Anketa: Koupili byste si kvalitně zpracovanou ilustrovanou knihu?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano, menší za 150 Kč
15.79%
3 15.79%
Ano, větší za 200 Kč
31.58%
6 31.58%
Ano, něco mezi
5.26%
1 5.26%
Ano, sběratelskou za 500 Kč
26.32%
5 26.32%
Ne
5.26%
1 5.26%
Ještě nevím
15.79%
3 15.79%
Celkem 19 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[kniha] Antologie povídek CZ/SK bronies
#1
Vím, že už se tu řeší sborník v elektronický podobě, ale napadlo mě, že by bylo fajn vydat plnohodnotnou knihu. Zajímalo by mě, jestli by o ni byl zájem. Představoval bych si ji nějak takhle:
  • 100 až 200 stran
  • 150 až 200 Kč
  • šitá měkká vazba
  • černobílé ilustrace + černobílá obálka (ideálně z papíru, na který by se dalo kreslit, aby ji šlo vybarvit)
  • 20 speciálních obálek (každá jiná, dejme tomu za 500 Kč - snad to půjde domluvit s tiskárnou nebo jinak udělat)
  • spolupráci se zdejšími umělci
Jako sečtělej člověk a řekl bych i docela náročnej čtenář bych se chopil práce editora a korektora. Zastávám názor, že každá sbírka povídek by měla mít nějakej koncept, spojující prvek. Nepovažuju za nejlepší nápad míchat dohromady díla všech různých žánrů a stylů. Taky bych se rád naučil v LaTeXu a knihu bych vysázel. Pak bych mohl kromě PDF knihu exportovat i do EPUB a MOBI. A možná by pak šlo zařídit i nějakou slevu na výrobu. Když bude o knihu zájem, tak může třeba každý rok vycházet jedna.

Knihu bych vydat letos, až si načtu zdejší autory, naučím se sázet v LaTeXu a budu mít přebytečných pár desítek tisíc korun, pokud o ni bude zájem. Minimalistická varianta je minimálně 80+20 prodaných knih o 100 stranách A5 za 150/500 Kč. Maximum by mohlo být tak 130+20 knih o 200 stranách A5 za 200/500 Kč. Každý by dostal i elektronickou verzi knihy a po návratu investice bych ji dal volně ke stažení za dobrovolnej příspěvek.

Když se kniha bude dobře prodávat a vrátí se mi náklady, tak by autoři povídek a ilustrátoři měli přivýdělek, kterej by si mohli šetřit na cony. Autor speciálních obálek by si mohl vydělat hned jak se vyprodají poměrně slušný peníze.

BONUS: Na srazech a conech bysme měli autogramiády a kreslíři by si mohli čmárat do knížek Rainbowkiss
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#2
Tohle všechno je moc hezké ale taky to znamená, hodně a hodně práce. Jeden člověk to nezvládne a ani by se o to neměl pokusit. Proto ti radím, sežeň si k sobě aspoň další tři lidi na výpomoc.
Důvodů, proč sborník by neměl vyjít knižní formou je hned několik. Nejsou na to peníze, nechceme se jím obohatit, je to vůbec pokus, zda to může vyjít a potom takové ty věci ohledně autorských práv a tak.

Dále k tvému nápadu. Máš nějakou představu, jak by jsi chtěl začít? Jaká by byla první tématika nebo tak?
Bonus je velice zajímavá myšlenka Rainbowlaugh
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#3
Jasně, nějakou práci určitě půjde delegovat na ostatní.

1) Základem je co nejrychlejch toho co nejvíc přečíst (4 dny v týdnu mám volný 2,5 hodiny cestou z/do práce a nic jinýho nestíhám, zbylý tři dny mám volno). Povídky si vytisknu a rovnou si můžu dělat poznámky a označovat místa, která je potřeba o/upravit, když se mi dílo bude líbit a mohlo by se teoreticky objevit v první knize. Vybírat povídky budu pozdějc. S korekturou samozřejmě můžou pomáhat i ostatní. Tady by se pomoc hodila nejvíc. Kolik tu máme zdatných češtinářů?
2) Osvojení základů sázení v LaTeXu by nemělo bejt zas tak složitý.
3) Někdo by moh napsat úvodní slovo a případně doslov.
4) Mám představu jak řešit ilustrace (a vůbec jak koncipovat antologii), ale to budu muset probrat s kreslíři. To bych začal řešit až budu mít vybraný povídky.
5) Práva snad nebudou problém, ne? Kdo by nechtěl, aby se jeho dílo šířilo? Nikoho stejně ani nenapadlo, že by z toho moh mít něco víc než nehynoucí slávu. Tady je možnost podpořit je nějakou menší finanční částkou a možná je už samotný vydání jejich tvorby povzbudí k dalšímu psaní.

Doufám, že na tvorbě knihy finančně neprodělám, když do toho vrazím tolik času a úsilí, a myslím, že za to si nějaký vydělaný peníze zasloužím. Navíc by to byla další šance nemajetnejch umělců na výdělek. První pro spisovatele. Taky by to IMHO dost zvýšilo zájem o jejich tvorbu a je to v souladu s podporou kreativity v našem fandomu. Fanficy sou z veškerý tvorby nejmíň vidět a konzumuje je nejmíň lidí. Je to časově náročný a když si člověk bude moct vzít knížku s sebou do MHD nebo si ji hodit do čtečky, tak to bude hned něco jinýho.

