Anketa: Jaký máte názor na sborník?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Líbí se mi, nic bych neměnil.
49.12%
28 49.12%
Líbí se mi, ale něco bych změnil.
38.60%
22 38.60%
Nelíbí se mi, ale není to tak strašné, aby se to měnilo.
0%
0 0%
Nelíbí se mi to. Je to úplně špatně.
1.75%
1 1.75%
Nezajímá mě to, nečetl jsem.
10.53%
6 10.53%
Celkem 57 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sborník bronies autorů a ilustrátorů 2013
#21
Hmmm, pěkně se nám to tu rozjelo...

Ale místo oslavení toho, že se povedlo dát dohromady na místní poměry ojedinělý projekt, a to doslova "na koleni" a z dobré vůle pár jedinců, tak se tu řeší číčoviny.

[Obrázek: 2038397-loki_facepalm.jpg]

Froldo, ty než něco někde napíšeš, tak by sis měl sednout a napočítat do deseti. Minimálně.

Disclaimer je slušnost a v určitých případech téměř nutnost. Veškerý obsah Sborníku tvoří fanfikce na základě MLP:FIM, které je majetkem Hasbra. Pokud s tím máš problém, je to tvůj problém a jako takový nikoho nezajímá. Disclaimer je ve Sborníku obsažen, i když dílo jako takové není určeno ke komerčnímu využití.

Z tvého příspěvku cítím akorát butthurt, že tě nikdo milostivě nepožádal o pomoc, páč si připadáš příliš důležitě na to, aby ses nabídl sám. Viz tvůj dotaz, proč si nebyl vybrán do poroty, která autorizovala povídky.

Tvoje představy nebudeme řešit ze dvou důvodů: za prvé si na tom nespolupracoval a za druhé, světe div se, Sborník je už na světě.

Když ty si organizoval... a proč si s nějakým zaručeně dobrým nápadem nepřišel v době, kdy se Sborník rodil? Po bitvě je každý generál, jak psal Memphis.


Pokud chceš být dobrý vůdce, tak by ses měl naučit jednu důležitou věc. Základy psychologie a slušného chování. To, co si předvedl, není konstruktivní kritika, ale jedno velké a dost neurvalé "podívejte se na mě, já to umím líp!". Tímto lidi nejen znechutíš a odradíš od další práce, ale hlavně si je poštveš proti sobě. Což se ti právě podařilo i u mě.
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#22
Já zas naopak souhlasím s Froldou,,a to ve všem co napsal, i když se nerada přidávám do stáda, tak si k němu stoupnu.
Napsal svůj názor, a hlavně rady jak by se to mohlo *pokud se plánuje* to udělat příště, aby to bylo lepší, je to hodnotící kritika, co má pomoct, a né všechny okolo naštvat. Každý odstavec obsahuje jednu důležitou věc, který potřebuje zamyšlení, pochopení, ?ponaučení?, ale i na druhou stranu si nemůžete vše co někdo napsal líbit a můžete si na to dát svou reakci.
Nemyslel to zle, a u mě má obdiv, že to dokáže napsat, i když ví, že reakce bude poněkud drsná.
Co se pomoci týče, vím že do toho jako "ti co jen dali příspěvek" moc kecat nemůžem, ale zas kdyby na tom pracovala hromada lidí co se v tom tolik neorientuje vznikl by neskutečný chaos.

Tož sborník je tu. Není třeba se hádat, raději si vše přečtěte a koukněte na ilustrace Pinkiesmile, dohady až na další sborník *pokud bude*
Odpovědět
#23
Gratuluji.
Pevně doufám, že tahle soudržnost vydrží.

oops. Post jsem psal dříve, než četl diskuzi. Samozřejmě myšleno neironicky.
Odpovědět
#24
Froldo... už to zase děláš. To co jsi napsal zní hrozně vyčítavě a negativně. Pro princezny, proč? Nevim jestli to tak myslíš, nebo to jen neumíš jinak napsat, ale je to úplně špatně. Sborník jsme dělali z nadšení a abysme zkusili něco většího než doteď. Spousta věcí se dala udělat líp, vždycky se dá něco udělat líp, ale o to přece nejde. To co vytváříme nemusí bejt dokonalý za každou cenu, neni k tomu důvod.

Jo, u takovejhle projektů je potřeba, aby spolu všichni neustále komunikovali a každej věděl co dělaj ostatní. Na případný problémy se přijde včas a můžou se vyřešit. Tak to příště uděláme líp. To co rozebíráš jsou jen důsledky, navíc už nezměnitelný, tak je to vcelku zbytečný. A jestli se chceš pohádat o ty upozorněním na každý stránce, tak to řeš radši v PMkách.

