Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On
(23.01.2013, 23:44)Newby Napsal(a): *Skvělou animaci(dokola otáčející se chata Fluttershy)

Nenazval bych rotující pozadí/objekt skvělou animací.. a pokud byli autoři chytří, tak na padající objekty lze použít mnoho modulů imutující gravitaci/kinetiku.. konec konců, tato technologie byla už ve hrách na konci minulého století Ajsmug (Trespasser).. Animace je totiž tak skvělá, že se knížky na pozadí v knihovně ani nepohnou Ajsmug O polínku v krbu ani nemluvě.. Nepovedlo se jim ani synchronizovat pohyb okenic.. http://www.youtube.com/watch?feature=pla...mec#t=646s za Discordem se překlopí na druhou stranu, o vteřinu později se překlopí pravá (z našeho pohledu) ještě jednou tím samým směrem..

@Pajzl: Tak já ani nemám moc problém v tom, zda tam budou či nebudou odkazy na starší generace.. dost možná, že už byly všechny vyčerpané (některé navíc i neplánovaně - brohoof yeah! Pinkiesmile nebo tehdy spíš sishoof ).. defakto ten seriál docela toleruji a mám rád.. spíš mi vadí právě to zaměření na dospělého diváka.. na tom by nebylo nic špatného, vlastně by to bylo fajn, ale jde o to, že zatímco první série byla pro menší děti s odkazy na dospělé atd., tato se tam snaží narvat víc odkazů než je zdrávo, ale přitom se autoři stále snaží udržet seriál pro malé děti.. Já nevím, jak vy, ale já tam ten rozpor právě vidím, a to mi na tom nejvíc vadí.. (možná jsem jen za život viděl už moc animovaných filmů/starších her, než bych "slintal" nad FIM jako celkem včetně všech epizodních dějů nebo jeho animacemi).. Ale tato epizoda, ač nebyla nejsvětobornější, tak vypadá dost konzistentně.. s ní jsem celkem spokojený..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Co podle mě spousta bronies nedokáže na téhle epizodě zkousnout je fakt, že je sice od začátku jasné, jak to dopadne (dopadlo to někdy v MLP na konci špatně?), ale ten děj je příliš "nedeterministický":

Fluttershy si umíní, že Discorda převychová, což "je přeci od začátku nemožný". Celou dobu dostává od Discorda kapky, protože ten si dělá co chce (jak jí otáčí s domem je velice pěkné přirovnání), ale pořád zkouší splnit úkol, který ji Celestia zadala. Nakonec nese svoji kůži na trh, když všechny metody selžou - vezme na sebe to riziko i za ostatní a sundá si náhrdelník s elementem Harmonie, aby ukázala, že pořád věří, že je možné s Discordem pohnout, i když nikdo další s ní nesouhlasí a od toho kroku ji odrazují. Když si FS element sundá, tak to chvíli vypadá, že Discord okamžitě situace zneužije (což se taky stane) a "tak je to přece jasný". Jenže když Discordovi dojde, že přišel o něco, čeho si cenil a že to nutně neznamená, že se chaosu během vteřiny vzdá, tak proč se nevzdat trochu chaosu pro to, aby si udržel přítele?

A reakce bronies? "Takhle to přece nemůže fungovat!". What the... ? Říkáme Love and Tolerate, ale když dojde na moment, kdy tohle má zafungovat v nás samotných, tak ty slova sama o sobě tak nějak nefungujou, což? Je snadné to říkat, ale dokázat to vnitřně přijmout chce energii, není to bez rizika pro nás samotné a samozřejmě se to nemusí povést. Ale o tom to snad je, ne? Když ani jedna strana neustoupí, nepohne se dál nikdo.

Osobně na tom nevidím nic divného - ani svět Equestrie není černobílý a pochybuju, že se Discord vzdal všeho čím byl a změnil se během chvíle (konec epizody to ostatně naznačuje), takže nesdílím názor, že jsme přišli o záporáka, pouze od teď nemusí být úplně jasné, jak se Discord v ten či onen moment zachová, což nemusí být na škodu a může to přidat docela překvapivý element. Podle mě o něm rozhodně neslyšíme naposled.

Mimochodem... pamatuju se na stejný moment ze Star Treku (Voyager S5 E4 - In the Flesh), kdy po bezvýsledném jednání zazněla věta: "...je třeba, aby jeden z nás sundal prst ze spouště a klidně to budu já.".
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Když už píšeš o Star treku
http://cheezburger.com/6990319616
Provázej vás duha
- Fluttershy; STrhák
Odpovědět
(24.01.2013, 14:37)Jamis Napsal(a): Co podle mě spousta bronies nedokáže na téhle epizodě zkousnout je fakt, že je sice od začátku jasné, jak to dopadne (dopadlo to někdy v MLP na konci špatně?), ale ten děj je příliš "nedeterministický":

