Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu
#18
To když jsem ještě kdysi dávno vedl server ve Vietcongu (jediné hře, kde využívám multiplayer) žádní haxoři ještě neexistovali, maximálně teamkilleři, kterým stačilo pohrozit vymyšlenou IP a byl svatý pokoj.

Asi tři měsíce zpátky jsem dostal atrašnou chuť na Vietcong multiplayer, tak jsem si ho opět nainstaloval, leč čekalo mě nepříjemné překvapení. V rámci slavného zkvalitňování služeb UPC již nešlo zakládat servery bez připlacené veřejnoé IP, předtím poskytované zdarma, čili jsem se mohl pouze připojovat. No a teď je na Vietcongu, co se serverů týče, taková situace, že totál všechny servery jsou stálé a nemají přímého admina, což je přímo ráj pro haxory. Když jsem se na nějaký server připojil, většinou do 10 minut tam nějaký cheater byl, a na to pomohlo jedině přepojení na jiný server, no a tam jsem potkal dalšího atd. atd. Prostě totál nehratelná hra, ale pořád zoufale hraná jak velkou skupinou stařešinů tak kupodivu množstvím dnešní mládeže, považující se za střed vesmíru a odmítajícím přijmout jakákoliv pravidla, ať už "only *weapon*" či "no nades" (člověk by doufal, že jim již nebude stačit grafika Twilightoops ). Jediná obrana proti nim a cheaterům bylo hlasování o vykopnutí a je vám jasné, že do pár vteřin tam nalezli zase.

Vietcong má však výhodu v tom, že zkušeností poznáte kdo je haxor, kdo je skiller a kdo je idiot a jelikož ho hraje spousta zkušených hráčů, ještě se mi nestalo, že by hlasováním, vyvolaným nějakou lamou, co dostala headshot, vykopli skillera.

No, hodně a jakože fakt hodně (Vietcong je moje srdcovka) mě ta situace nasrala, přímo nehorázně. Co jsem udělal? Připlatil si za tu veřejnou IP, dva dny jsem nastavoval modem (ano, regulérní dva dny neustálého snažení mi trvalo zprovoznit přes porty vytváření veřejných serverů Vietcongu na win 7, nutno podotknout, že jsem si musel poprvé v životě vůbec přesně zjistit jak porty fungují je a jak se vůbec dostat do nastavení modemu), než se mi na vlastní, plně spravovaný server připojil první člobrda (a zrovna skiller Rainbowlaugh ) od celestievíkama.

No, hodnou chvíli jsem jím byl masakrován, přece jen, několikaletá pauza se pozná, než se začali připojovat další. Ještě bych zdůraznil, že jelikož využívám jisté malé mapy, zakazuju na nich používat granáty, čehož se dá dosáhnout jedině barevnou zprávou, která se zobrazí po připojení na server. Leč, stalo se něco, s čím jsem jaksi nepočítal: lidi již neumí číst. Proto jsem dobrou polovinu herního času strávil varováním hráčů o tomto zákazu a varovnými kicky, do toho banování haxorů, bez kterých se to samozřejmě neobešlo, a do toho přišli vysněné momenty, jako: "Hej, neházej ty granáty!" "Bo ty si povedal?" "Bo ja admin!".

Stačil den na to, aby se rozneslo, že můj server je oázou moderovaného hráčského klidu a již příští den jsem na spoluhráče čekat nemusel (docela jsem koukal, takovou pověst si za starých časů server získaval týdny, což jen svědčí o tom, že je něco špatně Applejackunsure ). Leč pořád minimálně půlka mého času padla na vybavování se s idioty a to i když se mnou hrál bratr, jakožto druhý admin (on byl ten zlý, znal jenom příkaz ban a s nikým se zásadně nevybavoval Rainbowlaugh ) a proto jsem to dlouho provozovat nevydržel.

Takže moje dojmy, zkombinované s těmi vašimi zde popsanými: multiplayerové hraní dnes stojí za starou bačkoru a možná ještě za méně. Ale není nad to, zahrát si po síti se sourozenci, či partou kamarádů. Každopádně, kdyby si to chtěl někdo zahrát tuto klasiku na haxorandstuffprotected serveru, moc rád se zúčastním, neb jinak platím tu IP naprosto zbytečně Rainbowlaugh
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Pajzl - 01.05.2013, 03:14
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Flogron - 04.05.2013, 13:12
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Flogron - 06.05.2013, 14:26

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)