Hodnocení tématu:
  • 8 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Der Schmetterling II - diskuze a spekulace
jenom jedna věc na jamise a pak tu už vážně končím:
Jamis: nemohl jsi důvody proč to na CZQ není napsat hned v první odpovědi která na mě směřovala a ušetřit si to navážení se do mne? To jak jsem xsofta nazval souvisí hlavně s mými soukromými důvody, které nikoho zajímat nemusejí.Zpráva ohledně promítání byla pro mne poslední kapka, tak jsem hold vyjádřil vlastní názor. Kdyby bylo hned z počátku jasně řečeno proč to na CZQ nebude vůbec bych se tu k tomu nevyjadřoval.
Odpovědět
A abych taky nepřispěl svou trochou do mlýna! Moderovat tohle fórum musí být dobrý kurz asertivity.

Prvně bych se rád navezl (sakra, to vlastně nesmím) do všech co tu brečí nebo si pořád, na celém fóru, stěžují nebo brečí, že se nedostanou na nějakou akci ať už FFko nebo CzQ. Možná to bude znít dost nepříjemně, ale je to váš problém. Ano jen a jen váš problém. Zatěžovat tím xsofta, i když veřim, že je mu to ukradený, je uplně zbytečný.

A teď k tomu klubíkování. Víte co? Prodle mě je to dobrá věc. Ne vážně. Je to dobrá věc. Je přece lepší, když se spolu baví skupinka lidí, která si navzájem rozumí a nemusí mít mezi sebou nějaká sociální napětí. Chtěli byste se snad bavit s někým, s kým by ste se necítili dobře? Nevim jak vy, ale moje porucha autistického spektra je natolik specifická, že mám v tomhle jasno. Nechtěl. Když se nechce někdo bavit se mnou, protože mu to není příjemné, tak ať se nebaví. To samé je i třeba s tímhle filmem.
Popíšu!
Xsoft třeba vyrobí dortík. Dortík, pro lidi, které má rád, protože je chce nějak potěšit. Tak se o něj rozdělí jen s lidmi co má rád, protože ví, že je to potěší. A i kdyby nebyl dobrý, tak mezi ním a těmi lidmi není takové sociální napětí, aby od nich nesnel drobnou nebo velkou kritiku. Proč by s tím měl mít problém že?
Kdyby Xsoft upekl dortík, vynikající dortík, fakt dobrej, hodně se na něm nadřel, a rozdal ho mezi uplně každého co by si řekl. Garantuju vám, že by se našel minimálně jeden idiot, co by měl jen rýpavé řeči typu "udělal bych to líp" nebo "to se nepovedlo". Jasně, proč by neměl rýpavé kecy, přece mu nebudem zakazovat se vyjádřit, ale nikdo nemůže Xsofta nutit, aby si to nechal líbit. Buď může být afektovaný a jednu tomu idiotovi vrazit, nebo si může říct, že pro tyhle idioty už dortík prostě péct nebude, když jim nechutná a nejsou schopný říct, co je na něm špatně.

Pořád si myslíte, že je klubíkování špatné? Pokud ano, tak si... sakra, to se tu taky nesmí.

A tohle není jen tenhle případ, tohle se tahne celou komunitou. Jasně že radši půjdu se svým klubíkem na pivo a nepověsím to sem na fórum. Protože by mohl přijít nějaký idiot, který by byl sociálně nekompatibilní. Stačí, že v tý hospodě budu já Pinkiesmile

A pro místní, kterým se nelíbí, že to Xsoft prezentuje jako velefilm a mají pocit, že je jeho POVINOST ho všem ukázat. Hehe Rainbowlaugh ne... tak strašně ne. Představte si svět s ideální ekonomikou podle Hollywoodu. Neexistují torrenty a filmy se pořád musí kupovat. Nemyslíte, že by Hollywood udělal hodně pro to aby vás donutil mu za ten film zaplatil? Reklamní akce, trailery, velká pozornost a popularita. A co by vám zbývalo? No nic jinýho, než zaplatit. To že Xsoft chce promítat film na FFku berte jako hodně podhodnocenou cenu, za normální lístek do kina. Jediné co po vás chce Xsoft je, abyste tam byli.
Odpovědět
Husty,
od vcerejska vzrosl pocet zobrazeni traileru (z 91 na 94).
Stale na zajemce ceka (link je i v klubu).

---

Par veci:

- vite co je brohoof (pozdrav)?
Pokud ne, tak na lidi na sraze budete divne koukat, co to na vas ukazuji. Tenhle pozdrav je v Bronies komunie takrka zakladni znalost. Stejne jako vyjmenovat mane6 a znas aspon ty zakladni songy.
I CZ/SK Bronies ma sve "ritualy", history, narazky, vtipky a prupovidky. (vse se da najit na foru, zeptat se na to na srazu nebo se da jednoduse precist wiki). Neni to nutnost, stejne jako neni nutne umet pozdrav. Avsak kdo umi, tak lepe chape souvislosti.

