Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vzťah človek + koník
Vzťah človeka a poníka ako taký je v poriadku tak dlho ako to robí človeka šťastného.

Nezáleží na tom, aký je moralistický pohľad na vec, či má dotyčný túžbu sa so svojím poníkom porozprávať, objať ho, dať mu vrúcny bozk alebo aj niečo viac... Štedrou fantáziou sme neboli obdarení z náhody, umožňuje nám to simulovať príjemné chvíle a nevídím, prečo by sa mal niekto cítiť zle preto, že šťastie, ktoré si predstavuje, niekomu príde ako nevhodné.

Jediné negatívum, ktoré vidím, je bránenie potenciálne väčšiemu šťastiu v realite, ktorému sa tak bráni, ale aj človek vo vzťahu s iným človekom môže mať vzťah k poníkovi / poníkom a nemusí to vzťah vôbec ohroziť. Človek má kapacitu cítiť lásku k viacerým bytostiam (rodina, partner, priatelia) na rôznych úrovniach, tak vzťah k poníkovi beriem ako celkom v poriadku. Súdiť váhu šťastia podľa reálnosti objektu mi príde od tretej strany zbytočné Pinkiesmile
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět
Já osobně si sice žádného konkrétního poníka "nepřivlastňuji", ale jakožto xenofil přispěju svoji trochou do mlýna. Warning: beru to z hlediska pokročilého vztahu, tedy především intimního styku.
1) otázka dorozumnění: s ohledem na zákony většiny civilizovaných oblastí na Zemi je potřeba ke styku souhlas (ideálně verbální v jazyce, kterému oba rozumí) a předpokládá se, že dotyčná bytost by měla nejlépe také rozumět hlavním aspektům okolo sexu a rozmnožování.
2) otázka věku: jaké zákony týkající se věku respektovat? Jiné druhy se mohou dožívat jiných věků a od toho se může odvíjet jejich "věk legality", pokud tedy takový koncept vůbec mají. Ostatně i různé země mají tento věk také různý.
Co se jiných ras týče, například v sérii Mass Effect je rasa Asari, ty se dožívají zhruba tisíce let a Liara je ve svých stech letech považována za mladší, než v kolika Asari obvykle začnou být aktivní (ale zároveň to žádný jejich zákon nezakazuje).
3) otázka zdraví: lidé mají ve svém těle mnoho prospěšných bakterí, jiné druhy budou mít velmi pravděpodobně jiné bakterie a naše pro ně mohou být naopak nebezpečné a to samé platí i obráceně. Ostatně styky lidí se zvířaty už několikrát daly za vznik několika nebezpečným nemocem. Proto by možnost styku s jinými inteligentními druhy měla být nejdříve prostudována a dost možná i nelegální, dokud by nebyl tento aspekt řádně prozkoumán...
Long live Dragon Lord Ember
Odpovědět
Jak tak čtu, musím přehodnotit své stanovisko. Sice mi pořád přijde zvláštní láska k poníkovi, ale dobře, beru. Ale docela mně vadí, když někdo žene ten svůj waifuismus do extrémů, např. když tu někdy někdo (nevím, kdy to bylo) postnul obrázek Rarity s nějakým OC, a další člověk se do něj pustil s tím, že jak si dovoluje sem dávat obrázek Rarity s NĚJAKÝM hřebcem, a pak pokračoval stylem: "Taky by se ti nelíbilo, kdybych na internet věšel obrázky tvé přítelkyně s nějakejma chlapama." Bejt zamilovanej a takhle s tím prudit jsou dvě věci. Snad to nevyzní moc jako hloupost, čekám odpovědi typu "Mně to neva" Rainbowlaugh Howgh
Odpovědět
Minetex: no, přesně, to je snad ten nejhorší extrém
Long live Dragon Lord Ember
Odpovědět
Nevím proč by měl vůbec vztah poník+člověk vzniknout když je poníků tolik... ale k věci, myslím si že dřív, něž by se vůbec člověk stihl rozkoukat (pokud by měl vztah probíhat v Equestrii) tak by byl omráčen, uvězněn a vystaven všem poníkům na obdiv jako nový neznámý druh v nějaké kleci. Proto bych se pokusil co nejdřív vyhledat Lyru a doufal bych že by si moje ruce jen prohlížela a nepokusila by se mi je nějak "sebrat."  Rainbowlaugh
Jinak (pokud bych pominul výše uvedené riziko) tak by vztah mohl být maximálně na úrovni přátelství nebo "bližšího" přátelství, you know, křížení člověka a poníka by nemuselo dopadnout... nejlíp... a taky by to byla vůči dotyčnému poníkovi rána pod pás, protože by se na něj ostatní poníci vysoce pravděpodobně dívali jako na blázna kterému už nestačí nebo nevyhovuje vlastní rasa. (k čemu si asi vytváříme OC?)
Na druhou stranu, kdyby měl vztah probíhat v lidském světě tak bych měl panickou hrůzu z různých vědátorů, kteří by mi poníka odvedli a pokusili by se zjistit jak se vůbec mohl dostat do našeho světa.
Nudím se, ptejte se mě, Brony,Fluttershy fan,Flegmatik lvl. over 9000! and Whovian.
Odpovědět
Lachtan> "Nevím proč by měl vůbec vztah poník+člověk vzniknout když je poníků tolik"

ano, to je logicke, ale laska si nevybira a podle logiky se nechova, bohuzel (nebo bohudik?)
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Ad crossbreeding, to by nefungovalo. Prírodné blokády v krížení DNA (t.j. receptory na vajíčku, biochemické markery na spermiách, samotný komplementárny mechanizmus DNA apod.) sú tvojim spojencom v prevencii proti monštrám Pinkiesmile

Vztah človek+poník tu berieme ako platonickú záležitosť, len mentálny koncept, ak by daný poník bol skutočný, bol by to zázrak a to tom môžme len snívať.
Fakt ostáva, že equestrijský poník je čisté a ľuďom po morálnej a sebareflektívnej stránke často nadradené stvorenie. Už to samo o sebe je dôvod k láske. Môžeš milovať pre vlastnosti, nie len pre fyzickú stránku. To druhé príde potom.

A prečo, keď ich je toľko? Poníky sú často archetypálne, delené podľa vlastností. Skrátka je možné, že ti nejaký konkrétny poník sadne kvôli tomu. Napríklad AJ kvôli jej úprimnosti a priamosti apod.

Oh, a zmienil som sa, že aj môj partner je poník? Možno by sa na pohľad nezdala, ale zdanie klame Pinkiesmile
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět
Lachtan, Dawnflash: ad crossbreeding - i na tohle mytologie pamatuje Twilightblush
[Obrázek: 752502.png]
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Nojo. Když to dokázali v antickém Řecku, broníci to zvládnou taky Twilightsmile
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
Loki hadr... i když ten se aspoň proměnil v klisnu... Rainbowlaugh
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)