Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On
(24.01.2013, 14:37)Jamis Napsal(a): Co podle mě spousta bronies nedokáže na téhle epizodě zkousnout je fakt, že je sice od začátku jasné, jak to dopadne (dopadlo to někdy v MLP na konci špatně?), ale ten děj je příliš "nedeterministický":

Fluttershy si umíní, že Discorda převychová, což "je přeci od začátku nemožný". Celou dobu dostává od Discorda kapky, protože ten si dělá co chce (jak jí otáčí s domem je velice pěkné přirovnání), ale pořád zkouší splnit úkol, který ji Celestia zadala. Nakonec nese svoji kůži na trh, když všechny metody selžou - vezme na sebe to riziko i za ostatní a sundá si náhrdelník s elementem Harmonie, aby ukázala, že pořád věří, že je možné s Discordem pohnout, i když nikdo další s ní nesouhlasí a od toho kroku ji odrazují. Když si FS element sundá, tak to chvíli vypadá, že Discord okamžitě situace zneužije (což se taky stane) a "tak je to přece jasný". Jenže když Discordovi dojde, že přišel o něco, čeho si cenil a že to nutně neznamená, že se chaosu během vteřiny vzdá, tak proč se nevzdat trochu chaosu pro to, aby si udržel přítele?

A reakce bronies? "Takhle to přece nemůže fungovat!". What the... ? Říkáme Love and Tolerate, ale když dojde na moment, kdy tohle má zafungovat v nás samotných, tak ty slova sama o sobě tak nějak nefungujou, což? Je snadné to říkat, ale dokázat to vnitřně přijmout chce energii, není to bez rizika pro nás samotné a samozřejmě se to nemusí povést. Ale o tom to snad je, ne? Když ani jedna strana neustoupí, nepohne se dál nikdo.

Osobně na tom nevidím nic divného - ani svět Equestrie není černobílý a pochybuju, že se Discord vzdal všeho čím byl a změnil se během chvíle (konec epizody to ostatně naznačuje), takže nesdílím názor, že jsme přišli o záporáka, pouze od teď nemusí být úplně jasné, jak se Discord v ten či onen moment zachová, což nemusí být na škodu a může to přidat docela překvapivý element. Podle mě o něm rozhodně neslyšíme naposled.

Naprosto jsi vystihl, co jsem cítil já.

Jen v jednom s Tebou nesouhlasím, že Fluttershy to brala pořád jen jako úkol. Podle mě je ráda, že má jako kámoše Discorda Twilightsmile. Ona není taková, že by myslela jen na to, že bude odměněna. Dle mého je Fluttershy "nezištná". Ostatně....těším se na to, jestli udělají epizodu, jak spolu blbnou Discord a Fluttershy. Bylo by to zajímavé sledovat Twilightsmile.

Kdyby myslela jen na ten úkol, jak ty říkáš (nebo jak to z Tvého příspěvku mně vyznívá), tak by jí nemrzelo, když se začal Discord chovat tak,že zneužil toho že ho považuje za přítele. To by nevypadala tak zklamaně a frustrovaně.

Ale to je jen můj názor.

(24.01.2013, 10:00)Pajzl Napsal(a): Eeyup, tahle epizoda byla krásně udělána co se psychologie, emocí, výrazů a pozadí týče. Dá se říci metodou ledovce (alias, bobři nebyli to jediné, co se hýbalo v pozadí)

Pokud to opravdu točili s tímhle úmyslem, a z toho, co se děje v pozadí je jasně vidět, že ano, tato epizoda je zaměřena na dospělé bronies. Děti a stejně tak ti, co se v ní snaží vidět předešlé série, z ní budou právem zklamané. Někdo tady kdysi zmiňoval, že v předešlých sériích se stačilo opřít a vychutnávat díl. A měl pravdu. Tam nebylo třeba nad ničím přemýšlet, díl uběhl tak jak měl, bez jakéhokoliv děje v pozadí. To se však ve třetí sérii změnilo a to, co předešlé díly třetí série zatím jen olizovali, tato pevně pojala za své.

Moje sestra není zklamná - je v cílové demografii (má 9 let) a je to jedna z jejích nejoblíbenějších epizod Raritywink
(hlavně kvůli Discordovi a jeho vtípkům, smála se opravdu hodně a vždycky jí spolehlivě rozesměje Discordovo bruslení a porota Rainbowlaugh )
Jinak skvěle napsáno Twilightsmile
"I did say that, so...if this makes you more comfortable, by all means....please...feel free." - Fluttershy to Discord, Keep Calm and Flutter On
Finally! someone is gone. No more attacks at fans with diffrent opinions than his.
Baterka, I want to meet you in person. Thank you for everything.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od Host - 19.01.2013, 19:32
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od Sójový lecitin - 19.01.2013, 20:54
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od Sójový lecitin - 19.01.2013, 21:33
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od Sójový lecitin - 19.01.2013, 21:41
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od Návštěvník - 19.01.2013, 22:19
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od MBite - 20.01.2013, 00:57
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od MBite - 20.01.2013, 13:27
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od MBite - 20.01.2013, 13:51
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od MBite - 20.01.2013, 15:36
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od Návštěvník - 20.01.2013, 19:12
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od MBite - 20.01.2013, 22:39
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od Sójový lecitin - 21.01.2013, 00:19
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od MBite - 20.01.2013, 23:17
RE: Epizoda 10: Keep Calm and Flutter On - od Newby - 24.01.2013, 23:03

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: