Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Equestria Girls: Rainbow Rocks!
Musíš uvažovat jako 7-leté holka, a hned ti bude všechno jasné neboj Rainbowlaugh
Temná strana síly
J3rykCZ DeviantArt
Odpovědět
(30.03.2014, 21:56)RadlanJay Napsal(a): První EQG na mě působila jako reklama. A pokračování také.

Celé MLP (nejen FiM série a EqG) je primárně reklama na hračky. Deal with it.

Citace:A ano, přátelství se tam ztrácí. Ne proto, že by ho vyškrtli, ale proto, že je vytlačeno jinými věcmi. Především NESKUTEČNĚ hloupými vtipy, lacinými efekty, špatným designem, a stereotypy typu " alfa samec hrající na kytaru gets all pussies". Nemluvě o tom, že děj prvního dílu byla v podstatě recyklace pilotu seriálu.

A pod tímhle vším se to přátelství dost těžko hledá.

Pokud hledáš umělecky hodnotná díla, tak chápu tvé zklamání, nicméně MLP je určeno pro děti a zároveň pro jejich rodiče, takže pokud se někdo čertí nad "hloupými vtipy" a "plytkým příběhem", nechť svobodně odkráčí k hodnotným příběhům pro čistě dospělé publikum (případně k patřičně napsaným fanfikcím). Ano, příběhová linka byla podobná jako v první dvoj-epizodě, kde evidentně měla úspěch. Ostatně - mnoho delších seriálů opakuje svá vlastní témata.

Původní myšlenky (přátelství, sounáležitost...) se v tom hledají snadno, pokud je chceš vidět. Když se zaměřuješ na ty věci, které se ti nelíbí a hledáš, co by se na tom dalo zdrbnout, tak sice utržíš uznání za objektivní zžíravou kritiku od většiny těch, kteří se staví do pozice "objektivních hodnotitelů úplněvšeho", nicméně musíš počítat s tím, že tvůj dojem a zážitek půjde do háje.

No holt každému co jeho jest - osobně si na seriálu hledám vždycky to lepší, snažím si z toho odnést myšlenku toho, co se snaží říct a beru, že autoři a producenti mají i jiné cíle, než udělat bronies hezký den, takže byť mi některé věci připadají přitažené za vlasy, užívám si příběh/animaci/hudbu/závěr. A hezký den mi to přinese Twilightsmile když o to ostatní nestojí, jejich problém.

Citace:První sezóna ukázala hromadu hrdinek, které jsou schopné samotné utáhnout celý seriál. A pak na mě vyskočí Twilight s tím, že aby zachránila situaci, musí se stát královnou plesu. A nejlépe s pomocí přítele, bez kterého by celé její snažení bylo zbytečné. Ugh. Hnus.

Sotva člověk tak nějak stráví dvě růžové princezny (protože jak jinak vést vývoj postavy?), a pak na mě vybafne "Rainbow Rocks". Protože dubstep je cool, a holky skutečný rock nepoznají, že?

A hlavně nezapomeňte, nošení minisukní a vysokých bot je kouzelné! Koho zajímají konflikty mezi charaktery, když se můžete místo toho šminkovat?

Asi by bylo poučnější, kdyby Twilight korunu prostě ukradla, že? S pomocí přítele? Hm, ve čtvrté epizodě první sezóny se mluví o tom, že když něco nezvládneš, tak bys neměl odmítat pomoc. To je mi ale lumpárna, když se to použije tady. Fuj!

Jak vést vývoj postav v seriálu, který má kromě dospělého i (světe div se) velmi početné dětské publikum, tak aby to bylo přijatelné pro obě skupiny? Myslím, že i tobě musí být jasné, že to, co ty požaduješ je něco co se dá čekat u filmu/seriálu zaměřenému na úzkou a nikoliv širokou skupinu diváků. Dubstep může být pro někoho cool, nicméně co se týče debaty na téma "moje hudba je ta jediná správná", tak tu můžeme vést jinde a když budeš chtít, můžu ti rovnou říct, jaký bude její výsledek Ajsmug

Ad šminkování... znova to zopakuju: když se zaměřuješ na prodej merchu a primárnímu cílovému publiku jsou konflikty mezi charaktery více či méně ukradené, tak se to holt bude tlačit a byť bych ocenil míň šminkování a víc děje, tak respektuju to, že u malých děcek je to (většinou) jinak. Když nejsi cílovka, tak si v tom svoje věci buď musíš najít svépomocí a nebo holt přesedlat na něco jiného.

Citace:Jo, a co se týče R34, tak to má se seriálem společné co? Z pohledu člověka, kterého to nezajímá, a nepřichází s tím do styku?

Jestli s tím nepřicházíš do styku, tak jsi šťastný člověk. Téměř každá debata, kterou s někým mimo fandom vedu, skončí u toho, že když dotyčný hledal, narazil na povětšinou kreslené R34 MLP, přičemž je úplně jedno, že takový materiál existuje ke každému fenoménu.

