Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sbírka pro Lampičku
Tři stovky sem, tři stovky tam a je z toho 5000. To už je trestný čin krádeže.
Odpovědět
Discordian: Ano, proto to nazývám "hodně blbou souhrou náhod" Pinkiesmile
Desolator: A zkoušel to už někdo IRL? (Já bych to zkusit mohl)
První Equestrijský Drakobijcobijec
Odpovědět
http://bronies.cz/Vlakno-Novy-start-v-Praze?page=1
Možno tu nemám čo kecať keď som nič neprispel... no ten link môže niečo objasniť, ak nie to, tak je tam aspoň nejaký kontakt
ENFP Pinkiehappy
Odpovědět
(28.12.2013, 14:05)Dex Napsal(a): Ačkoliv s tímhle threadem nemám vůbec nic společného tak jsem si dal tu práci a přečetl posledních 10 stránek. Z toho co jsem pochopil jsem jasně pro variantu varovat ho před trestním oznámením a pokud pořád nebude reagovat tak ho ještě zkusit kontaktovat IRL (třeba je to jenom hodně blbá souhra náhod...).

Kdysi sem se s ním o tom bavil na srazu v čajovně. Strašně dlouho se vymlouval na to, že s jeho studentským účtem nemůže odeslat tak vysoký částky. Řešení? Vyber je a přines mi je. Nedokázal sem ho k tomu dokopat. BTW v čajovně se zdál naprosto v pohodě.

(28.12.2013, 21:50)Aidrien Assagir Napsal(a): [align=justify]Omlouvám se, že se do toho míchám, ale pokud někdo zná jeho údaje (postačí jméno a datum narození), mělo by se sepsat varování, že pokud se to nebude do určité doby řešit, pak vše oznámíte na Policii ČR.

Jméno i datum narození má na FB. Pan Veselý, ročník 95.
-----
Citace:Ahoj Sarethe,
jestli si chceš hrát na pštrosa... Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Vybraná částka přesáhla 5 000 Kč, takže to cos udělal už není přestupek, ale trestný čin. Uděláme to takhle. Jestli peníze nemáš, tak se můžeme domluvit na splácení. Dejme tomu 1 000 Kč měsíčně? Do 15. ledna nám nějak důvěryhodně vysvětlíš co se stalo s penězma a proč nám je nemůžeš vrátit, pokud je nemáš. Pokud se tak nestane, tak se na bronies.cz objeví vzor trestního oznámení, který podáme do konce ledna. A jestli myslíš, že to nějak okecáš, tak příští vzor bude předžalobní upomínka (kvůli uznání nákladů) a vzor žaloby na zaplacení. Při takhle malejch částkách bys měl počítat s tím, že jen na nákladech řízení bude k úhradě několikanásobek, takže např. místo 200 Kč můžeš nakonec zaplatit v exekuci kolem 15 000 Kč. A při cca dvaceti lidech co poslali peníze... Trvalo to dlouho, ale bronies už začínaj bejt vážně nasraní.

Odesláno na FB. Z tohodle už asi nebude moc Veselý.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
*zíííív* Radši si ale veškeré info co o něm máš, někam ulož, aby se nepokusil všechno z netu smazat a zmizet Raritywink
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
(29.12.2013, 03:58)Rainboom Napsal(a): http://bronies.cz/Vlakno-Novy-start-v-Praze?page=1
Možno tu nemám čo kecať keď som nič neprispel... no ten link môže niečo objasniť, ak nie to, tak je tam aspoň nejaký kontakt

Mno.. o tomhle většina lidí ví a asi by mu většina z nich hlavu neutrhla, kdyby se zachoval jako chlap a řekl něco v duchu: "Lidi, sáhl jsem na ty peníze, ale začnu to splácet z brigád, byť to ze začátku bude třeba jen po pár stovkách".

Povídačky o nemožnosti dostat se na účet atd. však těžko může někdo brát vážně (pokud nedoloží, že mu na účet skočil exekutor, kvůli nějakému jinému "hříšku")...

Pokud má někdo s ním možnost promluvit v RL, tak ať to udělá, protože trpělivost došla... ne kvůli penězům, ale kvůli jeho přístupu...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us...
Odpovědět
Pokud byste mu chtěli skutečně zavařit, podejte trestní oznámení někde jinde, tzn. mimo jeho bydliště. Není problém to podat třeba tady v Ostravě. Zajímalo by mě, jak by ho potom naháněli a věřím tomu, že by si ho pozvali.
15.1. s tím, že se to podá do konce ledna, se mi zdá trochu pozdě. Týden. Ne víc.
Odpovědět
Nemyslím si, že primárním účelem by mělo být Sarethovi zavařit, ale přimět ho k tomu, aby peníze vrátil a začal s námi komunikovat (i když mi v tomhle taky uvízly nějaké peníze, tak jejich navrácení nepodmiňuju nějakou pomstou).

Což nemá být něčí obhajoba - jen bych nerad, aby se tenhle thread zvrhnul v "kdo ho najde první, ať mu dá ránu i za mě". Přesně jak píše May - kdyby se zachoval jako chlap a postavil se k tomu čelem, bude to vypadat jinak - jde hlavně o přístup.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Vrátit peníze - samozřejmě. Ale IMO by dotyčný nějakou lekci potřeboval, aby na to po nějakou dobu nazapomněl. Ono každá mince má 2 strany a ano, mohl se dostat do festovního životního srabu, ale taky tohle celé mohl plánovat už od začátku...
Get rich or die trying.

Odpovědět
Nemyslím si, že by to plánoval od začátku. Spíš to byla spontánní akce, kdy chtěl pomoct, pak se něco nevyvedlo a on teď doufá, že se na to zapomene.

Witchhuntu už tu bylo dost, od této chvíle už podobné příspěvky s pomstou nebudou trpěny. Dovolené jsou pouze informace případně domluva na tom trestním oznámení nebo jiné informace, které by to vše mohly ovlivnit.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)