Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ary/MelodicPony - hudební tvorba a všechno kolem
#44
Díky Dexi,

Spatláním dvou nástrojů dohromady, jestli si všimneš, začínají všechny moje skladby - až po nějaké době se k nim pomalu přidá nástrojů víc. No a že to i pak zní pořád harmonicky je většinou jenom díky hodinám a hodinám zkoušení a přepisování stylem pokus-omyl, takže myslím, že jsi naopak celkem na dobré cestě, určitě to nevzdávej! Twilightsmile

Co se týče hudební teorie, tak díky hraní na klavír nějaké základy mám, tj. když mám před sebou noty, tak je dokážu "přečíst". Jak moc je to pro skládání tohohle typu důležité je těžké říct, podle mě by se mi daleko více než těchto pár teoretických základů hodily nějaké zkušenosti s orchestrem, jak jednotlivé nástroje fungují, jaký mají rozsah, v jak rychlém sledu dokáží hrát, jak hlasitě jeden vůči druhému. O tomhle všem doslova nemám žádnou páru, takže to pak skládám kompletně od oka, resp. ucha. Derpytongue2

Tím se vlastně dostávám k té druhé otázce, na partitury ke skladbám se mě fanoušci ptají celkem často, nicméně kromě vyexportovaných editovatelných midi souborů toho asi zatím více nabídnout nemůžu. Jsem si navíc docela jistý, že bez drastických úprav a přepisování prakticky všech nástrojů a jejich partů, by si s těmi skladbami žádný reálný orchestr absolutně nevěděl rady. Pinkiecrazy Nedávno mě sice kontaktoval jeden člověk, který se nabídnul, že ty skladby přepíše tak, aby se daly zahrát, ale už jsem od něj nějakou dobu neslyšel. Tak uvidíme.

No a jen stranou dodám, že u následující skladby se právě už od začátku psaní snažím, aby šla opravdu bez větších potíží zahrát reálným orchestrem. Jde to celé tedy ještě daleko pomaleji, než předtím, ale snad to bude stát za to. Pak už bude jenom stačit udělat tady na bronies.cz sbírku na pronajmutí Pražského Symfonického Orchestru, a pak... Raritywink no, to už trochu předbíhám...
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Ary/MelodicPony - hudební tvorba a všechno kolem - od Ary - 06.03.2014, 00:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)