Hodnocení tématu:
  • 18 Hlas(ů) - 4.39 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kritika] ʙᴀᴛᴇʀᴋᴀ
postupně
OT:
ignorací jsem původně myslel opravdu nereagování, ale nabývám názoru, že to bude pravda ve více významech, tedy jsem se špatně vyjádřil
smajlíky
Citace:Twilightsmile prosím blinkejte mi do tvorby Twilightsmile

tam to můžete napsat Twilightsmile možná ještě peprněji ?  konečné pak tvorba nějak ožije.
zázračně zmizelo grafické zobrazení twilight, to je jeden případ a zároveň jsem narážel na několikanásobné zaoačení slova "k Twilightsmile k Twilightsmile t", které jsi v minulosti několikrát využil (hledat příklady se mi nechce)

tvou odpověď doslovným využitím mého "titulu" nebudu komentovat

a teď tvorba
je pravda že tvé, tohle vlákno jsem nikdy neprocházel z několika důvodů:
1)tvůj přístup k lidem
2) tvůj styl malování se mi upřímně hnusí. nepotřebuju se dívat na postavy s buclatým ksichtíčkem (klidně si to považuj za diskriminaci, tím líp), červenýma tvářičkama a nosem, který skoro plasticky vystupuje z monitoru, nemluvě o očích a obočí

podal jsem svoji kritiku způsobem, který jsem považoval za nejlepší a nejupřímnější, což asi nebylo umělcem přijato
z toho důvodu podávám oficiální omluvu a nabízím možnost jejího odeslání poštou
[Obrázek: rJ7CeDX.jpg]
(přidal jsem i otisk palce pravé ruky, aby nedošlo k záměně identity)
je to natisklé přes dva papíry, protože kopírka

Přepis, jelikož kvalita mého fotoaparátu není nejlepší
Citace:Oficiální omluva

Tímto se já
pan/paní
Miroslav J. Plášek AKA Draim

Oficiálně omlouvám panu/paní
[neuvedl/a jméno] AKA Baterka

Za:
Zřejmně nevyžádanou kritiku díla, které bylo použito jako logo webové stránky skupiny Bronies CZ/SK ve dnech 12. - 14. 12. 2015

A stvrzuji podpisem:
  __
2B    OR   2B
Welcome to my apocalypse
je to tvoje vina draime
já vím draime
Odpovědět
(13.12.2015, 23:14)Aya Yai Napsal(a): Když máte s tímto logem problém, udělejte něco lepšího sami.
S láskou
Autorka Libuše.
XOXO

(Btw: a že Baterka reaguje ve smajlících? Lel, kdyby to byla normální kritika nebo připomínky, tak by se i dalo reagovat nějak jinak.  Twilightsmile Takhle se mu vůbec, ale vůbec nedivím.)

UPDATE: OH, koukám, že jsem byla předběhnuta. Rainbowlaugh

Ani, poviem to úprimne:
Ak sa mi logo páči, dokážem ho oceniť a pochváliť autora. No nemám rád Baterkov arogantný prístup k ostatným a pesudoumelecký štýl prezentovania ani jeho štýl kreslenia. To, že nedokáže zniesť kritiku už je jeho problém.

K tvojmu návrhu: Prejdi si uplynulé uverejnené logá, bolo tam pár pekných kúskov. A určite ešte bude.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
Draim, a koukám že i Hotsteppa: Doporučuju přečíst poslední stránku vlákna Co Vám vadí na Brony fandomu

Hulvátství != kritika; navíc většina komentářů se týká osobnosti autora a ne jeho tvorby.

Baterko, nenech se zdeptat. Možná to nebyla tvoje nejlepší práce, podle mně se třeba tohle zpracování k Libuši úplně nehodí, protože z ní tady nevyzařuje ta přirozená důstojnost, ale pořád tvoříš nadprůměrně a byla by škoda o to přijít.
Making the world softer, one plushie at the time.

DeviantArt
Twitter
Odpovědět
Baterko, klid, ta Libuse vubec neni tlusta, me to muzes verit, ja se v tom vyznam Pinkiesmile spis mi prijde trochu humanizovana (trochu silnejsi krk a vubec je to spis oblicej s lidskymi rysy. Navic nenech se rozptylovat temi, kdo nemaji smysl pro krasu a podlehaji nesmyslnym trendum. Vkus nas, milovniku oblejsich tvaru je ponekud trvalejsiho charakteru Twilightsmile

[Obrázek: 220px-Vestonicka_venuse_edit.jpg]
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
(14.12.2015, 15:20)Cwossie Napsal(a): komentářů se týká osobnosti autora a ne jeho tvorby.

