Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucidní snění aneb portál do Equestrie
#88
Tak je to tady. První lucidní sen od doby co jsem zjistil, co je to lucidní sen Applejackconfused.

Dneska byl velmi náročný den. Vstával jsem brzo a včera jsem šel pozdě spát. Byl jsem v Praze za známými, celý den výletil a do toho řešil nějaké organizačně logistické záležitosti. Celý den bez kafe. Takže cestou z Prahy jsem před sjezdem na Mnichovo Hradiště cítil silnou ospalost (ale bez "halucinací") a tak jsem sjel a zastavil na blízké benzínce. Záhy jsem usnul. Přišel sen, kdy jsem se objevil na vyšehradě (tam jsem dneska byl) a se mnou tam bylo pár kamarádů a kolega z práce - víceméně splácanina dneška. Když jsem si uvědomil, že to je sen, řekl jsem si, že zkusím poníky Pinkiesmile Řekl jsem si, že chci být v equestrii. Začaly se mi vybavovat jednotlivé obrazy a místa z ponnyvillu, ale nebyl jsem je schopný slepit do žádného celku. Ve snu mě to velmi rozčílilo a tak jsem nad tím přestal přemýšlet. Tím myslím tento sen skončil, já se ale neprobudil. Po chvíli začal další. (Vnímání času ve snu je ale dost ošidné, kdoví, zda sen skončil a zdály se mi dva, anebo hned pokračoval...)
Objevil jsem se u sebe v ložnici (předpokládám, že kvůli tomu, že jsem dnes přemýšlel nad tím, že tam musím vymalovat). Přemýšlel jsem nad nějakou celistvou scénou z MLP, ale místo toho vylezla z úložného prostoru pod postelí (znáte to, ty otvírací postele) malá Rainbow Dash (že by to bylo kvůli tomu, že jsem včera četl my little dashie?). Ta najednou vyrostla a já se jí mermomocí snažil udržet. Možná až moc silně. Sen se rozpadl a já se probudil. Od doby kdy jsem zastavil uplynulo cca 30 minut. Zkusil jsem znovu spát, ale usnul jsem vždy jen na pár minutek a beze snu. Dal jsem si tedy na benzínce kafe a jel domů.

Poznatky:
- Nedokážu vytvořit prostředí MLP protože neznám jeho celistvý obraz. Něco jako mapu, nebo tak...nevím, od čeho se odpíchnout, pamatuju si jen, že mi v hlave lítal carousel butik, radnice a knihovna a pak pár scének, kdy jsou záběry na větší kus ponnyvillu (konkrétně si pamatuju že tam byla situace jak Zecora přišla do ponnyvillu a všude bylo zavřeno, pak jak CMC jeli ponnyvillem na skůtru a pak tržiště, kde se Fluttershy učila být asertivní.

- Neschopnost vytvořit svět mě ve snu rozzuřila k nepříčetnosti.

- Sen je z velké části ovlivňován tím, co jsem prožil.

- urputná snaha o úpravu snu vede k jeho zhroucení - že by se mozek zatížil příliš na to, aby dokázal ještě spát?

(30.09.2012, 00:44)Pajzl Napsal(a): V Inception šlo o to, že když ti někdo násilím přižene a vytvoří sen a o totemu neví, nenajdeš ho u sebe a tím poznáš že je to sen. Ale když si sen vytvoříš ty sám, o totemu samozřejmě víš, takže ho není problém mít i ve snu, otázkou také je, jestli by tě vůbec napadlo ho prověřit. Sice by to možná mohlo fungovat jako zpráva od podvědomí - "Nemáš totem - sníš", ale netuším, jak by se dala taková asociace vytvořit Pinkiesmile

Za moudrou radu děkuji ti, nad věcí touto popřemýšlím ještě Twilightsmile
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Terok - 12.09.2012, 02:05
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Host - 30.09.2012, 20:56
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:06
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)