Pokud nepřijdu o práci, tak by financování knihy neměl být problém. A vůbec, kolik fandomů se může pochlubit tím, že si vlastním nákladem vydává knížky s kvalitní beletrií? Už vidím, jak to bude působit na multižánrových conech. Knihu můžem přidat i do různých knižních databází. Bude mít i ISBN.

Realisticky bych to viděl na minimalistickou variantu o 100 stranách na oťukání. Pokud nám ale budou bohové nakloněni, bude o knihu zájem a vše půjde snadno a rychle, tak můžem jít s počtem stránek nahoru. Tak čtvrt roku klidně můžu jen číst a práce na knize by započaly až pak, pokud po ní bude poptávka.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#4
Papírovou knihu s "kvalitní beletrií" bych bral. Navíc pokud by byl jen menší náklad, byl by z toho časem docela unikátní sběratelský předmět Pinkiehappy

Zrovna moc se v tomhle neorientuji, ale podle toho jak si to představuješ se mi zdá cena 150-200 Kč nereálná. Tyhle malé náklady vyjdou asi na víc. S tím už má zkušenosti Rivel Arosis, takže by ti možná dal nějakou tu radu do začátku.
Arctic Blue ?!
Medium is the happiest I’ll ever be...

Twitter: @ArcticBlueCZ
Odpovědět
#5
Pokud se vlezeš do "pětistovky" bez poštovného tak jsem s tím!
Odpovědět
#6
Autorská práva:
Nejen, že musí souhlasit písaři, ale největší problém bude s Hasbrem.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#7
Eeyup, za pár let bude první knížka na čestném místě v knihovničce bronies veteránů Twilightblush

Cena je reálná. Vycházím z jedný online kalkulačky. Nejdražších je prvních 50 nebo 100 výtisků. Pak cena roste jen přibližně o 2 000 Kč bez DPH za každých dalších 100 kusů (maximálně 25 Kč/ks) a cena za kus klesá. Když bych nechal vytisknout 300 až 400 kusů a 100 až 150 (včetně těch exkluzivních) se jich prodalo, tak by to mělo pokrýt náklady. Zbytek se mi bude sušit doma, něco pak dostanou autoři a ilustrátoři, něco půjde do soutěží... Moh bych i něco rozdat autorům, ať si knížky s vlastní tvorbou zkusí s nějakou provizí prodávat sami.

Záleží na tom jak tlustá ta knížka bude a na pár dalších věcech. Taky ale můžem udělat míň knížek za víc peněz a udělat z nich raritnější artikl. Předpokládám, že dotisk bude levnější. Mohli bysme jít s cenou hodně dolů a s nákladem nahoru. To všechno bych zjistil. Zeptám se kamaráda od Pirátů, kterej už má dvě autorský knížky na svědomí. Rychle sem to propočítal a myslím, že sem nastavil cenu tak, abych v tom neutopil mmoc peněz, když to nevyjde podle představ.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#8
V tom případě to zní velice lákavě Twilightsmile Teď už jen aby to oslovilo dost lidí. Samozřejmě klíčová část je obsah, takže možná bych to prokonzultoval s lidmi z digitálního Sborníku, než nechat obsahovou část jen na jednom člověku.

Rád bych si přečetl všechno od všech, ale na to bohužel není čas. Proto se mi zamlouvá i Sborník i tahle papírová kniha. Někdo, kdo to tu má už načteno to protřídí a vybere za mě Rainbowlaugh
Arctic Blue ?!
Medium is the happiest I’ll ever be...

Twitter: @ArcticBlueCZ
Odpovědět
#9
Tuxik: Malej lokální projekt v divném jazyce kdesi v Africe bude pod rozlišovací schopnosti Hasbra a nevím o tom, že by vydávání fanficů potírali. Kdyby se všichni ptali na povolení od Hasbra, tak vendoři nemaj na conech co prodávat a fanoušci co tvorit. Hasbro toho spoustu tiše toleruje, protože ví, že si to u fanoušků nesmí moc rozházet. Navíc tohle je druh obsahu, kterej jim neleze do kšeftů, jako třeba custom plyšáci. I tak se projekty co se jim nelíbí snaží jen zastavit a s autory se nesoudí. Hasbro neřešit. Poděkujeme mu v knize, hodíme tam info a to mu musí stačit. Každej fandom už z principu porušuje autorská práva toho co se jim líbí.

Arctic Blue: Tipy na to jaký povídky přečíst jako první určitě uvítám. Sborník je super věc, jen takhle nejde připravovat knihu, která má působit reprezentativně. Pravděpodobně tu bude nějakej průnik se Sborníkem, ve kterém taky budou uveřejněny povídky až po korektuře. To mě přivádí na myšlenku, že bych si ta díla měl po korektuře a před zveřejněním ve sborníku přečíst.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#10
Zní to zajímavě, ale počítej s tím, že ti lidi ruce neutrhnout.
Já sice nedělal průzkum trhu, ale řekl bych, že tak 20-30 prodaných kusů je optimistický odhad.

Nebo se taky mýlím, a můžeš si na tom nahrabat.

Jinak co se týče těch práv, byl bych opatrný, hlavně co se týče obálky a ilustrací. Snad bychom se mohli zeptat v zahraničí, tam už nějaké knihy vydali. FO : E vyšel myslím minulý rok, tak by to problém být neměl.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)