Hodnocení tématu:
  • 8 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Der Schmetterling II - diskuze a spekulace
Že jsem něco psal. Nemám dost volného času na to, abych se dostavil na premiéru na FF, tak jen v dobrém doufám, že to uvidím na Czq. U tohodle typu filmu mi můžou bejt recenze ukradený, protože každej s toho mála se na to bude koukat jinak (málo jakože lidí na psaní recenzí).
Ale samozřejmě je to jen xsoftova věc, jak a pro koho to myslel Twilightsmile Takže mnou se prosím nenech ovlivnit (i když by tš to ce snu nenapadlo), jestli budeš všechny tyhle příspěvky číst Rainbowlaugh GL HF
Odpovědět
(23.06.2015, 21:26)Dex Napsal(a): A Bouri: Proč musí každý film mít trailer? A kde vůbec bereš tu jistotu že je to bráno jako film pro veřejnost? A proč si myslíš že je tu potřeba lákat na sebe návštěvníky? Prostě film se tady na fóru nějak prezentuje. V někom ony "fotky bez obsahu" vzbudí zájem, někoho nechají chladným. A takhle podle mě funguje celý ten film - já to beru jako dobře propracovaný interní vtip, mířený jen na malou část fandomu, který má ale potenciál zaujmout i ostatní, mají-li o to zájem. Pokud někoho jednička nezaujala, pochybuju že dvojka bude v něčem jiná. A navíc kdo by chodil na druhý díl filmu jehož první díl se mu nelíbil?

A HTTP:
Nevšiml jsem si že by někdo něco zbytečně nafukoval - vlákno na fóru můžeš založit o čemkoliv a přihlásit si přednášku na FF můžeš taky.
Jak napsal Hotsteppa, xsoft to tu propaguje ve stylu velkolepého filmu, který nemá obdoby a asi i chce velkolepou návštěvnost jak ze strany broníků, tak případně i účastníků na FF. Mně osobně trailer zaujme víc než jen snímky s nulovou vypovídací hodnotou (tebe spíš asi ty snímky vytvářející "tajemno"). A že se mně jednička nelíbila neznamená, žeby dvojka byla horší - někdy druhé a další díly bývají lepší než předchozí.
Celý projekt se dle tohoto vlákna tváří tak velkolepě, že by si fakt zasloužil nějakej trailer (nebo lepší propagaci snímků s lepší vypovídací hodnotou, byť i ve spoilerech).

Postupně se dostávám k tvé reakci na Hotsteppy - je tady hodně příspěvků, které symbolizují leaky z filmu; a čím víc leaků, tím větší očekávání a pokud se to skloubí s těmi snímky s nulovou vypovídající hodnotou (resp. normální člověk stále neví, co si od toho filmu slibovat), tak je to prakticky nafukování - stále dostáváš informace, ale nevíš, jaké.
Když to vemu z jiné strany, vezmu příklad třeba Rwakka a jeho rozhovory v literární sekci - každý jeho rozhovor se mi zdá něčím zajímavý (ano, každý rozhovor si čtu; stejně tak i u Sc@lixe v obrázcích), nevidím tam žádné zbytečnosti atd., tedy není to vůbec nafouknuté a pokud by Rwakk dělal rozhovory LIVE na FFku, mohl by mít úspěch.
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
@Ferraripony -- napad na dSch2 vznikl na CZQ1 a plan taky byl jej na CZQ2 uvest. Jako verejnou premieru. Proto jsem se pred par mesici zeptal vedeni, co oni na to. Vedeni CZQ napad probralo. Zaver byl v neprospech fanfilmu. Duvody neni treba resit (jednak s nima nic neudelate a jednak je uz pozde). Reknu jen, ze neslo o kvalitu nebo obsah fanfilmu, spis o moznosti, program, a dalsi veci uvnitr CZQ, .. . Proto jsem prehodil premieru fanfilmu z CZQ na FF, aby alespon nekde byla. To take znamena, ze ho je treba dokoncit o 2 mesice drive.
Tylhe veci NENI treba nikterak verejne ventilovat. Ucastnikum do toho nic neni, a stejne by s tim nic neudelali. Proto byla jasne a jednoduse ohlasena premiera. Misto, datum, cas. Velmi jednoduche.