Obvyklý myšlenkový postup průměrného člověka, který se poprvé setkává s fenoménem bronies: MLP=pro malé holčičky -> MLP fanoušek = dospívající/dospělý chlap? -> WTF? -> Not sure if trolling or serious... -> Use Google -> found MLP R34/gore -> OMG! -> bronies = *** *** *** (cenzurováno)

Tolik k tomu, že sami bronies nelikvidovali onu myšlenku ("dyť je to přece normální..."), když už jsme u toho hodnocení "Hasbro is mother of all evils".
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Díky Jamisi, vidím to podobně.
Ad šminkování:
Lauren nedělala ultra-super-badass seriál, do kterého přidala šminkování, přespáčka atd. "aby tam něco bylo i pro ty holčičky".
Světe div se, holky se před významnými událostmi rády zkrášlují (což je mimo jiné vidět i v "The Best Night Ever"). Na seriál bychom se neměli dívat i přesto, "že jsou tam i věci pro holčičky".
Měl by to být jeden z důvodů, PROČ se na něj díváme.
Protože v zájmu vyváženosti pohlaví zase vidím jiný trend - že když už má být použit silný ženský charakter, tak se použije nabušená akční vojanda, která se ve výsledku od mužského charakteru moc neliší. I když nepopírám, že takové existují, tak jde o opačný extrém, který ženám také tolik nepřidává - přejde se pak do stereotypu - ty chceš rovná práva žen? Tak to se jistě chováš jako muž, že?
Ve FiM je krásně ukázáno, jak je přirozené v charakterech obě strany balancovat.
A k tomu, že je tam málo chlapů - každý přítomný chlap je jiný, jejich charaktery rozhodně nejsou stereotypní.
A hledej v charakterech jejich pozitivní vlastnosti, až po nich ty negativní.
Pokud tedy nehledáš svou kopii. Pak ti moc moc nepomůžu Twilightoops .

Sent by Ponyriffic Binary Hoofwriter
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
Vezměte si, jak silný a zajímavý charakter dokáže být Rarity, která přitom spadá do škatulky "fiflena" Pinkiesmile

Ad malování a "girly stuff". Věřte mi, pánové, že jak v MLP:FIM, tak v EQG je toho opravdu zanedbatelný zlomek oproti jiným seriálům, kterými jsou krmeny hlavně dospívající slečny.

A víte co? Mě to nevadí. Protože jsem žena a tohle k mému životu patří. Ráda se pěkně oblékám, ráda se maluji, ráda se krášlím. Ráda s holkami drbu chlapy nebo fangirlím nad idolem. Takže se s těmi charaktery můžu ztotožnit i v tomhle.

Je super, že postavy v MLP jsou silné, samostatné ženy, které ale nepopírají svou ženskost, že to nejsou super badass mužatky, jak nastínil hore nade mnou Iluzon.

Páč holky prostě takové jsou a budou Twilightsmile
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
Takže když mi někdo podá napůl shnilý jablko, mám ho otočit a jíst z druhé strany, a ještě se tvářit, že je všechno OK?
Rád bych, kdyby to tak šlo. Ale bohužel se nemůžu podívat jenom na to dobré ve filmu, ale i to špatné. A to bylo/bude utrpení.

EQG byl sice stravitelný popkáč, ale od frančízy s touhle popularitou jsem čekal víc než recyklaci a dětské klišé.
Kdyby byli tvůrci prvního dílu alespoň trochu zodpovědní lidé, tak by to tak hrozné nebylo. Stačilo, aby vyškrtli střední školu a stereotypní romanci, a nahradili je něčím originálnějším, nebo alespoň ne tak profkláknutým.


A znovu opakuju svou otázkou - co má R34 společné se seriálem? Pokud vím, tak jej tvoří především fanoušci, a tvůrci samotní se od něj distancovali. To že existuje, by žádného psychicky dospělého člověka nemělo vyvést z míry.
Jak vůbec můžeš upadající kvalitu seriálu omlouvat činností několika úchylů na internetu?
Odpovědět
(31.03.2014, 16:24)RadlanJay Napsal(a): Takže když mi někdo podá napůl shnilý jablko, mám ho otočit a jíst z druhé strany, a ještě se tvářit, že je všechno OK?
Rád bych, kdyby to tak šlo. Ale bohužel se nemůžu podívat jenom na to dobré ve filmu, ale i to špatné. A to bylo/bude utrpení.

Jestli to bereš jako nahnilost, no tak asi přestaneš jíst jablka... já to beru, jako polovinu, která mi chutná a půlku, která mi nechutná. Problém je ten, že celá jablka té samé chuti, jako ta dobrá část nejsou (pro mě nejsou), tak prostě baštím jen půlku a tu druhou holt virtuálně zahazuju a těším se z té poloviny. Nemám pocit, že by mi jedna chuť kontaminovala tu druhou. Tak prostě jím jablka z jedné strany.

