Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Není komentář jako komentář
#55
Komentáře uživatelů k tvorbě... hm, některé věci k zamyšlení tu visí už docela dlouho. Stejný problém jsem řešil už v době svého příchodu na fórum...

Téměř nekreslím, protože to neumím (teď sem tam něco zkusím, ale to je v tuhle chvíli irelevantní) - jsem prostý konzument umění, který mu z technického/odborného/uměleckého hlediska nerozumí a nedokáže říct, jestli je to umělecky hodnotné nebo kvalitně zpracované. Jediné, podle čeho posuzuju obrázky/hudbu/filmy/whatever je, jestli se mi to líbí nebo nelíbí.

Je to dáno i tím, že nestrávím nad každým obrázkem půl hodiny a nezkoumám, jestli je tenhle tah provedený tak jak má, jestli jsou barvy správně. Stejně jako každou skladbu neposlouchám desetkrát, abych ji zhodnotil, nebo každý film si nepouštím třikrát, než řeknu "Ano, to se mi líbí protože X a věci Y jsou tam špatně" - protože to hodnotím jako divák (jinak mi to zničí ten prožitek z díla), ne jako odborník na danou problematiku (který má za úkol posoudit a kriticky hodnotit).

Jako první věc bychom si asi měli ujasnit, jestli jsou vlákna "Tvorba členů" myšlena "hodnotící sekce pro lidi od fochu" (řekněme technické komentáře a kritické poznámky na úrovni recenzí díla) nebo "prezentace pro veřejnost" (jednoduché komentáře typu "Líbí se mi to") - to je totiž to, oč v tuhle chvíli běží.

Osobně to řeším tak, že kreslenou/psanou/video tvorbu na fóru nehodnotím, protože jsem "jen divák", tak abych nebyl nařčen z toho, že mé komentáře nemají žádnou hodnotu. Občas to někomu řeknu osobně, že se mi jeho tvorba líbí (reakce bývají často dost rozpačité), ale na fórum to v 99% případů nepíšu neboť jsem si vědom toho, že moje hodnocení "Líbí se mi to" není pro toho, který dílo vytvořil, relevantní (soudě podle komentářů tady ve vlákně - byť mi to připadá trochu divné).

Návrh na řešení ->

Tohle je záležitost lidí, kteří svá díla prezentují a oni by měli rozhodnout, jaké komentáře očekávají. Dá se to jednoduše řešit třeba tak, že do předmětu vlákna na začátek přidají nějaký tag (třeba [hodnocení] = pouze "odborná posouzení"; [galerie] nebo bez tagu = komentáře bez omezení) a podle toho budou očekávat komentáře.

Jistě, povede to k tomu, že mnoho tvořících bude mít dvě vlákna (nebo se smíří s tím, že bude mít komentáře promíchané), ale pokud chce někdo vyfiltrovat "SPAM" (rozuměj příspěvku uživatelů jako já, kteří mají pouze potřebu sdělit, že se jim dané dílo líbí), tak je to ideální řešení. Nemyslím si, že by to mělo za následek nějaké rapidní zvýšení počtu příspěvků a zároveň mohou ti, kteří dílo tvoří, rozlišit, co od prezentace očekávají. Zároveň je možné tímhle způsobem provést filtraci příspěvků: příspěvky ve stylu "Líbí se mi" mohou mít stejný status jako příspěvky v Off-topic sekci (nebudou se započítávat do celkového počtu příspěvků).

Tolik (doufám) relevantní komentář od diváka, téměř prostého jakékoliv umělecké tvorby Twilightsmile
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Není komentář jako komentář - od Vlče - 28.04.2013, 15:44
RE: Není komentář jako komentář - od red - 29.04.2013, 22:28
RE: Není komentář jako komentář - od Host - 29.04.2013, 22:52
RE: Není komentář jako komentář - od Jamis - 30.04.2013, 12:13
RE: AverageHanzovi matlanice - od Flattie - 28.04.2013, 16:46
RE: AverageHanzovi matlanice - od red - 28.04.2013, 19:26
RE: AverageHanzovi matlanice - od Zmok - 28.04.2013, 20:34
RE: AverageHanzovi matlanice - od Baterka - 28.04.2013, 23:23
RE: AverageHanzovi matlanice - od Zmok - 29.04.2013, 01:08

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)