Stejne je to s fanfilmem. Schvalne, kdo videl jednicku? A kdo zna narazky ve filmu pouzivane? Bez jejich znalosti je to polovicni zabava (a nekdy dokonce utika samotny smysl). Chapu, ze se pak nekterym jedincum dilo nemusi libi. Nu, vite .. ono neni pro ne primarne urcene. nerekne jim tolik. To uz jdete radeji do kina na Beckovy krvak, kde opravdu nemusite znat zadne souvislosti. No hard feelings. Je super, ze je hodne zadnu a muzete si vybirat.
Po fanfilmech ale sahnete kdyz jste ... fan (fanousek, znajici MLP, komunitu a lidi). Neni to nutnost, ale velmi prijemny bonus (treba jako 3D bryle na 3D filmu).

---

- ptate se mozna az moc casto po duvodech.
Zvydavost chapu. Ale vzápětí dodat "a proc a proc a tamto by bylo lepsi atd atd". Jako fanfilm bude na FF. Tecka. Neni treba rikat kde jinde bude nebo nebude. Nebo jestli bude a proc neni na CZQ. Kdyby na programu byl, tak by na programu byl. FF program je hotovy. Hoste na CZQ taky. Je to jako se ptat (po uzaverce) jestli tam jeste neco bude.
Az tak ci tak .. velmi pravdepodobne to nezmenite a je to docela plytvani casem s vysvetlovanim. Dal se k tomu vyjadrovat nechci (nemam bohuzel tolik casu).

---

- zajimalo by me (po tech, co fanfilm na FF uvidi), co ocekavate?
Jako rekneme ze napad vznikl na CZQ a za chvilku je FF. To je nejakych 10 mesicu casu a taky jste slyseli, ze je o one-man-show.

Crowdfounding / Kickstarter na dilo neni, takze rozpocet a finance jsou na nule. Vse natoceno vlastnim mobilem. Nemam vystudovanou vysokou filmarskou skolu. Cili jsem na tom byl velmi veeelmi podobne jako vetsina lidi na foru. Tak - a ted mi reknete, jaky ocekavate vysledek, ktery by se dal oznacovat za "dobrou praci". Jako kolik casu byste tim tak ztravili vy. Co by ve filmu mohlo byt. Na jedne strane mate neco ve sylu Blair Witch (vse natoceno mobilem, skoro zadny strih, nula efektu) - a na druhe strane Matrix s milionem CFI a greenscreenu, bullet time a behani po zdech.

Vemte si klidne dila jako je Double Rainbow (ktere dela ..hoodne hlou ... hoodne lidi) a porovnejte kvalitu s MLP dilem. A ted to prevedte na hrany film.

Nebo si vemte k porobnani prvni dil - dobra reference.
Tak .... nazory? Co si myslite? Co cekate?

----

PS: K nazoru mimo film se fakt nechci vyjadrovat. Sice pekne cteni, ale zase jsou 2h v cudu (2h, co mohly byt vynalozeny treba na trailer).

Kdo fanfilm nechce/nemuze videt, tak ho jednoduse neuvidi. Filmu ve svete je milion, tak proc to dal resit. Muzem tu resit neco daleko zajimavejsiho.


Posloucham a prikladam predposledni obrazek.

[Obrázek: 24.jpg]
Odpovědět
Mensi rekapitulace - na FF nejedou:
Bouri, Mayshi, Minetex


Co ostatni, vas tam taky neuvidim?
Ferraripony, Hotsteppa, Foxtrot
Odpovědět
Bohužel, chodím jen na větší pražské akce. (Czequestria, Pragoffest...)
Možná někdy v budoucnu začnu jezdit i dál mimo Prahu, ale zatím ne Pinkiesmile
Odpovědět
Tento rok nie. Na väčšie zrazy nezvyknem chodievať. Zatiaľ.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
pokud se mi dokopat otce aby odvezl auto do servisu, aby bylo schopné doject na vysočinu a zpátky tak jo (dělám na tom už neúspěšně měsíc) Argumenty, že můžu ject veřejnou dopravou padají protože v něm hodlám spát v rámci snížení nákladů.
Odpovědět
der Schmetterling I. je venku (zdarma a pro vsechny)
Odpovědět
Posledni obrazek ze serie sedych rozmazanych cest:

[Obrázek: 25.jpg]
Odpovědět
Po návratu z dovolené se nestačim divit co se to tu rozpoutalo. Když to takhle s odstupem čtu, napadá mě snad jediná myšlenka: četla jsem tu hodně hatu, ale nepřijde mi že by se někdo zastavil a řekl: "Jé to je fajn že bude nějaký fanfilm, ale já bohužel na FF nebudu, je nějaká možnost, něco co bych mohl udělat abych se na ten film podíval i tak?"
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)