Hotsteppa - yeap, 90% obsahu je asi ode me. Je smutne, ze kdyz lidem davas obrazky, otazky a naznaky na fanfilm za je nulova reakce. Ale jakmile jim neco nedas (treba download, moznost mimo FF a podobne), tak je tu hned dalsich 10 stranek textu.
Neboj, trailery budou .. hned jak se dokonci film (on tak nejak porad jeste neni hotovy).


@Minetex - bohuzel s vetsim mnozstvim lidi prakticky nejde vymyslet zpusob, kde se zavdecis vsem. Ale diky. Treba to nekdy uvidis.

@Bouri - obrazky maji slouzit pro vyvolani diskuze (ne jako trailer).
Mimochodem, trailer u filmu ma jednu neprijemnou vlastnost - vidis v nem ty nejlepsi momenty z celeho filmu. A ve vlastnim fillmu pak uz neni nic lepsiho, nez jsi videl v traileru. Touto cestou rozhodne jit nechci. (trailer(y) jsou i tak v planu)

---

At tak ci tak:

FF 2015 - 12 dni, 2 500 lidi
CZQ - 2 dny, tak .. desetina lidi

Mas tip jine misto (mimo FF), kam dat verejnou premieru, kdyz ti CZQ vypadne? Dat to primo do PonyLinie (aby se to nekrylo) uprostred v prime-time. To je popravde naprosto idealni reseni jake muzes vymyslet.
(nebo radeji poridit MLP van a objizdet po lidech, a u kazdeho doma udelat soukromou projekci? ne opravdu, napada te lepsi misto na premieru vzhledem k situaci?)

---

@Foxtrot - tak jinak. Ano, jde to nahrat kamkoliv (treba na vlastni soukromy stroj) a dat lidem link. Tohle zamerne delat nechci.
Prednasky - dava smysl je nahrat na kameru a poustet i ze zaznamu.
Fanfilm - ma jiny smysl a tudiz zadne kamery. (k taboraku taky usednes s kamarady, na pivo taky zajdes do spolecnosti, ..)

---

@Bouri - drtiva vetsina lidi ma o FF jasno. Do konce kvetna si zaridili dovolenou nebo dostudovali, zaplatili vstupne, vyresili ubytovani a zapsali se na vlakon. Ze by nejaky trailer rozhodoval, jestli tam clovek TED (tyden predem) pojede, je trochu nadsazene, nemyslis?
Jak poznat kvalitu? Dobra otazka. Bylo by dobre ji polozit tak pul roku predem.
Zatim muzes soudit z ... rozmazanych obrazku, jamisovo recenze, jo .. a pak je jeste jeden hoodne stary a puvodni trailer stary nejakych 10 mesicu. I tak, zkusim dodelat nejaky novy trailery (jen ted maji jine veci prioritu, treba dodelat film. A na prednasky jsem jeste ani nekoukl).
Klub - no, kdyz je to vlastni klub, s vlasnim obsahem (vlastnima fanfilmama), tak kdo jiny ma rozhodovat o prijetu. Muzu ti ale prozradit, ze posledni zajemce spravne odpovedel na 1 otazku z 15ti a .. byl prijat.

---

@Minetex - mozne je vse. Zatim to tak nevypada ani se to neplanuje.

---

@Hotsteppa - xsoftovo "projekty" za minuly rok byly: (k tem co "nejdou videt")
- Galacon 2014
- Crystal Fair 2014
- Czequestria 2014
- Trotmania II (DDR)
- MLK (Karaoke)
- PowerPonies radio
- PowerPonies blog
- der Schmetterling 1
- EQG2 Extended Edition
...

je jich vic, ale ne vse bylo verejne (hodne z toho bylo i osobni a pro jedince)

--------------------------

Tak, na vase otazky jsem zodpovedel a ted je cas na moje. Buhehehe.
Takze, mel bych na vas par dotazu:

1) myslite si, ze ve filmu hrajete?
Otazka pro vsechny. Co @Bouri, myslis ze jsi ve filmu? Ajsmug
tip: to, ze si myslite, ze vas nikdo nenatocil neznamena, ze vas nekdo nenatocil
tip: to, ze vas nekdo pro fanfilm natocil neznamena, ze ve fanfilmu opravdu budete

2) matematicka uloha - trojclenka
- jak je dlouhy prvni fanfilm [zjisti]
- jak dlouho se delal [zjisti]
- jak byl dobry [zjisti]

