Hodnocení tématu:
  • 6 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S4 - Všeobecná diskuze
Jenom pro upřesnění, pro ten vliv fandomu na seriál se říká "Pandering".

A ano, ničí to seriál. Tvůrci by si měli vymýšlet své vlastní gegy, a ne si to vynahrazovat kradením z internetu.
Odpovědět
Pandering likviduje seriál jen ve chvíli, kdy je až příliš zjevný. Dobře udělaný je v pohodě a naopak, krásným kývnutím „víme o vás a záleží nám na vás“

Jako ukázka opravdu špatně dělaného panderingu funguje krásně Double Rainboom.
Odpovědět
Tak sem si přečet diskuzi asi za poslední měsíc a půl a ač mi spoilery normálně nevadí, tak sem fakt rád, že sem o poslední dvojepizodě nevěděl vůbec nic kromě dávno známý informace o duhovém moru.

BTW s tou tajemnou krabičkou, vznikem hradu a pár dalšími věcmi ste se tu dobře trefili Ajsmug
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
Já nevím,dle mého Discordian to vidí ve špatném světle,vidí všude marketing a že z MLP se stala jedna větší reklama.. Ono si to chce ale uvědomit,s tímhle účelem to šlo do televize a můžeme být jen rádi že tvůrci se trochu zaměřují na nás bronies,taky že reklama vsunutá do seriálu nezachází moc daleko.Třeba já se o to co hází Hasbro za hračky na trh nezajímám,nečíst tu diskuze tak o tom ani nevím,prostě se snažím vychutnávat díl bez toho,aby mi to kazili tyhle informace,takže je nevyhledávám. Ajsmug

Discordiane:
Taky jsem někde četl že říkáš že MLP už není co kdysi,to máš sice pravdu,ale postavy se musí vyvíjet.. Když by se to zaseklo pouze u problémů v Ponyville jako třeba další závod poníků přes les nebo CMC řešící svá znamínka,tak to rychle omrzí. spike letter
I wish, I hope, I dream, I pray.
By the princesses rule will light my way.

- - - - - - - - - - - - - - -

STEAM

SaberZ - Mandragora
Song
Odpovědět
Nevšiml jsem si, že by tvůrci nějak výrazně ubrali na příběhu, nebo těch podobenstvích, která do MLP:FiM zasazují jedno za druhým. Že to není stejné? No není a nebude - nikdy není nic stejné, což neznamená, že je to nutně špatně. I bronies jsou dneska jiní. No a? Tak si najdu tu svojí skupinu a na ostatní holt dlabu (jako třeba já na neustálé vzdechy o tom jak jsou všechny díly hrozné... blablabla).

Mě se celá S4 líbila, podobně jako S1 a S2 - u mě mají scénáristé rozhodně plus. Finále S4 bylo epic - vzato z mého pohledu a toho, jaký jsem z toho měl zážitek. Poníci mají pořád tu schopnost rozechvívat ve mě ty struny mého lepšího já Twilightsmile a za to jsem neskonale vděčný, protože to nedokáže jen tak něco.

Místní znuděným a věčně nespokojeným kritikům, kteří na každém díle hledají akorát to co je tam špatně se vlastně ani moc nedivím, když napíšou, jak jde celý seriál do kopru. Až na jeden malý detail: nejde do kopru seriál, ale oni sami (přesněji jejich pohled na MLP:FiM). No když potřebují vyniknout hledáním chyb, tak mají, co chtěli ne? Nechť si to vlastní znechucení užívají až do morku kostí. Pro nás ostatní je tu seriál, který nám dává do života pozitiva ať už v té, či oné podobě Pinkiesmile
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Nějak extra si nejsem vědom, že bych kritizoval vývoj. Možná tempo vývoje, ale vývoj ne.

MLP vždycky sloužilo a vždycky mělo sloužit jako taková komplexnější reklama na hračky.
To, co jsem tam psal včera, jsem sám myslel trochu s nadsázkou, jako extrém, ale na druhou stranu nemyslet si, že ohledně rozhodování akciovky nebude potenciál zisku alfou i omegou, se mi zdá trochu naivní.

Tady bych si ale dovolil trochu oponovat. Šlo to do televize s tím účelem, ale jako seriál. Tady trochu vězí jádro pudla s tím jaký jsem strašný nonbrony a hater.

Protože upřímně, co můžeme očekávat, když se k tomu budeme stavět stylem "mohla to být jen reklama, tak buďme rádi, že jsme rádi." Ano, mohla to být jen reklama...ale není. Je to seriál a seriál, který měl a má docela slušný potenciál. Co s tím potenciálem ale bude?

Zkusím své myšlení vysvětlit na příkladu začínajícího pisálka, nebo kreslíře. Vypustí na svět po dlouhé době nové dílko a to dílko je překvapivě dobré. Není třeba až tak úžasné, ale rozhodně pozitivní překvapení. Co se stane, když se všichni posadí na zadní a jen a jen chválí a "jsou rádi, že vůbec něco stvořil?" Bude ho to motivovat ke zlepšení? Nezdá se mi. Spíš prostě zůstane na úrovni, na které má své jisté a jen bude solit to, za co zkasíruje nejvíc lajků.

Takhle jsem myslel to své rýpání. Naivní víra, že by se to třeba mohlo uchytit, rozšířit a dát umělci vědět, ať neusíná na vavřínech.

