, jsme zase u té magie. Když už je všechno magie, nemusí tu být vůbec tohle forum, ni? moustache
A ano, je možné aplikovat tenhle "kód" do první generace, jenže furt co ony geny ví o symbolismech?
Hned po první generaci by z toho byl akorát rozsypaný čaj nebo jackson Pollock!

reference z Červeného trpaslíka:
Vzpomínám si, jak jsem se prvně opil. Na školním vejletě v Paříži. Vyžahnul jsem pár flašek červenýho patoku a pak jsme šli na Eiffelovku. Nahoru jsem se vyškrabal, ale pak už to chtělo ven. Zřejmě to přistálo na Montmartru. To je přes deset kiláků! Říká se, že to ňákej pouliční malíř prodal texaskýmu turistovi, řekl mu, že je to pravej Jackson Pollock!

To už bychom to mohli vzít zpátky od začátku a dojít k tomu, že ve zkutečnosti nemaj na zadcích smysluplné piktogramy, ale jenom geneticky nahodilá mateřská znaménka (jen ve show jsou znázorněna barevně a kontrastně), která ale jsou jenom tím rozsypaným čajem a "Dosažení svého cutie mark" je o tom vyluštit, přijít na to, co dané znaménko znamená a jaký osud pro poníka přidělí. Stejné jako věštba z kávového lógru. Pinkiehappy
moustache Bend Over

Drakova kovárna: http://bronies.cz/Vlakno-Kovarna-u-Draka
Zeptej se Spika: http://ask.fm/JoeWere
Odpovědět
Na portál do equestrie by se měly nalepit tyhle cedulky

[Obrázek: Warning_Signs_of_the_Future_and_Wyhzette_2.jpg]
Prominutím schvaluješ to, co jsi prominul a souhlasíš, aby se to stalo znovu.
Člověk by si měl nechat zajít chuť na vracení facek, dokud není schopen si sehnat drátěnou rukavici.
Spravedlnost je víc než vztah.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)