Mě tohle dílo naopak dodalo optimismus. Na první krok nejsou čtyří měsíce špatný. Věřim, že budou následovat další, a že to je to, k čemu tvůrčí sekce na tomhle fóru skutečně mířej. Hlavně se nenechte otrávit takovejma kecama jako tady. Je to internet, známe to ;-)
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#25
Díky moc všem autorům a spolupracovníkům za skvělý kus práce, tahám a těším se na čtení. PinkiehappyPinkiehappy
Odpovědět
#26
Frolda: K prvnímu a druhý bod: Doporučení od Antošíka, bereme vážně a také, pokud tě od čtení sborníku odradí jenom tohle, tak je to smutné.

třetí bod. V tomto máš na 98% pravdu. Zbylé dvě procenta jsou prostě náhoda, nebo přílišná aktivita nějakého fanatika. Udělali jsem to však hlavně pro to, protože jsem to považovali za správné. Pokud se ti to nelíbí a nechápeš nás, proč jsem to tam daly, tak je mi to vlastně jedno. Já se za to nestydím.

za čtvrté: Práci jsem rozloženou měli, ale neochota lidí a neinformovanost některých nás nutila měnit termíny. První verze měla vypadat úplně jinak! Prvně neměli být zapojeni ani kreslíři a to jen pro to, že jsem se v jejich sekci nevyznal. Přesto to byl dobrý nápad. Některé předem dané věci se ale museli i pozměnit. Například z prvotně plánovaného rozhovoru se stal dotazník.
Chtěli jsem, aby na sborníku spolupracovalo co nejvíce lidí, aby to odsýpalo. Dávali jsme neustále podměty typu co chcete za obrázek v biu a tak. Tak málo se lidí ozvalo a i když hlasovalo víc k tomu neřeklo.
Máš však pravdu, že toho na nás začalo být moc a jsem proto rád, že se nám někteří lidi nabídli, i když jsem třeba v tu dobu už pro ně práci neměli. Těch lidí si opravdu vážím. Zvláště těch, co třeba a ni osobně neznám. To je určitě poučení do budoucna (už teď jsme se bavili o našich chybách a případném lepším rozpoložení.)

Pátý bod: částečně jsem se k němu vyjádřil už ve čtvrtém, ale dodám. Chtěli jsem dát autorům i výtvarníkům dost svobody v práci, aby je to bavilo. Víš Froldo, někteří si dokonce začali stěžovat a litovat, když jsem NÁHLE ( to že to už tři týdny leželo ve vlákně a nikdo se k tomu nevyjádřil) něco chtěli. I naše přesné pokyny nebyli respektovány a protože lidé i na naše opětovné prosby někdy neudělali co jsme chtěli, tak jsme jim to nechaly. Chtěli jsme, aby se lidé při vytváření bavili. Šlo i o tohle. A zásadně nikoho neznehodnocujeme

K velikosti obrázků u bia. Toto rozpoložení navrhlo vlče a všem, co se na to dívaly se to líbilo a i i kdyby se někomu nelíbilo, vyhrála by většina. Pokud s tím máš problém, také nemůžu pomoci. ( i když přiznávám, opravdu se s ilustrátory v úplně první představě nepracovalo viz výše.)

Nevíš kolik jsme tomu dali času a přesto soudíš. To, že jsme tomu obětovali náš osobní čas, mi kteří s něčím takovým neměli zkušenosti a museli se řídit informacemi z internetu a zdravého rozumu, asi nevidíš. I když se to zdá, že teď mám více volného času, tak to opravdu není pravda a u Aidrien také ne. Tak se prosím zdržte narážek, že jsem tomu nevěnovali dostatek času, nebo si nás pro příště plaťte a mi se tím budeme zabývat dennodenně sedm dní v týdnu. (takto jsem si některé dny, zvláště ve chvíli, kdy se ukázalo, že někdo ani po třech měsících neví o co se jedná, dali volno a pokoušu každého, kdo proti tomu bude mít námitky Rainbowlaugh)

Ano Froldo znám tě, nebo si to aspoň myslím a přece mě stále překvapuješ. Nemohl jsi s připomínkami počkat až na dnešní den a nechat nám aspoň chvíli klidu? Víš jak se nám ulevilo, když to bylo konečně za námi a mohli jsem se nadechnout? Věděli jsem, že se lidé ozvou ale doufali jsem, že ti z rozumem se ozvou až druhý den ráno a ne hned po prolítnutí několika prvních stran. Opravdu jsem doufal aspoň v tu trochu slušnosti.

