Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Železniční Nadšenci i modeloví železniční nadšenci.
#81
co se tak svezt pohrebni tramvaji? Pinkiesmile

http://www.metro.cz/galerie-pohrebak-kro...e-deje_pur
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#82
Dnes jsem se byl podívat na Oslavanské historické slavnosti a při té příležitosti jsem si zašel na nádraží obhlídnout Šlechtinu 475.101, která jezdila na trase Brno-Oslavany. Flutterryay

Pár fotek soupravy...
[Obrázek: lr5r_IMAG0125.jpg]
[Obrázek: 19b8_IMAG0124.jpg]
[Obrázek: 7u6a_IMAG0128.jpg]
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
#83
Železnice? Ani jsem nedoufala, že tu bude! Já jsem veliký železniční nadšenec. Ostatně studuji řízení dopravy (budu se směrovat na železnici) a co to plácám, zkopíruju sem to, co mám v představení: 

„Mezi mé velké lásky se řadí železnice. Proto také studuji na Dopravní fakultě Jana Pernera obor Technologie a řízení dopravy se zaměřením Technologie a řízení dopravních systémů. Zkrátka chci jednou být dispečer železniční přepravy. Avšak nezabývám se železnicí jen teoreticky. Provozuji i praxi. Již dlouhá léta jsem dobrovolníkem na Mladějovské průmyslové dráze, kde zastávám funkce průvodčího, vlakvedoucího, výpravčího i strojvedoucího (jen dieselové mašinky, na parní si netroufám).

Kolejiště teda vlastní nemám, ale tata má v dílně jedno menší a taky samozřejmě hromady modelů, co si sám staví. Já bych na to neměla trpělivost  Twilightblush . Má tam... Já vlastně ani pořádně nevím, co všechno, když toho je tolik, ale je to povětšinou to, co jezdí/jezdilo na našich a slovenských kolejích. Krom teda těch úplných novotin jako Škoda 109 E, nový příměstský jednotky a tak.

Moje nejoblíbenější:
 - normálně rozchodná parnička je Albatros. Nevim proč, mně se líbí  Pinkiehappy
 - úzkorozchodná parnička je Krauss-Linz 7485, též zvaná Jednička z Mladějova na Moravě. Je jedinečná a vlastně taky jediná na světě.
 - normálně rozchodná dieselová lokomotiva je Berta. Ten její zvuk... Ó můj draku to je zvuk. Úplně se nad tím rozplývám  Twilightsmile 
 - úzkorozchodná dieselová lokomotiva je BN-60 H. Hlavně proto, že si na ni dělám řidičák a je naprosto úchvatná! Malinká, silná a spolehlivá. I když mě dost často mlátí. (Chybí mi kvůli ní kus prstu, mám jizvu na hlavě a tak  Twilightblush )
 - normálně rozchodná elektrická lokomotiva je Škoda 109 E. Je to naše mašina a navíc je od Škodovky  Pinkiehappy . Hned v patách však číhá Taurus.
 - úzkorozchodnou oblíbenou elektriku nemám...

Proof:

[Obrázek: 12033028_10203770446302048_2832595141746...e=56A77C46] [Obrázek: 11259631_10203060584355943_2589079605313...e=56950798]
[Obrázek: 10570441_10202962089373630_5304963666426...e=5661A3D1] [Obrázek: 10530906_10201987666973679_2511573436000...e=5693D1BB]
We all are children of the night...
Odpovědět
#84
Ano, i tady na fóru je železniční téma. Vítej mezi nás. Twilightsmile
Jak jsem napsal o téma jinde, máš můj obdiv, že jsi jako žena velký fanouek do železnice a to tak, že si sedneš do mašinky i jako fíra. Twilightsmile

Máš pěkný výběr oblíbených mašinek a to i na úzkorozchodných tratích. Takový počet oblíbených mašinek nemám ani já - jsem skromnej, stačí mi místní Krokodýl (či Hydra), ale ty první, tedy řada 850. Škoda že u nás i ty novější (853, 854) nahrazují Rakvemi, takhle mi zbývají v okolí buď vybrané spoje nebo historické jízdy.

Modelové kolejiště, jaký má táta měřítko? Nejběžnější H0 či menší?

Fotky opravdu potvrzují tvoje nadšení, odě mě si za to zasloužíš plusko (až mi vyprší denní limit). Twilightsmile
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
#85
Jep, tata má H0. Mohla bych sem nahodit nějaké šoto modýlků  Twilightsmile

A navíc, tata je strašně rád, že aspoň někdo pokračuje v železničářské činnosti  Pinkiehappy
We all are children of the night...
Odpovědět
#86
H0 je klasika nejklasičtější, krásné detaily, možná jen trochu velké. Já mám TT (zdědil), ale již trochu starší - chtělo by to trochu zrenovovat koleje. Twilightblush Zatím jsem teda zrenovoval klasický vláčkový trafo Piko FZ1 - pominu-li výměnu kontrolních žároviček za LEDky (při přetížení větve), tak je kompletní včetně všech detailů a ozdob (třeba chromové logo PIKO se rádo ztrácelo).

Tvůj táta na tebe musí být fakt hrdý, že někdo z rodiny pokračuje na železnici. Zejména ty jako žena v tvém věku i jako fíra musí být táta hrdý dvojnásob. Twilightsmile
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
#87
Samozřejmě že už je krapet pozdě, ale tuto neděli se konají poslední jízdy v Mladějově na Moravě! Další budou až v sezóně 2016 a to první květnový víkend.

Koho tam uvidím?

Mladějov
We all are children of the night...
Odpovědět
#88
Uvažuju, žebych se přijel podívat, ale ještě to nevím na jistotu.
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
#89
Železnici zdar! Pinkiesmile Já studuji na SOŠ Nové Město na Moravě obor Železničář 2. ročník Pinkiesmile Mým snem je zase být strojvedoucí ČD CARGO Raritystarry
A dnes jsem jel uplně jinou cestou, než jsem zvyklý. Což je: Z NMNM do Žďáru nad Sázavou, z tama do Havlíčkova Brodu, z tama do Jihlavy, z tama do Okříšek a z tama pak do Znojma Twilightsmile
Dřív jsem jezdil místo na Havl. Brod do Brna Hl.n. a z tama pak busem Rainbowlaugh
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
Odpovědět
#90
Z Jihlavy do Okříšek? To je na sto roků. Pinkiesick
Sezóna v plném proudu Pinkiesmile  
Yamahy burácí.
Suzuki Swiští.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)