To nevyfiltruješ. I v exaktních vědách je známo několik důležitých objevů, které byly v čase svého představení odmítnuty a zapomenuty čistě z toho důvodu, že jejich autora nikdo neměl rád. U tak subjektivní záležitosti jako je výtvarné umění to je evidentně ještě horší.
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
OT@Disco: (a už s tímhle tématem končím)

To si musí už autor kritiky (i ten, co ji přijímá a odpovídá na ni, aby si někdo nemyslel, že straním) vyfiltrovat v hlavě.

Doporučuju čtení na téma správné argumentace/kritiky: http://www.misantrop.info/trvale-udrzite...u-a-logice
Making the world softer, one plushie at the time.

DeviantArt
Twitter
Odpovědět
(14.12.2015, 15:20)Mácaman Napsal(a): Navic nenech se rozptylovat temi, kdo nemaji smysl pro krasu a podlehaji nesmyslnym trendum.

Luno! Mácamane, tohle přece nemůžeš myslet vážně... Víš jak moc subjektivní otázka umění je? Někomu se může líbit něco jiného a naopak nelíbit to co se líbí tobě. V tom je kouzlo umění, kdybychom měli všichni stejný ideál krásy, nebyl by svět nudný? A taky, jak můžeš vědět, že třeba Baterka nepodlehl nějakému trendu kreslit baculaté cudly cute poníky a že ho to brzo přejde? Tohle je všechno velmi těžké zodpovědět, ne? Jednoduše, to co se komu líbí je hodně subjektivní.

(13.12.2015, 23:14)Aya Yai Napsal(a): Když máte s tímto logem problém, udělejte něco lepšího sami.

A tohle je taky blbost. Nemusím umět kreslit, abych byl schopný něco ohodnotit, říct, že se mi to nelíbí či hnusí. Oči máme všichni, stejně jako náš ideál krásy. Stejně je to u hudby, filmu apod. Nepotřebuji umět zpívat, abych byl schopný říct, že někdo zpívá falešně.

Abych nebyl takhle moc mimo téma, Baterka podle mě neudělal moc dobré logo. A vím, že jsem tu před chvílí mluvil o subjektivitě, ale jelikož se mi normálně jeho tvorba líbí, tak tohle logo se prostě nepovedlo. (Podle mě nejde ani pořádně poznat, že se jedná o Libuši) A navíc, napříč tématem, i lidé co jsou na pomyslné Baterkově straně (naprosto zbytečně se to tu rozdělilo na tábory...) vytkly logu chyby a chybky.

A taky, v když se začali lidé ozývat, že logo se jim nelíbí, nikdo neříkal, že vypadá tlustě, po pravdě, to byla poslední věc, se kterou měli lidé problém... Od nikoho jsem to neslyšel, ani na fóru, ani ve skupinách, kde na to padla řeč. S tím přišel až Baterka potom, co mu lidé sdělili, že se jim logo nelíbí (viz. Myšlenka dne například) a že Libuše vypadá divně.

Naposled k situaci, ačkoliv se tu naprosto zbytečně málem zrodil nějaký sh*tstorm, dokážu vidět proč. Baterka se opravdu dokáže ke kritice stavět arogantně (a dětinsky), což se lidem nelíbí. Kritika sice nebyla zrovna smooth, ale podle mě nebyla ani nijak ofenzivní, ta přišla až potom, co byli kritici vyzvání k vyzvracení do jeho tématu. To není dobrý přístup.
It's the middle of the day but darkness falls on the city, it's the shadow of a giant cybernetic death kitty.
And on the other side of town something rages down the path, if you had a lisp you'd know it's kickin' theriouth ath.
Odpovědět
Rainfall -
OT - vyvoj idelau krasy

tak samozrejme je to trochu s nadsazkou, nechci si delat monopol na definici krasy Pinkiesmile ale je fakt, ze az do 70let 20 stol a nastupu Twiggy se ideal zenske krasy po celou historii lidstva blizil spise vestonicke venusi, nez tomu, co je nam jako ideal zenske krasy predkladano par poslednich dekad. Osobne si myslim, ze za idealem vychrtlych modelek stoji hlavne navrhari, casto homosexualni orientace, kteri chteji, aby modelky vypadaly spis jako stihli chlapci...jeste takova Marylin Monroe (coz byl vlastne prvni globalni idol zenske krasy), byla vlastne to, co by dnes mnozi oznacili za baculku (i kdyz to vlastne jen byla uplne normlani zena a ne chodici raminko na saty). Proste pokud bych si mel vybrat, co prijde hezke me, tak budu stat radeji na strane lovcu mamutu, venuse melske, Mony Lisy a Rubense, nez modelek, ktere vypadaji, ze umiraji hlady Pinkiesmile a napsat ze Baterka podleha nejakym trendum , to je dobry joke Rainbowlaugh
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Jedno blbý logo (které už ani není aktuální) a taková diskuze.

