Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucidní snění aneb portál do Equestrie
(15.10.2012, 21:56)Frolda Napsal(a): Nijak, Já jsem jí moc netrénoval. Jen jsem se párkrát vyloženě zaměřil na to, že těsně před spaním jsem si říkal.

Tak dneska jdu spát a uvědomím si lucidní snění. Přesně po šesti hodinách spánku.

To jsem dělal dva týdny.

Podivuhodné, jak to u tebe jde všechno rychle Pinkiesmile



(15.10.2012, 22:53)Jamis Napsal(a): Myslel jsem to spíše naopak - je snažší tvořit svět, který pevnou předlohu nemá, nebo je předloha jen volnou inspirací - netřeba se tolik soustředit na 100% autentičnost.

Vždyť tak jsem to myslel taky, proto tam mám to "ale" Twilightsmile

Citace:Ano, narážím přesně na tenhle fenomén Pinkiesmile tak to řeknu jinak - samostatně myslící bytost ve svém vlastním vědomí nevytvoříš. V krátkém horizontu se to tak může zdát, ale ani sebedokonalejší představa ti nenahradí samostatnou lidskou mysl, ať se budeš snažit jak chceš. Což na druhou stranu nevadí, pokud není tvým cílem utéct od skutečné reality ke snové "realitě".

Nenapadlo mě, že to myslíš až takhle doslovně, samozřejmě, všechny tyto jevy jsou řízeny mozkem dotyčného, v podstatě je to komunikace se samým sebou, a jak moc autenticky bude vypadat, záleží jen na mozku a částečně také na vůli jeho majitele. Taková tulpa má tím pádem stejný mozek jako člověk, pouze "myslí" na úrovni, kerou vědomě nevnímáme, čili může působit dojmem samostatně myslící osobnosti v jakémkoliv časovém horizontu.
Jak ale víme, mozek si s námi rád hraje, jak nám dokazuje nepřeberné množství psychických poruch, (u tulpy to znamená samovolný vývoj jejího charakteru), proto opravdu není dobré se k ní upínat.

Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Terok - 12.09.2012, 02:05
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pajzl - 16.10.2012, 04:20
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:06
RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - od Pogady - 18.07.2013, 22:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)