Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 6: Appleoosa's Most Wanted
#41
jaroslav: Presne to napadlo i mňa a tiež sa mi i kvôli tomu epizóda príliš nepáči.
LINKIN PARK + MY LITTLE PONY = The two things I live for Heart
" 'Cause I'm only a crack in this castle of glass "
Odpovědět
#42
jaroslav Napsal(a):jeho cutie mark se objevil poté, co se poníci zasmáli
Najprv sa mu objavil CM, až potom sa na ňom začali smiať.
Vône kvarkov sú izospin, projekcia izospinu, podivnosť, pôvab, krása a pravda.
Odpovědět
#43
(03.05.2015, 21:26)jaroslav Napsal(a): Nic moc epizoda. Většinu času se tam nic nedělo.
Velký mínus vidím v tom, že netuší co jeho cutiemark znamená, přitom cutiemark se objevuje, když poník zrealizuje, v čem je dobrý nebo co chce dělat. Je vidět, že autoři netuší co psát a začínají stavět to, co bylo stanoveno v předchozích sezónách na hlavu jen proto, aby jim to pasovalo do příběhu. Když se nad tím tak zamyslíme, jeho cutie mark se objevil poté, co se poníci zasmáli. Takže se neobjevil, protože zrealizoval v čem je dobrý a co chce dělat, ale protože se pár poníků zasmálo tomu, co se stalo. Takže on neurčil svůj cutie mark, ale ostatní okolo něj. Nelíbí se kam tímhle autoři směřujou.

Obávám se, že přesně tak je to v životě - někdo objeví svůj talent a s radostí se do něj pustí, a někdo o něm neví až do konce života, občas i tehdy, když ho vlastně denně používá. Kolik já znám lidí, kteří by měli cutie mark ve tvaru srdce s náplastí (umí hojit rány na duši), kytice květin (pro každého má úsměv), usmívajících se ozubených kol (má rád stroje a umí je spravit), atd., atd., a tito lidé nevědí, že ty talenty mají! Cutie mark je nápověda, ale ani ta nemusí být pochopena.

Pokud jde o mírný drift pravidel světa, tak to se děje i v lepších rodinách (jemně se to dá vypozorovat i v tak koherentním díle, jako je Zeměplocha).
...And the camera's got you frozen in time / Like a saved state in a game file / It's a heartbeat on a hard drive...
Odpovědět
#44
CM není řetěz, každý poník může dělat úplně cokoliv (co aspoň trochu zvládne), CM jen ukazuje, v čem je nejlepší ze všeho.

A v téhle epizodě je vidět, že mechanismus přidělení CM poníkovi prostě připlácne na pozadí razítko jak úřad, ale ke zpětnému přístupu poníka k jeho CM se chová dost neutrálně - totiž nereaguje na něj vůbec, tady máš CM a mysli si o něm co chceš.

Proto asi také bylo možné, že když si v sobě vypěstuješ odpor proti činnosti, která je ti předurčena, například tím, že ti nedojde že jí nevhodně používáš a nepochopíš, kde jí používat vhodně (rozbíjení věcí Rainbowlaugh) tak stejně CM dostaneš a ty pak musíš přijít na to kde tvoje schopnost pomáhá a kde působí jen škodu.

Troubleshoes je vlastně geniální - objevil způsob, jak obejít systém CM pomocí vlastní pitomosti Rainbowlaugh

A na závěr lehký OT: Mám pocit že se ''CM'' a osud/(před)určení obecně řeší nějak často, nejen v MLP ale i třeba WOW s Runescape na to najeli atd. Žeby nastávala nová éra obecné tematiky osudovosti a určení osudu v populární kultuře?
Prominutím schvaluješ to, co jsi prominul a souhlasíš, aby se to stalo znovu.
Člověk by si měl nechat zajít chuť na vracení facek, dokud není schopen si sehnat drátěnou rukavici.
Spravedlnost je víc než vztah.
Odpovědět
#45
Vy nějak zapomínáte, co bylo řečeno. RD získala cutiemark poté, co si uvědomila, že miluje létání a rychlost. Rarity poté co zjistila, že miluje drahokamy a dělání nádherných šatů. Pinkie ho získala, když si uvědomila, že má ráda oslavy a když dělá druhé šťastné. Applejack, když si uvědomila, že miluje svoji rodinu a život na farmě. Flutershy ho získala, když zjistila, že miluje zvířata. A Twilight, když si uvědomila, že je nadaná v magii. Ale v tomto případě se cutiemark objevil aniž by si poník uvědomil, co má rád a v čem je dobrý. Bylo mu zkrátka řečeno aby šel a bavil ostatní. A nesmíme zapomenout, co bylo řečeno v epizodě, kde CMC měli hudební vystoupení na pódiu. Twilight se jim celou dobu snažila říct, že cutiemark se objeví až si uvědomí v čem jsou dobří a co rádi dělají. Zkrátka poník nedostane cutiemark a pak musí luštit co znamená. Poník dostane cutiemark, když ví v čem je dobrý a co má rád a hned ví co ten cutiemark znamená, protože kdyby to nevěděl, tak by ho v první řadě ani nedostal. Další extrém a protiklad poslední epizody je cutiepox. Hned po obdržení cutiemarku Applebloom věděla co dělat i když to nebyla věc v které byla dobrá předtím. Takovéhle kontroverzní epizody, které popírají stanovené hodnoty a popírají logiku nemám moc rád. Zkrátka se mi nelíbí co zatím stanovili ve čtyřech epizodách této sezóny. Že poník je otrok svého cutiemarku.
Odpovědět
#46
Souhlasím s tím co říká jaroslav.

K epizodě mám odpovídající vyjádření:
[Obrázek: phoenix-wright-objection.jpg]
[Obrázek: phoenixwrightscreen.jpg]
Odpovědět
#47
Se přiznám- s5 je pro mě zatím zklamání. Ne že by všechny díly byly hrozné, ale zatím mě žádný...nenadchl
Odpovědět
#48
Ta věta pod čarou odporuje tomu, co jsi zrovna napsal. Rainbowlaugh
Odpovědět
#49
Fajn oddychová epizoda - za mě se líbilo Pinkiesmile jsem rád, když to jde pozvolna, nepotřebuju nic super hyper extra, už aby to všechno bylo hotový, objasněný a já nevím co ještě. Asi holt jsem ten typ, co si to prostě užívá, než aby na to nadával, protože mu nadávání nic nepřináší.

Imho mě nepřestane zarážet vehemence se kterou se řeší canon necanon, kdy jsou někteří schopni se do krve pohádat o tom, že tohleto odporuje támhletomu a jací jsou scénáristi amatéři, že nepíšou příběh přesně tak, jak ten či onen internetový kecal píská - přece je tu vždy plno expertů na všechno, že? Pinkiesmile

Epizody si užívám, S5 je zatím velmi fajn a komu se nelíbí... no je mi vás líto, ale holt váš problém. Jsou tam chyby? Jsou. Vadí vám to tolik jak píšete? No tak se na to nedívejte - žádná velká škoda se nestane. Pokud už se někdo na MLP dívá jen proto, aby se tu pak nad tím mohl pohoršovat (a mnohé zdejší reakce tomu nasvědčují), tak jde o obyčejný attention whore a nezvládnutou frustraci bůhví odkud.

(02.05.2015, 21:21)Cwossie Napsal(a): Proč mám pocit, že jste tu, kromě Alexana, všichni sledovali úplně jinou epizodu?

Mám taky ten pocit, že se už delší dobu dívám na jiný seriál než mnozí ostatní Rainbowlaugh
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#50
OT: Pinkiesmile Amen, slyšeli jste slovo boží.
Jo, vzato do extrémů je to vždycky špatné, ale bez Jamisova rýpnutí do rádoby kritiky ostatních by snad ani shrnutí epizody nebylo nikdy úplné Rainbowlaugh

Epizody si celkem užívám, S5 je zatím velmi fajn a komu se nelíbí, že ji kritizuji/kritizujeme... no je mi vás líto, ale holt váš problém. Jsou tam chyby? Jsou. Vadí vám, že se jimi zabývám/e tolik jak píšete? No tak to nečtěte - žádná velká škoda se nestane. Pokud už se někdo na rádoby kritiku dívá jen proto, aby se tu pak nad tím mohl pohoršovat, tak jde o obyčejný attention whore a nezvládnutou frustraci bůhví odkud ( ? ).

"se řeší canon necanon, kdy jsou někteří schopni se do krve pohádat o tom, že tohleto odporuje támhletomu"

Welcome to the typical internet fandom Ajsmug

Občas tak přemýšlím (výjimečně), co je horší. Rýpat do nějakého seriálu, nebo do zájmů živých lidí.. A ano, vytvářet fanon/headcanon nebo hledat chyby, i to jsou zájmy lidí.

Nic proti kritice, byť by si někdy zasloužila trochu rozepsat. https://bronies.cz/Vlakno-Epizoda-6-Appl...#pid491317 Ale tohle má (pro mě) jednu výhodu. Když polovina lidí hodnotí díl/film 8/10 a druhá polovina 1/10, je buď kontroverzní a nebo částí lidí nepochopený (nebo taky jen přehypovaný od té druhé části). Tak jako tak je to důvod k vyšší pozornosti při sledování.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)