Můžu si pěstovat vlastní, ale nedělám si iluze o tom, že přesvědčím sadaře, aby místo jednoho typu jablek, který mu dobře vynáší, začal pěstovat dva typy a každé dával jednomu, když z jednoho zas takový zisk mít nebude.

Citace:EQG byl sice stravitelný popkáč, ale od frančízy s touhle popularitou jsem čekal víc než recyklaci a dětské klišé.
Kdyby byli tvůrci prvního dílu alespoň trochu zodpovědní lidé, tak by to tak hrozné nebylo. Stačilo, aby vyškrtli střední školu a stereotypní romanci, a nahradili je něčím originálnějším, nebo alespoň ne tak profkláknutým.

A opět... tvoří se seriál pro úzce vyhraněnou skupinu, nebo pro co nejširší publikum? MLP:FiM na rozdíl od jiných věcí je stravitelné pro obě skupiny, takže jde z mého pohledu o kompromis - když jej porovnám se soudobou televizní tvorbou, která se pokouší o totéž, tak velice slušný.

Citace:A znovu opakuju svou otázkou - co má R34 společné se seriálem? Pokud vím, tak jej tvoří především fanoušci, a tvůrci samotní se od něj distancovali. To že existuje, by žádného psychicky dospělého člověka nemělo vyvést z míry.

Ok, patrně už několik příspěvků mluvíme každý o trochu něčem jiném. R34 jsem použil jako stejný argument, když tu bylo řečeno, že se MLP:FiM odklání od původní myšlenky a že není divu, že Lauren odešla... k tomu dodávám, že <irony> tvorbou a vychvalováním podobných věcí se bronies rozhodně od původní myšlenky neodlišují </irony> (když už jsme u toho kritizování odklonu od původní myšlenky). Prostě mě fascinuje, jak se tu kritizují tvůrci za "odklon od původní myšlenky" a přitom si sami bronies ty myšlenky ohýbají, jak se jim zlíbí.

OT:
Ad co to má se seriálem společné: je to veřejné tajemství, které se na bronies vytahuje skoro pokaždé, když se někdo z "vnějšku" na komunitu kolem MLP:FiM ptá. Proto říkám, že pokud ses s tím nesetkal, jsi ten šťastnější.

Citace:Jak vůbec můžeš upadající kvalitu seriálu omlouvat činností několika úchylů na internetu?

Když pominu že "několik" znamená v tomto případě nemalé množství a že tu nejde jen o ty tvůrce, ale i o konzumenty ve velkém, tak tím nic neomlouvám.

Podle mě - na rozdíl od jiných - seriál sestupnou tendenci nemá Twilightsmile takže není co omlouvat.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Mě prostě štve, že EQG má výrazný kvalitativní propad, snad ve všech směrech kromě muziky, a většina bronies to bezmyšlenkovitě sežrala a ještě si řekla o přídavek.

Druhý díl by mohl být lepší. Ale kvůli neprostému nevkusu většiny nám servírujou další koninu.

Jestli to půjde dál, tak budou bronies opravdu na úrovní sedmiletých holčiček. Když to všichni budeme pořád žrát aniž bychom to alespoň trochu nezkritizovali, tak tvůrci zleniví a nebudou se snažit.

Díky bohu, že obsazení spisovatelů a storyboardistů pro seriál samotný je takové, jaké je. Seriál si - kupodivu po konci S3- stále drží úroveň, i když z toho duhového království mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě.
Odpovědět
Pokud jsem si správně vyložil Jamisovy slohovky, tak prostě, zase se tady snažíš odborně soudit něco, co už není pro tvou věkovou skupinu a tudíž to jednoduše nemůžeš pochopit a hledáš už jen chyby.

Lidská mysl se vyvíjí, jak stárneme, mění se v naše myšlení, sledujeme jiné seriály, jiné filmy. To co je určeno pro 6-ti letou mysl je pro 6-ti letou mysl a to co pro 18-ti letou mysl je pro 18 letou mysl. A chápat stejně to prostě nemůžeš.
Temná strana síly
J3rykCZ DeviantArt
Odpovědět
To je pravda. Bohužel.

Ale mohlo by to být jinak. Stačila trocha snahy a zodpovědnosti, a z EQG by byl slušný celovečerák, na který bych se nemusel stydět dívat.
Odpovědět
Ne, Radlan se nám snaží naznačit, že jsme hloupí a bez vkusu, protože se nám to líbí. A nechápe, že si něco dokážeme užít i bez toho, abychom se v tom patologicky rýpali a hledali všechny plotholes, protože chápeme, že je to jen odpočinková zábava. Nic víc, nic míň. Stejně jako jakákoli jiná odpočinková, popcornová zábava.

Páč pokud neodsoudíte EQG, jste jen další ovcoidní brony, který nemá nárok, aby mu tým tvůrců vůbec servíroval nějaké kvalitní dílo, protože na něj nemáte se svým mrzkým vkusem nárok! (sarcasm)
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)