Azuliana: Frolda to často podává špatně. Někdy to tak opravdu myslí, ale někdy to prostě jinak neumí. Jinak děkuji za komentář.

RadlanJay: Ještě jednou ti říkám. Je mi líto, že jsi se tam také nedostal.

Sborník je jedním z prvních velkých projektů. No, tak velký zase není ( napadá mě mnohem větší projekt ale ten je v přípravě). Měl ukázat, co naši členové dovedou. Nejsme jen malá zemička, co se veze na křídlech ostatních. Jsme samostatná produktivní jednotka, vždyť se zde bude konat už i Con ( doufám, že se na něj dostanu, i když z jiných důvodů než mnozí z vás). Věřím, že se zde najdou další takové projekty. Na některých se už i určitě pracuje.

K Případnému dalšímu sborníku: Osobně plánuji i další rok se znova uvrtat do tohoto šílenství. Tentokrát to bude ale tvrdší a kreslíři i autoři literárních děl s tím mohou počítat. Organizační tým se určitě rozroste a vše se provede ještě lépe. Jak řekl Zmok, vždy to jde lépe a s tím naprosto souhlasím. Tentokrát na to bude mnohem více času protože už teď to oznamuji. SBORNÍK ZA ROK 2014 JE V PLÁNU!
Věřte, že díky tomu, že teď už o tom víte dříve než tři měsíce před koncem roku už na vás tak z lehce nepůjdeme. O proti prvnímu sborníku to už nebude výstřel na slepo, který zjištuje, zda je to vůbec možné. Možné to je a proto s vícerem času dokážeme víc. ( stejně se ale najdou záhrdely, které byli už teď)
Někdy v říjnu znova otevřeme registrace pro autory povídek a kreslíři znova budou mít čas do konce března dalšího roku, aby dodali obrázky. Můžete se klidně na to připravovat už teď, pokud by jste chtěli. Mi si ale s Aidiren dáváme na chvíli oddych.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#27
Tak aby se taky řeklo něco k tomu Sborníku jako normálního... Rainbowlaugh

Zatím jsem ho jentak projela, protože jsem ještě něměla čas si přečíst všechny povídky.
Ale z některých ilustrací (Jmenovitě Baterka, Zmok, Vlče) mi prostě spadla huba a zmohla jsem se na pouhé "wow".
Těším se, až si budu moct všechny povídky přečíst. Pinkiehappy

[spoiler: A s dalším Sborníkem se mnou rozhodně počítejte! Pinkiehappy]
Odpovědět
#28
Mi se strašně líbí to, jak se tu pořád všichni ohánějí tím, kolik času do toho investovali. Počet obětovaných hodin nemusí vždy nutně vypovídat o kvalitě.
Na soudy je ještě moc brzo, jsem sotva v půlce, ale zatím z toho mám rozporuplné pocity.

Ad. k tomu co napsal Frolda. Očividně jsem ho trochu nakazil svým přístupem Rainbowlaugh
Všechno co napsal je konstruktivni kritika. Jen tam občas zahlídnu nějaký to popotahování moldánků, ale na to by někteří z literární sekce měli být zvyklí, protože je to tu celkem běžné. Stačí se ohlédnout, že?
Odpovědět
#29
Vyšel první Sborník brony povídek a tady se hnedka strhne hádka? Oh come on! Jinak jsem Sborník zatím projel jen tak letmo, přečetl pár povídek (hlavně od autorů, které běžně nečtu) a pokochal se obrázky (do Kreslící sekce moc nechodím, takže spousta kreslířů se mi tak poprvé představila), ale musím říct už teď, že jsem nadšený! Z naší spolupráce vzniklo skutečně krásné dílo.
Rwakku a Aidrien - udělali jste krok, který mohl skončit pádem do hluboké jámy. Ale nakonec to byl krok do rozkvetlé louky a mou účast v každém dalším sborníku považujte už teď za automatickou Twilightsmile
Eyup!

Love and Tolerate je heslo haterů, ne broníků!
Odpovědět
#30
velmi velmi dobre dufam ze bude aj pre rok 2014
Niektorí sa ako velikáni už narodia, niektorí toho dosiahnu sami, niektorí sú k tomu donútení... a potom sú tu tí ostatní. Raritywink

Luna & Fluttershy are my best villains Flutterryay
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)