- jak je dlouhy druhy fanfilm [zjisti]
- jak dlouho se delal [zjisti]
- jak byl dobry [vypocitej]

3) zda se mi to, nebo resite naprosto vse okolo fanfilmu, ale ne fanfilm samotny?
(u EQG3, MLP Movie a nevydanych S05 serii vam to pritom tak dobre jde. Dokonce i napisete, co si maji ostatni o tom ci onom myslet a proc).
Odpovědět
Z tých projektov:
Trotmaniu pochopím, no pochybujem, že pri Galacone alebo Crystal Fair išlo výhradne o tvoje veci. Neorganizoval si tie cony, takže uvádzať to ako "svoje projekty" nie je možné. Powerponies stuff bol akurát na propagáciu teba samotného, k "elitárstvu" a absurdnému spôsobu prijímania v PP klube (vrátane banlistu) sa radšej vyjadrovať nebudem.

Obrázky typu "fotka betónového chodníka" alebo "hracia konzola v niečích rukách"ťažko vyvolajú diskusiu, ak tam nie je o čom diskutovať. Musím súhlasiť s Bourim, aj tie najcéčkovejšie filmy majú aspoň pársekundový trailer alebo niečo, čo človeku napovie, o čo sa jedná. A ak do filmu človek narve tie naj zábery a zvyšok bude o ničom, aj to o niečom svedčí.
Tu žiaľ z ponúknutých materiálov nemožno zistiť nič. Ani náznak. Ak mám ako divák na niečo ísť, chcem aspoň ochutnávku.

A akosi mi uniká pointa "dotazov" na konci postu.

Len to som chcel.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
OK děkuji za odpověď proč to na Czq (i když by secto tam dle mého hodilo víc, ale do tho nemám co mluvit) být nemůže. Tím pádem chapů proč bylo zvoleno FF a svoje námitky stahují. Hold musím doufat že se ti to podaří a bude chtít dostat i někam kam budu mít čas jet
Odpovědět
@Hotsteppa: http://imgur.com/Grtwjl1
Myslim, ze mi dluzis velmi uprimnou omluvu spike letter

---

Btw, (staci hledat)
Citace:Der Schmetterling 2 - Trailer 1
Cre­ated: 14 Sep 2014  •  Dur­a­tion: 0:54  •  Pri­vacy set­ting: Un­lis­ted  •  Life­time views: 91"

A za to, ze veci musi byt v klubu a ne uplne verejne si muzete sami svym chovanim. Kdyby jste pouzivali mozek, nemusela by se okolo toho delat takova byrokracie. Je to akorat ztizeni jak pro vas tak pro me.
Odpovědět
No, chci říct v podstatě to samé co Ferraripony. Čili chápu a snad to bude k vidění pak i jinde.

Co se týče online publikace na netu, tak chápu. Pro mě je to škoda, protože tak bych to mohl snadno vidět, ale pokud se autor rozhodne, že to bude pouze promítané na srazech, tak je to jeho volba a na to se nedá nic moc říct.

Otázky:
1) ne, nehraju
2) jsem na mobilu, teď těžko něco zjišťovat, sry
Ale hádám že dvojka bude mít tak hodinu.
3) no, nikdo ten film zatím neviděl, tak se zatím neřeší
Myslím že k fotkám tu někdo něco psal.
Odpovědět
(24.06.2015, 01:25)xsoft Napsal(a): @Hotsteppa: http://imgur.com/Grtwjl1
Myslim, ze mi dluzis velmi uprimnou omluvu spike letter

OK, bol si staffák. No za zvyškom si stojím.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
Na tech akcich bylo "par" veci vylozene ode me. Mysleno tak, ze kdybych sedel doma, tak nejsou. (tak pul roku priprav predem, plus prace na miste).
Kdybych hlidal vchodove dvere nebo daval vstupenky, tak chapu, ze i beze me by to vypadalo stejne.

Tak co, změníme téma? Protože ...
[Obrázek: njQc8AL.jpg]
Odpovědět
(23.06.2015, 20:33)Ferraripony Napsal(a):
(23.06.2015, 17:10)Jamis Napsal(a):
(23.06.2015, 14:24)Ferraripony Napsal(a): On z toho xsoft dělá záležitost pro vyvolené VIP lidí a plebejci kteři se na FF z různých důvodů nemůžou  dostat nejsou hodni tento geniální počin vidět.

