Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucidní snění aneb portál do Equestrie
(14.10.2012, 15:27)Frolda Napsal(a): Dnes se mi povedl obrovský pokrok!!!...

To tedy gratuluju Ajsmug Jak dlouho ti trvalo vytvořit si návyk?



(14.10.2012, 17:09)monicagranger Napsal(a): prý se někteří lidé dokážou z lucidního snění probudit, když chtějí a ne když prostě procitnou o.o

Do takového stádia se dostaneš časem - tréninkem, mozek si musí zvyknout na, jak bych to řekl, nový režim snění-bdění Pinkiesmile Takové řízené probouzení není nic neobvyklého, viz například Kubajsovy postřehy Twilightsmile A například u metody WILD je to velmi užitečné.



(15.10.2012, 00:06)Jamis Napsal(a): Ideální na LD je svět, který si vytvoříš sám (nemusíš se zaobírat tím, že má pevnou předlohu) nebo do kterého se dokážeš snadno ponořit a jeho principy ti přijdou přirozené.
Pravdu díš, ale časem a zkušenostmi by jeden mohl být schopen vytvořit i svět podle pevné předlohy, přecejen, naše běžné sny se často odehrávají na nám více či méně známých místech (ať už reálných, herních či filmových).

Citace:Není možné si v představě (vzdor tomu, co někteří tvrdí) vytvořit reálnou samostatně myslící bytost, která by odpovídala lidskému vědomí
Jestli narážíš na tulpu, tak to budu tvrdit dál. Leč slovo "reálná" už zavání Frankensteinem Pinkiesmile
Každopádně, zavzpomínal jsem na některé sny a mám dojem, že postavy, které by se dali nazvat vedlejšími, se tam chovali srovnatelně s NPC z her vydaných před rokem 2000, ale jsem si jistý že ve snech kde sehrávala hlavní úlohu jedna další postava (mimo mě), její chování bylo autentické (Drakasin by určitě mohl vyprávět Rainbowlaugh ), jak se však zdá, platí to jen do chvíle, kdy si uvědomíme, že je to sen. Ale to, že byla další osobnost přítomna v nekontrolovaném snu, značí že to možné je, čili by to nějakým způsobem mělo být možné i ve snu lucidním.

Avšak jak u místa tak u osobnosti nastává konflikt vědomí - architekta lucidního snu a podvědomí - architekta přirozeného snu. Jen je přinutit ke spolupráci Twilightoops
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Terok - 12.09.2012, 02:05
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pajzl - 15.10.2012, 11:22
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:06
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)