Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucidní snění aneb portál do Equestrie
#15
(09.09.2012, 16:26)Refly Napsal(a): No to se ani neptej... Rainbowlaugh Začal mi kolem hlavy létat komár, který mě tak dlouho otravoval až jsem byl donucen vstát a jít ho "ulovit"... No a bylo po všem. Pinkiesmile
Ahá, já myslel, že se to vždycky přeruší po těch třech minutách Rainbowlaugh

Citace:Pak už se prostě nic dál nedělo... Ležel jsem tak hodinu a nic... Očividně mi dělá problém usnout, když se soustředím na svůj dech. Nějak nevím co dál... Pinkiesmile
Jop, mohlo by být v tom, protože soustředění se na dech je vlastně zaměstnávání mozku, což ho zřejmě nepřesvědčí, že chceš spát, ale je mu jasné, že usnout nechceš. Právě, lépe to zvládají lidé zvyklí meditovat, protože přerušení kontaktu s vědomím a přitom neusnout je jejich denní chleba, soustředění se na dech je vlastně první, jak bych to řekl... úroveň meditace, kterou si časem vytvoříš návyk. Bude to chtít praxi Pinkiesmile

Citace:Jak jsem o tom tak přemýšlel, tak mě napadla otázka - pokud takto "usnu" (tedy tělo usne), ale zůstanu při vědomí - jak vlastně můžu snít, když jsem při vědomí a tedy vím, že nespím?
To protože různé části mozku (a teď nemluvím o hemisférách) pracují nezávisle na sobě. Ty vlastně jednou částí, přesvědčíš další části, že spíš, takže se přepnou do jiného režimu, přičemž ta, část, kterou předstíráš, zůstane vzhůru.
Přesně opačný efekt lucidního snění má náměsíčnost, části ovládající pohyb se z nějakého důvodu vzbudí, ale vědomí spí dál Pinkiesmile

Dalším příkladem je mluvení ze spaní, kdy je tě hluboce spící jedinec bez hnutí schopen uprostřed noci prosit, ať zavoláš posily a odpovídá na tvoje otázky celkem rozumným způsobem (zažito na vlastní kůži Twilightsmile )

Dalším úžasným příkladem nespolupráce mozkových částí je rozdělení osobnosti, kde i paměťové centrum pracuje pro režim, ve kterem se člověk nachází.

A pak tady máme tulpu, alias vytvoření vědomí z vědomí, které jsou pak spolu schopny komunikovat nezávisle na sobě.



(10.09.2012, 07:21)Frolda Napsal(a): První informace o mém včerejším pokusu. Zkoušel jsem návod alá Pajzl. Lehnout, ruce kolem a snít. Ani se nehnout, zhruba po osmi minutách až deseti mi znecitlivěly konce prstů, ztěžkl hrudník a když jsem přemýšlel déle jak deset vteřin, mé vědomí jakoby bouchlo a ocitlo se na dost bouřlivých vlnách, pořád se mi protáčelo atd.
Jsi v těchto záležitostech docela vycvičený, jak dlouho se tomu věnuješ? Pinkiesmile

Citace:Jenomže po dvaceti minutách jsem měl krk plný slin a polykací reflex nechtěně pracoval. Takže tohle všechno se mi zopakovalo třikrát. Pak se nic nedělo a mám dojem, že jsem nechtěně pohnul prsty, nebo obočím. To si nejsem jistý.
Nesnaž se bránit reflexům, obzvláště tomu polykacímu, ty fungují i když člověk spí a právě bránění jim vyžaduje více aktivity, než se jimi vůbec nezabývat, ať si dělají co potřebují. Ale ty prsty a obočí, to tě mozek nejspíš dostal Pinkiesmile

Citace:Každopádně objevily se mi pak sny, ovlivněné událostmi před tím. Nějaká ta Amnesia, Underworld a i Pajzl tady na webu Rainbowlaugh. Dal jistý příspěvek, který ještě popíšu odpoledne.
To jsem zvědavý Rainbowlaugh
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pajzl - 10.09.2012, 15:34
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Terok - 12.09.2012, 02:05
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:06
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)