Jsem taky ten odsuzovanej elitář, když když svoje přednášky, které budu mít na FF, nedonesu všem, co tam nepojedou na stříbrným podnose až domů? Budu obviněn z toho, že utlačuju ubohé plebejce tím, že nedám všem k dispozici svojí tvorbu... a všichni přednášející na conech taky? Rainbowlaugh 

moje odpověd by byla stejna jako Foxtrota a Hotsteppy a nieamanda, takže to tu opakovat nebudu, kromě tohoto: ty nejlepší a neoblíbenější přednášky se ve většině případů zoopakovaly ještě jednou třeba na PGF nebo CZQ. 

Na CZQ nebyla ani jedna přednáška, která by se pak někde opakovala, protože jde o akci jiného typu než FF či PGF.

Když už se tu zaznělo, že se Schmetterling II na letošní CZQ (zatím) neplánuje, tak důvodů je víc:

1) film je v češtině, CZQ má jako primární jazyk angličtinu (řešitelné titulky, nicméně ty pokud vím ještě nejsou a zda budou nevím)
2) místo a čas - program už je vcelku nabitý, ale možná se na CZQ obojí najde; v tomto nejde o rozhodnutí orgů zda ano či ne
3) když se tvořil program a film nebyl hotov, nikdo z těch, kteří o tom měli rozhodnout neměl tušení, zda to do CZQ tématicky zapadne; dneska už víme, že by zapadlo bez větších problémů

Jestli bude či ne závisí na více věcech, nejen rozhodnutí více lidí, ale také okolností, které nikdo z nás nemůže v tuhle chvíli ovlivnit. Samozřejmě první věc je, jestli tomu autor bude chtít.

(23.06.2015, 21:33)Hotsteppa Napsal(a): Dex, interný projekt zameraný na úzky kruh užívateľov (ak mám použiť tvoje slová), ktorý prezentuje štýlom akoby šlo o epický veľkofilm storočia.

Nateraz končím, idem si spraviť kávu.

Cony jsou taky zaměřené jen na zlomek uživatelů tohohle fóra - stěžuje si někdo snad? A ano - v tomhle případě jde o CZ/SK brony fanfilm, který je ve své kategorii velkofilm století. Dost proto, že mnoho jiných počinů totohle typu nevzniklo. Asi proto, že ta námaha nikomu nestojí za to, po přečtení komentářů tady tím spíš ne.

(23.06.2015, 23:27)Bouri Napsal(a): Jak napsal Hotsteppa, xsoft to tu propaguje ve stylu velkolepého filmu, který nemá obdoby

Dle mého názoru zcela oprávněně - ano je to velkolepý fanfilm, který v CZ/SK brony komunitě nemá obdoby.

Citace:a asi i chce velkolepou návštěvnost jak ze strany broníků, tak případně i účastníků na FF.

Kdyby byla jeho cílem maximální návštěvnost, tak to udělá jinak Ajsmug otázku proč, rozebírám v posledním odstavci.

Citace:Mně osobně trailer zaujme víc než jen snímky s nulovou vypovídací hodnotou (tebe spíš asi ty snímky vytvářející "tajemno"). A že se mně jednička nelíbila neznamená, žeby dvojka byla horší - někdy druhé a další díly bývají lepší než předchozí.
Celý projekt se dle tohoto vlákna tváří tak velkolepě, že by si fakt zasloužil nějakej trailer (nebo lepší propagaci snímků s lepší vypovídací hodnotou, byť i ve spoilerech).

Ano trailer tu není - třeba na něj řekněme nebyla energie, protože dotáhnout do konce samotný film je přednější než vyrobit trailer?

(24.06.2015, 00:38)Hotsteppa Napsal(a): Z tých projektov:
Trotmaniu pochopím, no pochybujem, že pri Galacone alebo Crystal Fair išlo výhradne o tvoje veci. Neorganizoval si tie cony, takže uvádzať to ako "svoje projekty" nie je možné.

Tak mě napadá... tys pracoval někdy na nějakém větším projektu? Víš, kolik který člověk dělá práce? Jaká je podle tebe míra toho, kdy jde o "můj projekt" a kdy už ne? Už jsi viděl věc téhle velikosti, která by byla výhradně jednoho člověka?