Fluttershy si umíní, že Discorda převychová, což "je přeci od začátku nemožný". Celou dobu dostává od Discorda kapky, protože ten si dělá co chce (jak jí otáčí s domem je velice pěkné přirovnání), ale pořád zkouší splnit úkol, který ji Celestia zadala. Nakonec nese svoji kůži na trh, když všechny metody selžou - vezme na sebe to riziko i za ostatní a sundá si náhrdelník s elementem Harmonie, aby ukázala, že pořád věří, že je možné s Discordem pohnout, i když nikdo další s ní nesouhlasí a od toho kroku ji odrazují. Když si FS element sundá, tak to chvíli vypadá, že Discord okamžitě situace zneužije (což se taky stane) a "tak je to přece jasný". Jenže když Discordovi dojde, že přišel o něco, čeho si cenil a že to nutně neznamená, že se chaosu během vteřiny vzdá, tak proč se nevzdat trochu chaosu pro to, aby si udržel přítele?

A reakce bronies? "Takhle to přece nemůže fungovat!". What the... ? Říkáme Love and Tolerate, ale když dojde na moment, kdy tohle má zafungovat v nás samotných, tak ty slova sama o sobě tak nějak nefungujou, což? Je snadné to říkat, ale dokázat to vnitřně přijmout chce energii, není to bez rizika pro nás samotné a samozřejmě se to nemusí povést. Ale o tom to snad je, ne? Když ani jedna strana neustoupí, nepohne se dál nikdo.

Osobně na tom nevidím nic divného - ani svět Equestrie není černobílý a pochybuju, že se Discord vzdal všeho čím byl a změnil se během chvíle (konec epizody to ostatně naznačuje), takže nesdílím názor, že jsme přišli o záporáka, pouze od teď nemusí být úplně jasné, jak se Discord v ten či onen moment zachová, což nemusí být na škodu a může to přidat docela překvapivý element. Podle mě o něm rozhodně neslyšíme naposled.

Naprosto jsi vystihl, co jsem cítil já.

Jen v jednom s Tebou nesouhlasím, že Fluttershy to brala pořád jen jako úkol. Podle mě je ráda, že má jako kámoše Discorda Twilightsmile. Ona není taková, že by myslela jen na to, že bude odměněna. Dle mého je Fluttershy "nezištná". Ostatně....těším se na to, jestli udělají epizodu, jak spolu blbnou Discord a Fluttershy. Bylo by to zajímavé sledovat Twilightsmile.

Kdyby myslela jen na ten úkol, jak ty říkáš (nebo jak to z Tvého příspěvku mně vyznívá), tak by jí nemrzelo, když se začal Discord chovat tak,že zneužil toho že ho považuje za přítele. To by nevypadala tak zklamaně a frustrovaně.

Ale to je jen můj názor.

(24.01.2013, 10:00)Pajzl Napsal(a): Eeyup, tahle epizoda byla krásně udělána co se psychologie, emocí, výrazů a pozadí týče. Dá se říci metodou ledovce (alias, bobři nebyli to jediné, co se hýbalo v pozadí)

Pokud to opravdu točili s tímhle úmyslem, a z toho, co se děje v pozadí je jasně vidět, že ano, tato epizoda je zaměřena na dospělé bronies. Děti a stejně tak ti, co se v ní snaží vidět předešlé série, z ní budou právem zklamané. Někdo tady kdysi zmiňoval, že v předešlých sériích se stačilo opřít a vychutnávat díl. A měl pravdu. Tam nebylo třeba nad ničím přemýšlet, díl uběhl tak jak měl, bez jakéhokoliv děje v pozadí. To se však ve třetí sérii změnilo a to, co předešlé díly třetí série zatím jen olizovali, tato pevně pojala za své.

Moje sestra není zklamná - je v cílové demografii (má 9 let) a je to jedna z jejích nejoblíbenějších epizod Raritywink
(hlavně kvůli Discordovi a jeho vtípkům, smála se opravdu hodně a vždycky jí spolehlivě rozesměje Discordovo bruslení a porota Rainbowlaugh )
Jinak skvěle napsáno Twilightsmile
"I did say that, so...if this makes you more comfortable, by all means....please...feel free." - Fluttershy to Discord, Keep Calm and Flutter On
Finally! someone is gone. No more attacks at fans with diffrent opinions than his.
Baterka, I want to meet you in person. Thank you for everything.
Odpovědět
(19.01.2013, 22:34)Xeelee Napsal(a): Nebylo to tak zábavný jako nádherně surrealistický Return of Harmony a děj asi hodně krátili, aby se vešli do 20 minut. Celej díl je o přeměně Discorda na dobráka a místo jeho přeměny sledujem dost zoufalý snažení ostatních, aby si to nakonec Discord během okamžiku rozmyslel. Scénáristi už vážně neví co do MLP nacpat. Někoho soudnýho by prostě napadlo, že uvěřitelná změna postavy se do 20 minut nacpat nedá.