A proto rejpu do čtvrté série. Jo, děje se tam pořád něco nového, ale na to nerejpu (než mě vezmeš za slovo,jen jsem tam psal, že provedení mi sice moc nesedí, ale nápad je to hodně dobrý) a ruku na srdce. Vám se opravdu nezdá, že intenzita a obsah sice líbivých a populárních, ale přesto pro smysl a kvalitu seriálu naprosto zbytečných blbůstek nevzrostl geometrickou řadou? Fakt jsem pevně přesvědčen, že vzrostl. A proto se k tomu stavím skepticky. Ne proto, že seriál "už není co býval." Ale proto, co z něj může být, pokud umělci někdo zavčas neřekne, že sice sklidí potlesk davu, ale pokud se tomu poddá, půjde to celé hodně rychle do kytek.

Protože jak jsi řekl. Závod poníků přes les se omrzí. Internetové kravinky se ale omrzí mnohem rychleji.

I když CMCčka své cutiemarky řeší pořád a pořád je ještě nemají Rainbowlaugh

Tím bych to nejspíš ukončil
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
Bezmála půl roku se jela tato serie a vůbec mi to nyní ani nepřipadne, že tak dlouho.
Jako by to bylo včera, když jsem se díval na první dvojdíl na Strahově, hltal další nové scénky o ponících a vstřebával zápletku, která pak jela celou sérií až do konce. Pinkiesmile

Podle mě se v této serii objevilo jádro z minulých serií a novinky od tvůrců v takové podobě, že se 4S pro mne stává nejlepší serií. Nějak si totiž nemohu vybavit díl, který by mě vyloženě nudil.
Nové poníkovské postavy ( Maud, Coco Pommel, Cheese Sandwich.... ) Objevení se starých poníků ( Derpy, Bulk, Flim a Flam, Daring Do .... ) Nové grafické věci v dílech a samozřejmě dej celkový. To všechno prostě vytvořilo nádhernou podívanou až do konce a jsem nesmírně rád za to, že jsem si bezstarosti mohl vychutnat MLP po celý půlrok. Pinkiesmile

Na co si kazit pohled na poníky tím, že tam budu hledat pokud možno co nejvíc chyb, nebo zacházet do extrémů v podobě pitvání něčeho nelogického, co tam bylo viděno a just to rozmažu a pochlubím se, jaký jsem borec, že to vim? Tohle je ten pravý způsob, jak obohatit forum o své zážitky z dílů?
Před půldruhým rokem jsem taky hledal věci, které tam byly podle mé chybné. Ale pak jsem si řekl, že mi to ničí celkový pohled na MLP a proč se tím trápit?. Jeden takový díl jsem si pak pustil podruhé, ale s jiným pohledem na věc a hle! Ono to šlo. Bavil jsem se víc a bylo to fajn. Pinkiesmile
Takovým chci u poníků zůstat i nadále. Možná mám na očích růžové brýle, ale pokud mi to dá lepší pocit z MLP, nechci je sundat a mít tak pak opět na ponících tu šeď, kterou zde občas čtu.
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
Tahle série byla.. jiná.

Má své mouchy, to vidí snad každý, kdo nežije v oslepující mlze fanatického obdivu, ale rozhodně se jí nedá upřít, že je zábavná. Zábavná takovým tím stylem, kdy si člověk říká, jestli bere halucinogení drogy divák nebo autoři Pinkiehappy

Zde je můj pohled na danou věc.
Je to pouze můj názor, který nikomu nepodsouvám a jestli z toho bude někdo vyvádět nějaké z flanku vytažené závěry o mé osobnosti, tak ho hryznu!

Mám pocit, že autoři jsou právě teď chyceni v začarovaném kruhu toho, že by nejraději dělali seriál čistě pro bronies, ale Hasbro na ně tlačí, aby to zároveň stále byl seriál hlavně pro malé holčičky. Takže se nám celá série chová jak pacient s akutním záchvatem rozštěpu osobnosti. Ani ryba, ani rak.

Co se "S1/S2 feels" týče, tak ty jsem cítila jen z jedné epizody.

Zrovna teďka v mezičase znovu koukám na S1 a S2.

Tyhle série jsou takové... jednoduché. Pure a innocent. Čajový dýchánek na dece v parku s máslovými krekry, cupcaky a jahodovým dortem se šlehačkou.

S4 je oproti tomu divoká vysokoškolská kolejní párty. Včetně té kocoviny a morálních poklesků v podobě dílů, které mají divné vyznění nebo z paměti vyšumí hned po shlédnutí.
Je to veselé, nevázané, ale taky to ne každému sedne.

To, že vy si užíváte party neznamená, že si ji budou užívat i vaši sousedi vedle v pokoji, co chtěli spát.

Takže se ani moc nedivím, že někomu to prostě nesedlo. Kocovina je sviňa věc Pinkiehappy
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
Všimli jste si, jak málo epizod a důležitých rolí měla Twilight Pinkiesmile

Schválně jsem to spočítal
0 epizod
7 důležitých rolí

Three's A Crowd nepočítám, tam to je diskutabilní
Odpovědět
Šetrili si to asi na koniec Rainbowlaugh
EDIT: Ale v niektorých epizódach som si fakt hovorila, že je totálne zbytočná asi tak ako Sakura..
Molestia is watching you when you are on the toilet Trollestia
I'm big Sonic fan
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)