Máš třeba představu, kolik lidí připravovalo loňskou Czequestrii? Asi bych mohl být první, kdo by ji označil za " výhradně můj projekt", ale to není pravda, protože je to společný projekt všech lidí, kteří se na tom větší či menší měrou podíleli. Drtivá většina podobně velkých věcí se nedá dělat sólo - Schmetterling II je naproti tomu skoro sólo projekt (až na množinu míry nula).

Citace:Powerponies stuff bol akurát na propagáciu teba samotného, k "elitárstvu" a absurdnému spôsobu prijímania v PP klube (vrátane banlistu) sa radšej vyjadrovať nebudem.

Tuhle otázku rozebírám v posledním odstavci.

(24.06.2015, 00:45)Ferraripony Napsal(a): OK děkuji za odpověď proč to na Czq (i když by secto tam dle mého hodilo víc, ale do tho nemám co mluvit) být nemůže. Tím pádem chapů proč bylo zvoleno FF a svoje námitky stahují. Hold musím doufat že se ti to podaří a bude chtít dostat i někam kam budu mít čas jet

viz. vysvětlení výše

(24.06.2015, 01:25)xsoft Napsal(a): A za to, ze veci musi byt v klubu a ne uplne verejne si muzete sami svym chovanim. Kdyby jste pouzivali mozek, nemusela by se okolo toho delat takova byrokracie. Je to akorat ztizeni jak pro vas tak pro me.


(24.06.2015, 09:35)Hotsteppa Napsal(a): OK, bol si staffák. No za zvyškom si stojím.

ad klub: protože se tady na fóru nemůže říkat "Chováš se jako debil!", i když se tak někteří chovají (naštěstí jde jen o jednotlivce), tak se vytvářejí semi-uzavřené skupiny na principu nikoliv vyvolených, ale s vyloučením pitomců a trollů:

* Pár kliků nikoho nezabije - zkusil ses sám nějak zapojit jiným způsobem, než je čekání na fóru, až ti budou věci přineseny pod nos a následným nadáváním, že ti nikdo nic nedoručil? Smůla. Stačilo osobně přijít, nebo projevit alespoň minimální zájem.
* Chováš se na fóru (případně předchozích srazech) rozumně, neotravuješ ostatní lidi pitomostma, trollingem, ani nezakládáš shitstormy? Jsi vždy vítán!
* Přišel jsi nově a chceš se přidat? Jsi vítán!
* Chováš se jako blblec a/nebo troll (ať už na fóru nebo v realitě)? Dokud se nenaučíš základům slušného chování, nejsi vítán!
* Choval ses jako trotl v minulosti, ale teď už ne? Jsi vítán!

... a na vše ostatní je na fóru ignore list a rewriter plugin do Chrome.

Je to vcelku jednoduchý, ne?

Návštěvnost na takových akcích je paradoxně vyšší, když všichni zúčastnění ví, že je to idiot-free prostředí bez otravných znechucujících keců. A vzdor všem, kteří kolem křičí vzteky jako malé děti, že je to elitářství, tak to funguje velmi dobře. To prostředí je inspirující a tvůrčí, protože v něm chybí ten otravný element blbých keců. A každý kdo si blbé kecy dokázal odpustit měl vždy dveře ke vstupu otevřené.

Tenhle princip fungoval i tady na fóru mezi námi všemi a pro mě osobně je fakt, že tomu už tak není, jedním z nejsmutnějších na celé CZ/SK bronies komunitě.

Než se někdo zeptá - ne nejsem členem xsoftova klubu, protože si nemyslím, že je to správný přístup. Nicméně zcela chápu xsoftovy důvody, proč tak učinil. A taky proč nechce výsledky své práce jen tak dávat do rukou těm, kteří se do něj tak akorát navážejí.

ad staffování: co se zahraničních akcí a CZQ týče... tak nikdo z core-org týmu zmíněných conů, včetně Czequestrie, určitě nemá problém s tím, aby kdokoliv ze staffáků o sobě napsal, že se podíleli na organizaci conu. Protože všichni, kteří se do podobných podniků pustili, víme, že jejich práce (ať už jde o vstup, ochranku, nebo lidi v šatně) je důležitá, stejně jako práce vrchních orgů (ani bez jednoho to nejde).
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)