Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ary/MelodicPony - hudební tvorba a všechno kolem
#17
Tak vzhledem k tomu, že noob/samouk jsem i já sám (viz první post), tak si nejsem jistý, jestli bych si rovnou dovolil pustit se do tutorialů a tak podobně, ale nějaké obecnější tipy co mě napadnou sem rád čas od času napíšu. Twilightsmile

Žádnou zázračnou radu, jak z ničeho nic začít skládat podobně složitou hudbu bohužel nemám Applejackunsure, základ pro nás samouky je ale rozhodně věnovat všemu dostatečný čas a pokud to jinak nejde, tak jít prostě čistě metodou pokus-omyl (ať už se to týká melodií, nástrojů, efektů, čehokoliv - prostě např. zaloopovat určitý takt a vyzkoušet k němu všechny nástroje co mě napadnou a posléze vybrat ten, co mi zní nejlépe). Takže ve výsledku samotné skládání (tedy vyloženě zapisování jednotlivých not) zabere zdaleka nejkratší dobu a zbytek času strávím pouze posloucháním toho co už mám hotové pořád dokola a následným laděním nástrojů, hlasitostí, atd.

Jen tak pro orientaci, velmi, velmi zhruba mi tvorba prvních dvou skladeb zabrala řekněme po pětadvaceti hodinách, dvou zbylých pak už spíš kolem padesáti. Takže jde opravdu o trochu něco jiného než remixy, pmv, apod., které člověk vytvoří za odpoledne.

Ve výsledku pak notový, resp. midi zápis vypadá nějak takto:

[Obrázek: hAuguDK.png]

Obrázek výše je screenshot z téměř dokončené verze mojí poslední skladby, myslím, že jde s hudbou ceklem pěkně sledovat, jaké nástroje zrovna hrají apod., takže tohle by také mohlo třeba někomu pomoci. djpon3
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Ary/MelodicPony - hudební tvorba a všechno kolem - od Ary - 08.04.2013, 20:27

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)