Můžeš si pogratulovat, Baterko, konečně se ti podařilo rozjet diskuzi kolem tvorby Rainbowlaugh
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
Normálně do vláken o obrázcích nepíšu, anžto jsem jen pouhý konzument a kreslit neumím ani trochu, ale vzhledem k okolnostem udělám výjimku.

Baterkovu stylu kreslení... no správný výraz asi je, že mu nerozumím (na výstavě netradičního umění bych se patrně cítil podobně). Vidím na tom odvedenou práci (tedy dle mého názoru řemeslnou zručnost - tady vidím, že se neustále zlepšuje), shledávám jej netradičním, ale prostě jsem příliš velká konzerva na to, abych jeho styl dokázal náležitě ocenit. Přesto si myslím, že si jeho tvorba najde nejen mezi bronies dost fanoušků, kteří jej dokáží ocenit tak, jak si právem zaslouží. Takže to nechávám na nich, neb moje hodnocení v tomto směru nemá valné hodnoty. Přesto má v tom, co tvoří, jistě mou plnou podporu, byť nejsem patrně cílovkou.

Logo na fóru, jež se stalo předmětem sporu mě nijak neurazilo, shledávám jej jako v pohodě (důvody v předchozím odstavci).

(14.12.2015, 14:12)Zmok Napsal(a): Nakonec proč by Libuše nemohla bejt macatá i oficiálně. I v seriálu se vyskytujou čim dál tim víc poníci s různou postavou a přitom všechny ostatní cony maj pro maskoty úplně stejněj základ. Můžem bejt první kdo se odliší. Navít budou vánoce, tak je taková rychlá změna i pochopitelná Twilightsmile

Tak záleží na tom, co znamená oficiálně Twilightsmile imho podobná omezení nemají žádný smysl - buclatější podoba může dávat perfektní smysl, třeba přesně jak říkáš na motivy "Libuše si užívá pravé české Vánoce" Rainbowlaugh záleží jen na umělci, aby se s tím popral k nějakému důstojnému výsledku.

(14.12.2015, 15:17)Hotsteppa Napsal(a): Ani, poviem to úprimne:
Ak sa mi logo páči, dokážem ho oceniť a pochváliť autora. No nemám rád Baterkov arogantný prístup k ostatným a pesudoumelecký štýl prezentovania ani jeho štýl kreslenia. To, že nedokáže zniesť kritiku už je jeho problém.

I tobě se to dá říct upřímně: osobně tvůj přístup shledávám arogantnější - v tomto případě už jen proto, že mícháš dohromady výsledky jeho práce (jistě, líbit se ti nemusí), jeho styl kreslení (jistě ti nemusí sednout) a jeho osobnost (no tak už si to tam přisadím, když už jsem v tom, že?). To, že (nejspíš) nedokážeš pochopit, že i tvůj komentář tady nese výrazné stopy arogance (byť věřím, že to ve tvém případě není úmyslné, dost možná je to i důvod, proč se k tobě někteří arogantně chovají) je taky problém - dokážeš ty snést kritiku své kritiky? A tuhle diskuzi taky nevedeme poprvé...

(14.12.2015, 15:20)Cwossie Napsal(a): Hulvátství != kritika;

Amen. Kritika je potřeba, ale najít kritika, z jehož řádků nečiší pachuť arogance, jednoduché není. V tomto jsem hrozně rád za individuální účastnické ohlasy, které nám pořádané akce často rozeberou na atomy a do detailu rozeberou, co se jim nelíbilo a proč, bez jakéhokoliv útočného tónu (byť mnoha zmíněných věcí jsme si vědomi). Ona je pak chuť ty věci zlepšit řádově vyšší.

Zdá se mi to, nebo mnozí kritici nechápou, že autoři si velmi váží ohlasů "kritika + motivace" a komentáře "kritika + demotivace" prostě hází do odpadkové koše i s těmi, kdo takové příspěvky píšou? Imho se tak děje tím víc, čím déle se člověk tvorbě věnuje.

apropo... Pamatuje si někdo, že slušnost a takt při vyjadřování je zakotven i v pravidlech fóra?

Citace:Od všech návštěvníků fóra se očekává určitá slušnost. Pokud s něčím nesouhlasíte, buďte taktní.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)