Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S5- Finální Verdikt
#11
Tahle sezóna byla naprosto skvělá. Podle mě nejlepší sezóna mlp vůbec. Já na to půjdu trošku jinak a krátce tu ohodnotím každou epizodu zvlášť Pinkiesmile (pro potřeby hodnocení počítám dvojdíly jako jednu epizodu)

S5E1 S5E2 The Cutie Map Velmi zábavný a poněkud creepy dvojdíl. Oproti předchozím dvojdílům výrazný posun k méně akčnosti 9/10
S5E3 Castle Sweet Castle Někteří lidi tuhle epizodu nemají rádi, já jí ale mám hodně rád. Je pravda, že to, co Mane 6 bez Twilight dělají špatně bylo jasný v podstatě hned, ale písnička byla krásná a konec dost feels. 8/10
S5E4 Bloom and Gloom Dokončení Luna - cmc trilogie, bohužel nejspíš nejhorším dílem z těch tří. To však neznamená, že byl špatný. Naopak. Ty ostatní dva ale podle mě byly ještě lepší. Naštěstí taky jediný výskyt Diamond Tiary až do Crusaders of the Lost Mark. Ten charakter jsem naprosto nemohl vystát. 7/10
S5E5 Tanks for the Memories - FEEEEEEELS. Tuhle epizodu u mě jen trochu sráží, že Rainbow Dash se chovala dost pitomě. Nejdřív se mi celá epizoda moc nelíbila, ale s pár dalšími shlédnutími jsem jí docela přišel na chuť. A konečně Rainbow Dash solo! 7/10
S5E6 Appleloosa's Most Wanted - Ach jo..... i nejlepší sezóna má prostě pár horších epizod. Zatímco v předchozích sezónách to byly opravdu špatné epizody, tady bych je nazvat spíš průměrnými a ne tak skvělými, jako ty ostatní. Tahle trochu dojela na nudnost, ale osobně si nemyslím, že by byla zas TAK špatná 5/10
S5E7 Make New Friends But Keep Discord - Discord epizody mám rád skoro všechny a tahle tou výjimkou není. Reference, spousta srandy a SMOOZE. 10/10
S5E8 The Lost Treasure of Griffonstone - Návrat Gildy, napravení Gildy, poznávání světa a velká role Pinkie. Co víc si můžu přát? 10/10
S5E9 Slice of Life - Ooooooh boy, tuhle epizodu buď milujete nebo nenávidíte. Já jí naprosto zbožňuju. Filozofující Gummy je podle mě možná nejvtipnější scéna v celé show. 10/10
S5E10 Princess Spike - A máme tu vítěze o nejhorší epizodu sezóny.... mě je tak líto Spika. Mám ho rád, ale jeho epizody se prostě nedaří. Spike je nejlepší jako sekundární charakter, ale jako hlavní charakter prostě epizodu neutáhne. Tady mi spíš ale vadilo, že Cadence se chovala dost pitomě, jenom na Spika házela požadavky a nepomáhala mu. A všechny problémy způsobil Spike, když poslouchal Cadenciny příkazy. To, co udělal z vlastní vůle na Twilightino jméno žádné problémy nezpůsobilo. 3/10
S5E11 Party Pooped - Uznávám, že u Pinkie epizod zkrátka nemůžu být nestranný. Tahle epizoda byla hodně zábavná, hlavně Pinkiin quest najít Yakyakistan. Jakové sami byli ale spíš otravní. 8/10
S5E12 Amending Fences - Tohle je prostě feels sezóna. Už samotnej nápad je úžasnej a provedení snad ještě lepší. A... Minuette! 10/10
S5E13 Do Princesses Dream of Magic Sheep - Co jsem zrovna řekl? Feels sezóna. Ale tahle epizoda má mnohem víc - kupu srandy! Zpívající kytičky, Lyrabon, Giant Derpy, Princess Big Mac..... skvělá epizoda, 10/10
S5E14 Canterlot Boutique - Prima nová postava a krásná písnička. Hodně dobrá epka, ke které nemám moc jiného co říct. 8/10
S5E15 Rarity Investigates - Trochu pomalejší epizoda ve stylu noir. Škoda,že pachatel byl docela zjevný už od začátku. 7/10
S5E16 Made in Manehatten - Tak to byly tři Rarity epizody v řadě... Osobně mám Rarity rád nejmíň z Mane 6, ale musím uznat, že tyhle tři epizody se dost povedly. Tahle má pro mě jednu hlavní věc - návrat Coco Pommel! 7/10
S5E17 Brotherhooves Social - Spoustě lidí se líbí a hodně se u ní smějou. Mě to připadalo někdy vtipný, někdy spíš trapný. Ale scéna na konci všechno vynahradila. 7/10
S5E18 Crusaders of the Lost Mark - 10/10 Musím vůbec říkat víc? Pro mě druhá nejlepší epizoda celé show (po Pinkie Pride)
S5E19 The One Where Pinkie Pie Knows - Epizoda, která po celou dobu téměř nespustí oči z Pinkie. Skvělé! A docela se těším na Shiningovo a Cadencino dítě v (asi) příští sezóně. 9/10
S5E20 Heartbreakers - Pie family! Jsem rád, že každá Pie sestra má svojí osobnost. A Pinkie má dvojče! To bylo tak trochu překvapením. 9/10
S5E21 Scare Master - Leaknutá týdny předem. Osobně se mi první část moc nelíbí, ale když se do toho Fluttershy konečně opravdu ponořila, byla to sranda. 7/10
S5E22 What About Discord? - Zatím asi nejhorší Discord epizoda. Škoda, škoda, Discord patří k mým nejoblíbenějším charakterům. 5/10
S5E23 The Hooffields and McColts - Twilinerd! Zajímavá epizoda, ale podle mě nebyl její potenciál dost využitý. Musim přiznat, že tuhle epizodu jsem zatím viděl jenom dvakrát, takže si o ní asi ještě nemůžu udělat přesný obrázek. 6/10
S5E24 The Mane Attraction - Omg, ta písnička. Nejkrásnější písnička celého mlp! Hodně sobrá epizoda s hodně nesympatickým side charakterem. 9/10
S5E25 S5E26 The Cutie Re-Mark - Cestováni časem, návrat všech villianů, hodně srandy. Jsem zvědavý, jakou roli Starlight zaujme v příští sezóně. 9/10

Celkem vyprůměrováno: 7.9/10 To snad mluví za vše.
My friends laugh with me, not at me.

Moje růžová armáda Pinkiecrazy (aktuální k 20.2.2017)

Pinkie L♥vers
Odpovědět
#12
1/2: The Cutie Map: Spočiatku som si ku koncu vravela: "To je všetko?" Prišla mi unáhlená s nedostatkom akcie, obzvlášť ma naštval útek Starlight (to som ešte netušila, že sa ešte neskôr objaví). No po niekoľko početnom zhliadnutí sa vyšplhala medzi moje najobľúbenejšie -Starlight som si od začiatku obľúbila i celú myšlienku epizódy. BGM boli úžasné a dali hromadu feels. Taktiež potešilo, že tentokrát Mane 6 samotné nezachránili svet. Príjemná zmena. Rozhodne skvelá epizóda. 10/10
3: Castle Sweet Castle: Taktiež spočiatku sklamala, ešte pred season 5 sa spomínalo, že bude epizóda, kde Twilight bude chýbať Golden Oak Library. Je jasné, že to bolo myslené na túto epizódu. Ale ja som to čakala doslova -zápletka celá o Twilightinom smútku za starým domovom, nie o "zdobení" zámku. Dosť ma sklamalo, že tam toho smútku nebolo viac, i keď potom by to bolo traumatizujúce. No po možno druhom zhliadnutí som sa do toho úplne dostala -Song a FEELS na konci! Ďalšia z naj epizód. 10/10
4: Bloom and Gloom: Ďalšia z tých, čo ma chytili po častejšom sledovaní. Za mňa už asi 2. naj z trilógie "CMC + Luna" po Sleepless in Ponyville. Páčilo sa mi, ako to uzavreli a vyvolalo to ten pocit, že sú už blízko k získaniu cm. Taktiež zmena u Apple Bloom, tentokrát miesto honu za cm, začala mať z neho obavy -dokonalé! 9/10
5: Tanks for the memories: Tak táto je v season 5 prvá, čo ma chytila od začiatku. Feels od začiatku do konca. To najlepšie a najzaujímavejšie tu bolo to znázornenie 5 štádií smútku, dokonalý a chytľavý nápad, obzvlášť u najtvrdšieho poníka -Dashie! Jej psychické zrútenie na konci ma dostalo. Zvlášť keď si spomeniem, že to všetko robila kvôli niekomu, koho kedysi tak nenávidela a odkopávala.  Pinkiesad2 No a prvé sólo Dashie bolo i jej najlepšie a jedna z mojich TOP 5 songov v seriáli. 10/10
6: Appleloosa's Most Wanted: U mňa 2. najhoršia epka série a jedna z najhorších všeobecne. Troubleshoes bol však sympatický a prvá polovica bola obstojná. Celé mi to však zničil záver a predvedenie lekcie. Jeho osud je zabávať svojou nešikovnosťou, "ohromné" a i tak ponižujúce a smutné. Koniec je pre mňa u väčšiny epizód najdôležitejší, pokiaľ ide o lekciu a tu sa nepodarila. 4/10
7: Make New Friends but Keep Discord: V tomto sa očividne so mnou nikto nezhodne, ale za mňa najhoršia epizóda. Humor tu u mňa nefungoval. Discordovo správanie som úplne chápala a skôr som súcitila s ním, než s ostatnými. Nemá ho kto učiť lekcie priateľstva a potom je vždy len on ten zlý a nikto si to neuvedomuje. Chudák. 2/10
8: The Lost Treasure of Griffonstone: Rozhodne naj z "Map" epizód. Návrat Gildy ma potešil a ešte viac jej reforma -moja najobľúbenejšia vec u záporákov a príbehu. No a znovuzískanie priateľstva Dashie a teraz i Pinkie. 10/10
9. Slice of Life: U mňa priemer. Niesom fanúšik populárnych BG poníkov, teda hlavných hviezd tejto epizódy. Páčil sa mi nápad o čisto BG ponies epizóde, kde Mane 6 sú len v pozadí a čakala som od nej viac (obzvlášť trochu nahliadnutie do životov BG poníkov, nie prípravu na svadbu), ale pre mňa sa nepodarilo. Feels mi dal jedine prejav starostky na svadbe a záver s Mane 6. Niesom na tieto "crazy" typy epizód. 5/10
10. Princess Spike: Ďalšia z tých, čo mali obrovský potenciál, ale nepodarili sa. Tu zdieľam názor s ostatnými. Už je na čase, aby Spike dostal lepšiu epizódu a rolu. 5/10
11. Party Pooped: Nebyť tých prehnaných scén s jakmi a spôsobom návratu Pinkie z jej výletu, mohlo to dopadnúť lepšie. Myšlienka však zaujímavá. 6/10
12: Amending Fences: Zdieľa 1. miesto v MLP spolu s ďalšími dvomi, ku ktorým ešte prídem. Epizóda, po ktorej som neskutočne dlho čakala, hoci som si to ani neuvedomila. Všetky moje NAJ BG poníky, Návrat k 1. epizóde, následky zlého rozhodnutia, pripomenutie, ako zlá priateľka Twilight bývala a znovu hromada feels. Niet čo dodať. 10/10
13: Do Princesses Dream of Magic Sheep?: Moja naj epizóda o Lune. Je to síce dosť neskoro a nedáva to veľa logiky v porovnaní s predchádzajúcimi epizódami, kde sa Luna vyskytla, keďže tam nebol najmenší náznak, že trpí výčitkami a nočnými morami, ale čo na tom. Je to úžasné! Čo najviac obdivujem na reformovaných záporákoch sú ich výčitky a schopnosť prijať trest, no a pokiaľ ide o seba trestanie, je to ešte epickejšie a naozaj to núti súcitiť s touto postavou a milovať ju. Zdieľaný sen bol perfektný, príliš veľa epickosti (taktiež chválim BGM na začiatku a počas zdieľaného sna -goosebumps). A ten koniec...  Pinkiesad2 10/10
14. Canterlot Boutique: Ani táto ma spočiatku neoslovila, ale tiež som si ju neskôr obľúbila. Song krásny a význam ešte krajší. Súcitila som s Rarity. 9/10
15. Rarity Investigates: Mne sa páčila. Obzvlášť rola Rarity. Páčilo sa mi, ako oddaná bola k Rainbow napriek tomu, že tá o nej pochybovala, veľmi pekne sa prejavila. A na konci i Rainbow, keď sa vzdala vystúpenia kvôli Spitfire. Samotná zápletka o odhalení vinníka tak u mňa zostala v pozadí a bolo mi fuk, či je to predvídateľné. 9/10
16. Made in Manehattan: U mňa jedna z tých slabších, resp. nudnejších. Iste, malo to krásnu myšlienku, ale tiahlo sa to zvláštnym štýlom. Proste ma to nejak nezaujalo a nezanechalo žiadny dojem. A to som fan of RariJack a Coco Pommel. 5/10
17. Brotherhooves Social: Teraz naopak jedna z tých, na ktoré som sa vôbec netešila a bola si istá, že bude neskutočne nudná, keďže niesom fan Big Maca ani Apple Bloom, ale téma ma neskutočne zaujala. Konečne poukázanie na to, ako hrdinstvo a obdiv Mane 6 môže ovplyvniť pocity ich blízkeho. Ten koniec bol neskutočne nádherný. 10/10
18. Crusaders of the lost mark: Tak toto je tá "ďalšia", ktorá zdieľa 1. miesto s Amending Fences. Treba snáď dodať dôvod? 10/10
19. The One Where Pinkie Pie Knows: Úprimne som dúfala, že už tu sa zoznámime so žriebätkom SA a Cadence, ale trochu ma sklamalo, že ho eštelen čakajú. To však bola tá najlepšia vec na epizóde. To hlavné, čo sa točilo okolo Pinkie, mi k srdcu neprirástlo. Proste išlo celú dobu len o udržanie tajomstva. Humor ma tu nechytil (som divák na emócie, než humor). Celkovo to však nebolo tak zlé a nadpriemer si zaslúži. 7/10
20. Hearthbreakers: Rodina Pinkie, Vianočná epizóda, rodinné vzťahy, už len z toho vyplývajú feels. 10/10
21. Scare Master: Taký ľahký nadpriemer, znovu trošku zameranie na Mane 6, zvlášť Fluttershy. Sem-tam pobavilo. Ale podstatné bolo rozuzlenie, keď sa Fluttershy priznala, že vidieť svoje priateľky vystrašené pre ňu nieje zábavné, takže sa Nightmare Night účastniť nebude, namiesto toho, že sa bojí. To bol brilantný a dojímavý krok. 7/10
22. What About Discord? Pre väčšinu najhoršia epizóda, ale u mňa jedna z lepších. Iste, zmyslu to veľa nedávalo a i mňa to trápi, ale čo už. U mňa dobrá kvôli faktu, že konečne dostal lekciu aj niekto iný, Twilight a myšlienke, že sa Mane 5 s Discordom skamarátili (len mi strašne chýba rozumné vysvetlenie) a koncu, kde sa zdalo, že priateľmi ostali. Prevedenie však bolo vážne slabé a pripísanie viny i Discordovi to len zhoršilo. 6/10
23. Hooffields and MacColts: Ďalší nie celkom využitý potenciál. Myšlienka pekná a záver tiež. Som rada, že na misiu boli povolané Twi a Flutters, tie dve spolu vidím rada. Rodiny mi však sympatické neprišli. Mohlo to byť lepšie. 7/10
24. The Mane Attraction: Nádherná epizóda! Tiež som si ju po animaticu predstavovala epickejšie, ale tak nejak som čakala, že to bude slabšie, ako som si predstavovala, takže som s tým bola dopredu zmierená. Veľký podiel na tejto úžasnosti majú obzvlášť pesničky, ktoré sú všetky parádne a plné feels (u mňa i Razzle Dazzle). Rozhodne 10/10
25,26. The Cutie Re-Mark: Tak a tu je tretia, čo zdieľa 1. miesto s Amending Fences a Crusaders of the lost mark. Cestovanie v čase, čo by sa stalo, keby sa Dashien rainboom nikdy nestal, epické svety z budúcnosti (obzvlášť Wasteland), Starlight a jej backstory a reforma a možné členstvo v Mane 6. Uvidíme. 10/10

Uf, asi taký je môj prehľad season 5. Kým v season 4 bolo oveľa viac úžasných epizód, v season 5 ich síce bolo menej, ale zato boli ešte epickejšie, čo z nej spravilo moju zatiaľ naj sériu. Teraz už len ďalší rok čakania na season 6... Ajsleepy
LINKIN PARK + MY LITTLE PONY = The two things I live for Heart
" 'Cause I'm only a crack in this castle of glass "
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)