Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Animované seriály/filmy o ponících/koních
#23
Tak jsem shlédl The Last Unicorn (na základě doporučení lidí zde), a mám smíšené pocity.
Předlohu mám sice doma, ale zatím jsem ji nečetl, a dal přednost filmu díky těm naprosto úžasným kresbám.

Neskutečně se mi to líbilo, hodně jsem si film užíval... dokud jednorožku ( takhle je to mimochodem skloňováno v českém překladu knihy) neproměnily v ženu. Celý příběh se pak zvrtl z "Romantická pohádka o jednorožci" na "Divná variace na Diysneyvskou romantiku", kdy jsem si nebyl jistý, zda-li se dívám na správný film.

Ono mě dost zarazilo, že film je o posledním jednorožci, který se vydal na cestu zachránit ostatní jednorožce, ale téměř celá druhá polovina je naprosto bez jednorožců, a hlavní hrdinka ani netuší, že ona je taky jednorožec. Místo magických zvířat se tu jenom zírá na moře, zpívá o lásce, a řeší hádanky.

Už jsem se začínal bát, že to celé skončí jejich svatbou, a jednorožci se už neukážou. Díkybohu jsem se mýlil. Konec byl i tak dost nemastný-neslaný. Přišlo mi to dost uspěchané, a bez napětí, protože mi už bylo jasné, že se žádný příběhový zvrat konat nebude.

A co se týče Red Bulla, to jsem byl taky docela zklamaný. Škádlí s ním celý film, ale on tam je celkem jen pět minut, a sotva z něj jde strach. Ani jsem nepochopil, proč dělal, to co dělal.

Co se týče hudby, myslím, že by film byl lepší bez všech písniček. Ale to jenom osobní preference.


Takže abych to shrnul, moc pěkná pohádka, ale dost klame, protože těch jednorožců tam je pomálu. Což je škoda, některé scény, jako třeba souboj s harpyjí nebo oživlou vrbou, byly naprosto úžasné.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Animované seriály/filmy o ponících/koních - od RadlanJay - 01.08.2015, 01:39

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)