Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy ze starších generací G1-G4 (YT)
#15
OK, na základě komentářů z You Tube a svého předsvědčení jsem vybral tři další epizody z čistého seriálu, které, pokud již máte za sebou první dva piloty a Movie, a stále žijete Rainbowlaugh, byste mohli bez újmy zkusit. Uznávám, bylo to docela těžké. Ani ne tak to pročítání tisíců komentářů (když chcete o něčem kafrat, měli byste o tom vědět co nejvíc), ale najít vhodný materiál Pinkiesmile Tentokrát jsem snažil vybrat díly s nejhlubším poselstvím, a pokud to jen šlo, také trochu dobrodužnější. Ale přeci jen upozorním na pro Vás občas příšerné hlasy a divnou animaci. Je to takový výběr jednookých mezi slepci.. Pokud nezaujmou, nic se neděje. Pokud ano, nebudu raději doporučovat další díly, protože bych se mohl ošklivě trefit vedle.. (vím, jak to dopadá, když si někdo vybere epizodu, která mu nesedne tématicky, a aby si "opravil" názor, tak si zrovna na potvoru vybere další se stejným tématem):


Prince and The Ponies

Jedna z mála epizod prokazující, že přeci jen staré MLP mělo společensky významnější morálnější poučky. Konec konců, sourozencká nevraživost a žárlivost na mladší sourozence je běžná snad v každé rodině (ať se rodiče snažili sebevíc, měl jsem prostě pocit, že sestřičce toho prochází víc, a bylo velké štěstí, že má matka měla velmi rychlé reflexy - a musím říct, že vytáhnout dítě z postýlky a pak mu o hlavu mlátit kostkama bylo ještě to mírnější.. ale jestli by mne od toho odradila epizoda ze seriálu, to nevím.. jako dospělý jejich poselství samozřejmě vnímám jinak). Epizodu jsem vybral také proto, že zde přeci jen jsou trochu akčnější prvky, a vzhledem k tomu, že to je už druhá sezóna, tak se seriál začínal (nepatrně) zlepšovat jak po stránce grafiky, tak po stránce příběhů (poníci v řetězech jsou dívčí steretyp.. no ne? Pinkiesmile ), ale pak to Hasbro utlo (bohužel a nebo bohudík?).
Pozor, obsahuje lidi (něco na způsob elfů)!
(dost lidí tam prý našlo referenci na Doctor Who.. nevím, neviděl jsem, nemohu posoudit.. stejně tak Legend of Zelda)


Furgitive Flowers

Jedná se o dvojdíl (tj. 2x10 minut). Základním motivem je "zdání může klamat", nicméně záležitost je tak trochu zamotaná, a poučení zde přichází poněkud tvrdě. Dále nečíst, pokud nechcete přijít o jistou formu překvapení.. samozřejmě se budete muset přenést přes mluvící kytky a kraby (ale jistě tam poznáte Optima Primuse Pinkiesmile ).
Pokud jistá osoba uvěří zločincům, že jsou ti hodní, protože navenek vypadají hezky, může na to šeredně doplatit. Pokud navíc uvěří lžím, může se postavit i pro strážcům zákona. A když svůj omyl odhalí, už je pozdě. Celé je to vylepšené tím, že napadená policie pak není "jj, hned vám jdeme na pomoc", ale spíš "co jste si upekli, to si taky snězte". Cenná životní lekce navíc neskončí jen u slov. [spoiler: Posey se celý život s láskou starala o svou zahradu, o kterou přijde. A to dokonce dvakrát. Nejdřív ji zničí policie při svém neumětelském zásahu, následně ji dokončí přestrojené potvory, kterým poskytla azyl.]
Pozor! Přítomen člověk (Megan)! Pinkiesmile Taky Posey tam rozdává pusinky jak na běžícím páse..

Pony Puppy

Celkem další ožehavé téma jsou domácí mazlíčci. Nechat si opuštěné zvíře nebo ne? A přijmout za něj zodpovědnost (protože zvířátko není jen radost, ale také starost).. projevit skrývané city k němu, když se navenek tváříte jako někdo, komu je úplně ukradené? A nakonec se s ním loučit (zda si za to dosadíte jeho odchod do zvířecího nebe nebo něco jiného je už čistě jen na vás, ale v konečném výsledku je to to samé).


Vynechal jsem díly, které jsou podle mého názoru praštěné. Také jsem nezahrnul i jiné díly, které sice někteří doporučují (Return of Tambelon) pro svoji potemnělost, ale zase jsem musel uznat, že jsou plné chyb, nelogičností, prostě geniální nápad v pitomém provedení. Takže by měla stačit tato svatá trojice Pinkiesmile Jsou tam i některé další, co mají poselství, ale jako celkek nejsou moc kompaktní. Možná se příště pokusím udělat ještě menší výběr jen těch akčnějších epizod, ale uznávám, že většina dílů se prostě na přesvědčování fakt nehodí Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Filmy ze starších generací G1-G4 (YT) - od Martin - 14.03.2013, 10:54

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)