Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucidní snění aneb portál do Equestrie
(09.09.2012, 10:13)Northern Cross Napsal(a): Většinou si to uvědomím při nějakém rychlém pohybu (jízda dopravním prostředkem, točící se turniket), první pokus něco změnit se mi obvykle podaří, ale pak ze snu vypadnu.
Já se zase často přistihnu, že se probudím pádem. Fyzicky sice ležím na posteli, ale ve snu padám (a někdy se dokonce stane, že si během toho stihnu uvědomit, že se mi to jen zdá), tím se probudím, jenže mozek ještě ve snu zaregistruje přerušení pádu, uloží si to do svého ekvivalentu RAM, kde to zůstane i během procitnutí, a neuvědomí si, že to není skutečnost a že není přerušen samotný pád, ale jen sen a (v tu chvíli pro něj zcela logicky, protože co je přerušením pádu jiného, než dopad, žejo Rainbowlaugh) nasimuluje dopad, takže sebou trhnu jako bych na tu postel spadl z třiceti centimetrů (nehledě na to, jaká byla výška ve snuPinkiehappy).

(14.10.2012, 17:09)monicagranger Napsal(a): Už se mi několikrát povedlo uvědomit si, že se mi ten sen jen zdá a a nejednou jsem jej úplně ovládala...

Takové věci si pamatuju především, když se mi stanou ve chvíli, kdy se v tom snu s někým bavím.
Uvědomím si, že se mi to jen zdá, v tu chvíli tam můžu udělat absolutně co chci, ale zároveň to má za následek to, že ten, s kým jsem se bavil ztratí svou osobnost, (viz quote Jamise)
(15.10.2012, 00:06)Jamis Napsal(a): Není možné si v představě (vzdor tomu, co někteří tvrdí) vytvořit reálnou samostatně myslící bytost, která by odpovídala lidskému vědomí...
a kdybych v tom chtěl pokračovat, musel bych vymýšlet i jeho dialog Rainbowlaugh.
No a pak se předivo snění potrhá a probudím se.

Jinak se mi teda ještě stává, že vím, že už nejsem vzhůru, ale absolutně neodhadnu jak dlouho a nic se mi nezdá (možná během toho usnu, ale probudím se tak, že mi přijde, že to nebylo přerušeno). Nestává se to extra často, ale když, tak během usínání.
Mimochodem, stává se taky někdy někomu, že dostává reprízy snů nebo sny na pokračování? Občas to u mě funguje jako film Rainbowlaugh. Jediná věc, co se mi nelíbí (ale jen zpětně, maximálně při mikroprobuzení mezi sny, protože když jsem ve snu, tak jde logika z okna), je, jak často se mi ve snech mění identita má i identita "postav" okolo mě. Nedávno jsem měl sen o zombie apokalypse, který jsem začínal na jiném místě, možná jako někdo jiný a rozhodně s jinými spolužáky, než s kterými jsem skončil (ono ty moje sny, když už jsou, tak mají tendenci sdružovat se do komplexů a plynule přecházet jeden do druhého, někdy tak, že jsem během mrknutí oka někdo jiný, někdy tak, že se postupně mění výše zmíněná identita všeho kolem ... když to takhle vysvětluju, zní to blbě, co? TwilightblushPinkiehappy).

EDIT: Jinak jak tu Damael psal, v Pavučině snů si hlavní hrdina rozškatulkoval a seřadil mysl do podoby takového imaginárního skladu/knihovny. Vždycky se tam dokázal v podvědomí dostat jako by tam přímo byl fyzicky a uspořádat a přemístit si svoje vzpomínky a myšlenky v podobě papírových záznamů. Nejsem si jistý, jaký to má vztah tady k tomu, ale nápad je to zajímavý Pinkiehappy.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Terok - 12.09.2012, 02:05
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Xaverius - 15.10.2012, 02:15
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:06
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 7 host(ů)