Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu
#84
Zas mnoho povyku pro nic, no jo no... Tak snad abychom začali rozlišovat dva základní případy:

1) hraní v multiplayeru na veřejném serveru, kde jsou cheaty, včetně využívání chyb v kódu hry v pravidlech zakázány

2) hraní singleplayeru + hraní multiplayeru, kde to pravidl dovolují (a je jedno jestli psaná na veřejném serveru, nebo se s někým domluvím na modifikaci - třeba že výzkum bude stát 2x tolik co obvykle)

(03.12.2013, 12:59)xsoft Napsal(a): Tak tedy, klidne bych se oznacil za hackera, crackera a cheatera. Proc? Protoze si dovoluju editovat a ovlivnovat obsah hry, jenz neni normalne pripustny. A to treba z duvodu:
- chci hrat na vyssim rozliseni starsi hry
- chci wide screen
- chci lepsi texture pack
- chci vyssi obtiznost (hnesni hry jsou oproti puvodnim tak lehky)
- chci si vyblbnout (Q3 -defrag mod), tosit sceny, delat benchmarky a podobne.
- a ano, i zkusit cheaty na nesmrtelnost, prochazeni zdi, vsechny zbrane a podobne.

Pokud to pravidla dovolují popř. s tím všechny zúčastněné strany souhlasí, nevidím problém v žádné z těchto modifikací - stále je to hra v rámci fair play (což někteří dnes vnímají jako sprosté slovo, protože musí namáhat mozek přemýšlením, cože to vlastně čestná hra je, když ji nikdo v pravidlech nepopsal).

(03.12.2013, 12:59)xsoft Napsal(a): Proste hraju, ostatni lidi hraji taky, mam z toho nejaky pocit a delam nejaky rozhodnuti. Jestli nekdo cheatuje, nebo ne, ma asi tak stejny vliv jako jestli je mistr sveta nebo lama. Mysleno tak, ze visledek je jaky z toho ja budu mit pocit. S lamou me to bavit nebude. S mistrem sveta no .. asi taky moc ne kdyz si ani neskrtnu.
A jestli pri hrani s cheaterama se budu bavit, tak jdu do toho.

Přesně tak - výsledek hodnotím podle toho, jaký mám pocit. Když někdo obchází systém, aby získal výhodu nad ostatníma, tak z toho dobrý pocit nemám a holt s takovýma lidma nehraju (protože to pro mě není žádná zábava). Že maj dobrej pocit z toho, že někomu zkazili herní zážitek? No jo no, ať si to užijou. Že se hrozně diví, že s nima pak nikdo nehraje? No jo no, jejich problém.

(03.12.2013, 12:59)xsoft Napsal(a): Oka cheateri, fajn. Vykopneme. A co bude dal, budeme kopat lidi co maji namakanejsi komp, co jim tatinek k vanocum nadelil Razor prispusenctvi, co hraji o rok dele, co maji mensi lag (lepsi pripojeni), nebo ze si nahodou kamarat z platiny sedl ke konzu za silver.

... jasně - a místo toho, abychom si zahráli bez frajeření kdo je větší machr v obcházení pravidel, strávíme čas určený ke hře hádáním se o tom, kde je hranice mezi cheatem a ještě povolenou modifikací. Děkuju, svůj čas strávím prodněji hrou s těmi, kteří tuhle potřebu nemají. Pak se divte, že si s některýma lidma prostě nikdo nehraje Twilightsmile

(03.12.2013, 12:59)xsoft Napsal(a): Kdyby se radeji lidi starali o sebe, usetri ostatnim tolik namahy.
(mysleno v dobrym. take nechci nikterak zatracovat praci adminu, hlidani, kicky, warn a bany jsou treba).

Teď jsem nějak moc nepochopil, co znamená ta poznámka "v dobrým", ale to je v tuhle chvíli fuk.

(03.12.2013, 12:59)xsoft Napsal(a): To video jsem sem chtel taky hodit. Pekny priklad jak se "rychle resi". By me zajimalo, jestli dotycny cheatoval, nebo jestli se mu povedl nahodny frag.

To video je staré už snad 10 let a je to fake resp. je to sehraná scénka.


Abych tu taky jen tak neremcal, tak přihodím jednu vlastní zkušenost: před pár lety mi kamarád doporučil Battlefield 2142 jako skvělou FPS, kde první měsíc hraní jsem prostě pořád jenom umíral - hláška " 'Odkud??' je v této hře neslušná otázka. Prostě odněkud..." mi dodneška visí v hlavě Rainbowlaugh další měsíc trvalo, než jsem se v online hraní odlepil odspodu tabulky a pak už to docela šlo. Když jsem následně zavítal na server, kde hráli méně zkušení, tak jsem byl po jednom kole vyhozen kvůli údajnému cheatingu. Což holt nepotěší. Na druhou stranu byly servery, kde se rozdávaly bany za pokusy o podvádění ať jste byli třeba nasdpodu tabulky. Nebo prostě když váš lag stoupl natolik, že by to ovlivnilo spravedlivý mechanismus hraní, tak vás serve prostě vykopnul automaticky (bez banu) a byl klid.

Včera jsem hrál chvíli Nuclear Dawn, což je kombinace FPS a RTS (doporučuju - mám ještě dva gift-klíče na Steamu a nevím co s nima Ajsmug ). 15 vs. 15 a trvalo přes půl hodiny, než nás druhá strana převálcovala - jedna z nejlepších bitev, které jsem v téhle hře hrál, protože byly vybalancované týmy. Kdyby někdo zacheatoval a zkazil 30 lidem herní zážitek, tak si ban po právu zaslouží a osobně nemám potřebu s ním hrát jakoukoliv další hru, plus tuhle zkušenost s dotyčným předám dál. Že to někoho vytáčí? Když chce podvádět, musí počítat s následky v případě odhalení.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Flogron - 04.05.2013, 13:12
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Flogron - 06.05.2013, 14:26
RE: Hackeři,smutná nákaza herího průmyslu - od Jamis - 03.12.2013, 21:18

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)