Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucidní snění aneb portál do Equestrie
#86
(27.09.2012, 20:42)TheKubajs Napsal(a): - Ještě k inceptionu: přemýšlel jsem že bych si našel nějaký "totem" - pro ty co neviděli tento film (je skvělěj, stojí za to ho shlídnout): Je to věc, která ti nějakým způsobem pomůže si uvědomit zda jsi v realitě nebo ve snu.) Zatím jsem ale vždy rozlišil co je sen a co ne, tak neím, zda je to potřeba. Kdybyste v tomhle mohli poradit (pajzle?) byl bych rád.

V Inception šlo o to, že když ti někdo násilím přižene a vytvoří sen a o totemu neví, nenajdeš ho u sebe a tím poznáš že je to sen. Ale když si sen vytvoříš ty sám, o totemu samozřejmě víš, takže ho není problém mít i ve snu, otázkou také je, jestli by tě vůbec napadlo ho prověřit. Sice by to možná mohlo fungovat jako zpráva od podvědomí - "Nemáš totem - sníš", ale netuším, jak by se dala taková asociace vytvořit Pinkiesmile


(29.09.2012, 23:11)Frolda Napsal(a): ...Nyní se můj výzkum zaměřuje pouze na to, uvědomit si, že se jedná o sen a také o to, udržet sen co nejvíc to jde.

Jop, i když jeden sen vlastně vědomě ovládá, často ho ani nenapadne že sní. Je celkem zajímavé, že ve spánku je chápání reality posunuto do úplně jiných mezí a nevznikne nejmenší pochyba o "zdravém rozumu", když se na vás valí stádo zombíků.

Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Terok - 12.09.2012, 02:05
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pajzl - 30.09.2012, 00:44
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:06
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)