Mám takovej pocit, že problém je v tom, scénáristi pořadů pro děti sou nucený přeorientovat se na tvorbu seriálu pro bronies a moc jim to nejde. O tom, že 3. série je dělána primárně pro bronies snad nikdo nepochybuje. Některý epizody se mi hodně líbily, nějaký byly dobrý, občas to tvůrci s narážkami přeháněli a pak tu sou epizody jako tahle. Tahle série má prostě obrovský kvalitativní výkyvy. Jako hodně náročnej divák a tak "trochu" cinefil sem byl s předchozími řadami víceméně spokojenej. Prostě to byl velmi kvalitní seriál pro děti s přesahem pro dospělý. Tenhle koncept se ale hroutí a výsledkem je něco podobnýho horský dráze.
Můj komentář vyzněl asi hodně negativně, ale víceméně se mi epizoda líbila. Jen mi tu strašně vadí ta náhlá přeměna Discorda, což je opět problém délky epizod. Celou dobu byla epizoda super a na konci mě naštvali tím rychlým přerodem na hodnýho Discorda. Jak psal Pajzl, tak je to opravdu náročnější epizoda a tohle tam prostě nesedí. Jak si během dalších a dalších shlédnutí epizody budu domýšlet to co tam chybí, tak se mi pravděpodobně epizoda bude líbit víc. Podezřívám se z toho, že se tohle u mě odehrálo během 3. série už několikrát.

Martin Napsal(a):spíš mi vadí právě to zaměření na dospělého diváka.. na tom by nebylo nic špatného, vlastně by to bylo fajn, ale jde o to, že zatímco první série byla pro menší děti s odkazy na dospělé atd., tato se tam snaží narvat víc odkazů než je zdrávo, ale přitom se autoři stále snaží udržet seriál pro malé děti.. Já nevím, jak vy, ale já tam ten rozpor právě vidím, a to mi na tom nejvíc vadí..

Souhlas. Asi mě to ale neirituje tak moc jako tebe. Dost epizod se mi až na pár drobností hodně líbilo.

Jamis: Není tu problém s Love and Tolerate, ale s implementací v epizodě. Scénář IMHO museli opravdu brutálně krátit.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
(24.01.2013, 23:03)Newby Napsal(a): Moje sestra není zklamná - je v cílové demografii (má 9 let) a je to jedna z jejích nejoblíbenějších epizod Raritywink
(hlavně kvůli Discordovi a jeho vtípkům, smála se opravdu hodně a vždycky jí spolehlivě rozesměje Discordovo bruslení a porota Rainbowlaugh )

Pravda, tady jsem se spletl, děti budou pořád bavit ty přímo ukázané šprýmy a nad vývojem děje se pravděpodobně nezamýšlejí, rozhodně v tom však nemohla vidět to, co ty Ajsmug

Myslím však, že ty mluvené vtipy a narážky budou stále častěji ve formě, kterou děti nepochopí.
Odpovědět
Konečně někdo na to kápnul:
http://cheezburger.com/6986723840
Provázej vás duha
- Fluttershy; STrhák
Odpovědět
Hahaa, to je super! Epizoda, která způsobí největší ehm.. "discord" mezi bronies, je vlastně nejlepší epizoda o Discordovi.

and btw. u mě zatím nejlepší epizoda 3. série a poprvé v téhle sérii pravý "good old MLP" pocit.
Odpovědět
Tak ma napadlo, že Fluttershy isto veľmi túžila skamarátiť sa s Discordom. Má rada kadejaké zvieratá a on je vlastne viacero zvierat v jednom Pinkiesmile
MY PRIMARY FUNCTION IS FAILURE
deviantart: http://daoldhorse.deviantart.com/
Odpovědět
(25.01.2013, 17:12)krysohmyz Napsal(a): Hahaa, to je super! Epizoda, která způsobí největší ehm.. "discord" mezi bronies, je vlastně nejlepší epizoda o Discordovi.

and btw. u mě zatím nejlepší epizoda 3. série a poprvé v téhle sérii pravý "good old MLP" pocit.

Že jo? To jsou přesně moje slova. Discord nejenže rozbil 4. zeď v té epizodě, on jí dokonce i prolezl do světa bronies a zdiscordil je jak říkáš ty. A taky zatím moje nejlepší epizoda.
Nikdy jsem žádnou epizodu neopakoval víc než dvakrát......Tuhle jsem viděl asi 20x Rainbowlaugh.

A potom,že Discord není Discordem po téhle epizodě.
O Discorda jsme nepřišli, jen bude teď těžší říct co udělá v daný okamžik.

(25.01.2013, 23:53)da old horse Napsal(a): Tak ma napadlo, že Fluttershy isto veľmi túžila skamarátiť sa s Discordom. Má rada kadejaké zvieratá a on je vlastne viacero zvierat v jednom Pinkiesmile

Naprostá pravda Pinkiesmile.
"I did say that, so...if this makes you more comfortable, by all means....please...feel free." - Fluttershy to Discord, Keep Calm and Flutter On
Finally! someone is gone. No more attacks at fans with diffrent opinions than his.
Baterka, I want to meet you in person. Thank you for everything.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)