Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Challenge: Jsem ten zlý
#1
Rád bych vás pozval k novému challenge, který vám dá možnost si zdravě zasoutěžit a ukázat, co ve vás vlastně je. Budete mít možnost se předvést před trojicí porotců, kteří na konci rozhodnou, kdo podle nich zvládl zadané téma nejlépe.

Tematika bude možná pro mnohé lákadlem a výzvou.
Tématem toho challenge je vyprávět jeden den ze života vašeho oblíbeného záporáka z universa MLP. Můžete ho vyprávět formou povídky či básně s příběhem.

Zúčastnit se může každý a užít si zábavu při vymýšlení situací, ve kterých by se třeba Nightmare Moon nebo Discort dostali.
Můžete se pokusit o komedii, romantiku či třeba i horor, ale hlavní je, aby vámi vybraný záporák byl hlavní postavou tohoto příběhu.
Porota bude posuzovat vaši kreativitu, znalost českého jazyka i jiné zákoutí, které mohou tvorby povídek skýtat.

Do poroty se uvolil kromě mě také Frolda, který již má z podobnými challenge zkušenosti, a také Elevea, který má povedené postřehy a jistě bude spravedlivým porotcem.

K samotným pravidlům:
  1. Povídka bude mít minimálně tři normostrany (5 400 znaků včetně mezer) a maximálně třicet normostran (54 000 znaků včetně mezer).
  2. Povídka bude v českém či slovenském jazyce.
  3. Povídka nebude obsahovat žádné věci, které jsou v rozporu s pravidly tohoto fóra či zákonů České republiky.
  4. Na jedné povídce bude pracovat jeden autor, může však mít korektora či beta-read.
  5. Básně mají stejné pravidla jako povídky s jediným rozdílem. Báseň musí mít minimálně sedm slok po čtyřech verších.
  6. Vyhrazujeme si možnost pravidla upravovat i v průběhu challenge, pokud bude nějaký problém.
  7. Hlavně se bavte a předveďte nám, co ve vás je.¨

Přihlásit se může každý. Stačí mi napsat PMko nebo sem do vlákna svou přihlášku.
Challenge se zatím nerozjíždí, protože se s ostatními porotci musíme domluvit na přesných kategoriích a bodování.
Challenge trvá od 1.3 do 31.3

Pravidla bodování
1) První dojem
- hodnotí se okamžitě po prvním přečtení.
- 0=nic moc, 1=dobře, 2=excited
- Do hloubky desetin. Celkem 2 body.
2) Druhý dojem
- hodnotí se stejným způsobem jako dojem první, ale po druhém přečtení
- celkem 2 body
3) Kompozice
- struktura psaného textu; správné oddělení myšlenek do odstavců a vět
- celkem 1 bod
4) Bezchybnost -
- za velké množství chyb typu i/y se může strhnout až 0,5 bodu
- za velké množství chyb v interpunkci se může strhnout až 0,25 bodu
- za velké množství chyb typu mě/mně se může strhnout až 0,15 bodu
- za velké množství překlepů se může strhnout až 0,1 bodu
- celkem se dá získat 1 bod
5) Originalita příběhu
- pokud bude povídka originální, může získat až 2 body
- to samozřejmě neznamená, že v případě plagiátorství nemůže dojít na diskvalifikaci
6) Logika
- povídka by měla dávat smysl
- lze získat až 1 bod
7) Emoce
- tady se hodnotí to, jestli byl soudce zasažen slzou nebo zahřátím na duši
- lze získat až jeden bod

- Celkem tedy lze získat 10 bodů.
- Hodnotí se obecně po desetinách bodu kromě položky 4, kde výsledný součet by měl odpovídat v desetinách bodu.
- Hodnoty se v jednotlivých položkách průměrují, zaukrouhlí na desetiny a poté sčítají.
- Pokud na prvním místě dle součtu všech položek dojde ke shodě, rozhoduje se podle výše součtu položek 1 a 2. Pokud i tak bude shoda, zasedne výbor sudích, který rozhodne.

Vítěz dostane možnost získat magnetku dle vlastního uvážení, vše ale v rámci mezí.

Tento příspěvek se bude sem tam aktualizovat.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#2
Zrovna se mi zadání trefilo do jednoho nedávno vymyšleného nápadu Pinkiehappy
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#3
No... Jdu do toho Rainbowlaugh
Odpovědět
#4
Já jdu taky do toho.
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
#5
Rád bych se přihlásil, potřebuju se zas nějak dokopat k tvorbě a tohle by mi mohlo pomoct.

EDIT> pro inspiraci tematicky song Pinkiesmile


"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#6
Ajsmug Ano, jdu do toho.
Making the world softer, one plushie at the time.

DeviantArt
Twitter
Odpovědět
#7
Tiež sa mi to páči Pinkiesmile Pridám sa.
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět
#8
OT:
To odhodlání tady... We've got hearts as strong as horses!
Odpovědět
#9
Fajn, jdu do toho. Pinkiesmile
Odpovědět
#10
zacinam se tesit, je tu silna konkurence Pinkiesmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)